folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kıbrıs Da Askerlik Yapanlar Yanaşsın Şöyle

Kıbrıs Da Askerlik Yapanlar Yanaşsın Şöyle

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

Müridler, mayıs 2015 celpinde hayırlısı ile işallah askere gidiyorum, acemliğim manisa merkez eğitim alayında, usta birliğim kıbrıs-magosa da -28. mekaniza piyade tümeni 28.  topçu alayı 3. topçu birliğinde karargah hizmet bölüğünde topçu- olarak görev yapıcam işşallah, yakın zamanada kıbrısda askerlik yapmış olanlardan tecrübelerini yazmalarını rica edicem, malum yavru vatan olduğu için int. den baktığım kadarıyla şartlar hiç iç açıcı değilmiş gibi duruyor, önceden hazırlıklı olmak niyetindeyim fakat yazılanların çoğunda hangi dönemde geçerli olduğu belli değil o yüzden bana daha güncel şeyler laazım, 2014-2015 döneminde kıbrısda askerlik yapanlar şöyle bi beri gelsin dertleşek onlarla, ayrıca manisada acemi er olarak görev yapıcak olanlar benimle iletişime geçin gitmeden önce tanışalım orda destek olma şansımız olur birbirimize :)

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

Ameliyat raporlarıAyakkabı BoyasıBanyo Havlusu

AynaAyakkabı Koku GidericiBanyo Şortu

Bankamatik - CüzdanDiş fırcası – Dis macunu - İpÇamaşır - Yeşil

BantGöz BandıÇorap - Siyah

BardakGüneş KremiEl Havlusu

Bot BağıIslak Mendil - ÇokluEldiven

Bot BeziIslak Mendil - TekliEşofman

Casio SaatKağıt HavluGözlük

Cd kalemiKolonyaPijama

CımbızKrem - El - Yüz - Dudak ParlatıcıSivil Kıyafet

Cüzdan Boyuna AsılanKulak CubuguSpor Ayakkabı

ÇakıKulak TıkacıTerlik

ÇakmakPlastik LifTshirt

ÇantaPudra 

Çengelli iğneRoll-On 

Çöp PoşetiSabun - Sıvı 

Dikiş SetiSelpak Mendil 

Diploma ve FotokopilerŞampuan - Orta Boy 

Elbise AskısıSilikon Tabanlık 

Elbise FırcasıTraş Bıcağı 

Kalem kağıt kitap defterTraş köpüğü 

KilitAntibiyotik - Ağrı Kesici - İlac 

KitaplarYara Bandı 

Mehmetciğin el defteri 

Okuma lambası 

Paket Lastiği 

Pil 

Plastik Eldiven