folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder !!!KESİNLİKLE OKUYUN!!!

!!!KESİNLİKLE OKUYUN!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    yaw bırakın onu da bigün aşağıya bi indim ana posta gelmiş !! bi çıkardım kağıdı kocaman A4 kağıt ve elle yazılmış yok ben çok hastayım bunu şu kadar kişiye gönderin gönderen zengin oldu göndermeyen öldü falan fistan eliyle yazmış bi dünya yazıyı doldurmuş koca A4 ü,sonra döndüm bi baktım bütün posta kutularına 36 dairenin 36sına da eliyle yazıp atmış ulan gerizekalı hadi inandın bari git fotokopi falan çek hepsini eliyle yazmış manyak.apartmanın kapısında gülme krizi geçirdim.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    hayır bi de amaç ne burda bilmiyorum ki cahil sayısını arttırmak mı ?

Zimbabwe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmet
    ahmet's avatar
    Erkek
    Her kim bu mesajı 25 kişiye dağıtacak olursa, 3 gün içerisinde mükâfatlandırılacaktır. Biri bunu yapmış ve çalıştığı firmadan zam almış. Biri inanmamış, sevdiği zarar görmüş, bir başkası yarın yaparım demiş, fakat yapamayacak duruma düşmüş.
    Lütfen bunun yalan olduğunu sanmayın! Bu mesajı silip geçmeyin ve kopyalayıp yollayın
    -----------------------------------------------------------------------------
    Buna inanıpta mellete dagıtan gerizekalı cahil insanlar varmı acaba?

Bu mailin 2 nedeni olabilir.

1- Mail list oluşturmak
    2- Dini suistimal edip insanların inancıyla dalga geçmek

Çok çalış, duvarda yazmaz her kural... ------------------------------------- Herkes tarafından doğru kabul edilen şeyler büyük olasılıkla yanlıştır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmet
    ahmet's avatar
    Erkek
    Aynen Copy Paste Yapıyorum
    -------------------------------------------------------------------------
    From : c.kamil molu
    Sent : Tuesday, December 27, 2005 8:53 PM
    To : askimizinduasi@msn.com, bulutbaba@hotmail.com, ihsan19781@hotmail.com, memo0@mynet.com, musakocaoglu@mynet.com, omurlu@hotmail.com, yeni_nesil_ajan_@hotmail.com, baltaci1973@hotmail.com, bamya73@hotmail.com, ckorulan@msn.com, cobanoglu_38@hotmail.com, crockett222@hotmail.com, donence_ltd@hotmail.com, dorterler@hotmail.com, emreasma@hotmail.com, ferdi_kus@hotmail.com, hk__38@hotmail.com, mehmetboluk1@hotmail.com, mehmetdinler@hotmail.com, nitroxcahmad@hotmail.com, numear@hotmail.com, onay_38@hotmail.com, onayonur38@hotmail.com, pasa_koca@hotmail.com, ruya_ali_38@hotmail.com, sawtoktay@hotmail.com, targazdogalgaz@hotmail.com, yagmurcicekevi@hotmail.com, akinakarsu@gmail.com, anilozbek1@hotmail.com
    Subject : RE: Fw: PEYGAMBERLİ RÜYA

| | | Inbox

MIME-Version: 1.0
    X-Originating-IP: [80.135.111.105]
    X-Originating-Email: [kamil_molu@hotmail.com]
    X-Sender: kamil_molu@hotmail.com
    Received: from hotmail.com ([64.4.53.62]) by mc12-f31.hotmail.com with Microsoft SMTPSVC(6.0.3790.211); Tue, 27 Dec 2005 12:54:38 -0800
    Received: from mail pickup service by hotmail.com with Microsoft SMTPSVC; Tue, 27 Dec 2005 12:53:28 -0800
    Received: from 64.86.101.227 by by19fd.bay19.hotmail.msn.com with HTTP; Tue, 27 Dec 2005 20:53:27 GMT
    X-Message-Info: loPmDlX8LgfVc2gVyJio/paApvMGdFULaYGhMWg/L/8=
    X-OriginalArrivalTime: 27 Dec 2005 20:53:28.0234 (UTC) FILETIME=[967248A0:01C60B27]
    Return-Path: kamil_molu@hotmail.com

From: "basar özbek"
    To: kamil_molu@hotmail.com
    Subject: Fw: PEYGAMBERLİ RÜYA
    Date: Tue, 27 Dec 2005 19:10:02 +0000

Cuma günü Kuran okurken S.A. uykuya dalar ve rüyasında Peygamber Efendimiz onun karşısındadır ve ona şunları söyler:

ü Bir hafta İçinde 7000 insanin öleceğini, ama hiç birinin de gerçek bir Müslüman olmayacağını,

ü Son zamanlarda pek çok kimsenin Allahın istediği düzgün ve dürüst işler yapmadığını, bu zamanların kötü zamanlar olduğunu,

ü Bu zamanda evli kadın ve erkeklerin eşlerine sadık kalmadıklarını, genç kızların erkekler gibi her yere girip-çıkıp gezer olduklarını, edepli giyinmediklerini,

ü Tüm gençlerin velilerine ve diğer insanlara saygı göstermediklerini,

ü Zenginlerin fakirlerle ilgilenmediklerini, artik sadaka ve zekât vermez olduklarını,

ü İnsanların namaz kılmadıklarını ve oruç tutmadıklarını, oysa Mahşer Gününün yaklaştığını,

ü Kısa bir zaman sonra gökte sadece bir yıldız kalacağını ve dua kapılarının kapanacağını,

ü Kurandaki yazıların silinerek okunamaz olacağını,

ü Güneşin Dünyaya çok yaklaşarak tersten doğup batacağını.

Peygamber efendimiz ayrıca şunları da ekler:

"Her kim bunu okurken yanında başkaları varsa onların da duyacağı şekilde açıktan okusun. Bunu yapan kişiye Cennet de bir yer ayrılır ve her kim bu mesaja inanmayacak olursa, ona da Cehennemden bir yer ayrılır. Bir dilek sahibi bu mesajı kopyalayıp başka insanlara dağıttığında dileği yerine gelir."

Rüyayı anlatan S.A. bunların doğru olduğuna inandırmak için şu yemini etmiş: "Bunlar doğru değilse, gerçek bir Müslüman gibi ölmeyeyim!"

Peygamber Efendimiz yukarıdaki durum tespitinden sonra aşağıdaki tavsiyelerde bulunur:

v Günde beş defa namaz kılın,
    v Oruç tutun,
    v Hırsızlık yapmayın,
    v Fakirlere yardım edin.

Her kim bu mesajı 25 kişiye dağıtacak olursa, 3 gün içerisinde mükâfatlandırılacaktır. Biri bunu yapmış ve çalıştığı firmadan zam almış. Biri inanmamış, sevdiği zarar görmüş, bir başkası yarın yaparım demiş, fakat yapamayacak duruma düşmüş.

Lütfen bunun yalan olduğunu sanmayın! Bu mesajı silip geçmeyin ve kopyalayıp yollayın

Bu mesaj Symantec Mail Security for SMTP ile virus taramasindan gecmistir. Hicbir bilinen virus icermemektedir.

<< ae2.gif >>

Çok çalış, duvarda yazmaz her kural... ------------------------------------- Herkes tarafından doğru kabul edilen şeyler büyük olasılıkla yanlıştır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmet_k
    ahmet_k's avatar
    Erkek
    valla bana gondermediler bunu cafedeki birine gondermmisler benim yerime dağıtıve dedi bende dağıttım ne kadar dogru ne kadar yanlıs bilemem orası sizin dusuncenize kalmıs birsey
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nukeshore
    nukeshore's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yok şukadar kişi ye yollarsan şöyle olur yollamazsan boyle olur kısmı saçma ve uydurma. ama genel olarak üst bilgi olarak sunulan kısım doğru ve dayandığı nokta Kur'anı Kerim.
    ve orda denilenler gerçekten meydana gelecek.

bu şekilde mailler sık sık düşüyor inboxuma, arkadaşın dediği gibi a4 kağıdına yazılmışına bile rastladım. Dedikleri gibi olsaydı başım felaketten çıkmamalıydı onlarcası geldi hepsini sildim hiç birini başkasına yollamadım :D hala gayet rahat ve huzurluyum (her kez kadar :P )

011011100111010101101011011001010111001101101000011011110111001001100101
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    er3bus
    er3bus's avatar
    Erkek
    bizim tükkanında broşürlerini dağıtsana kardeşş:))))))))))
    muhaahaha yok böyle bişi bu ülkeden başka bi yerde!
Toplam Hit: 3748 Toplam Mesaj: 18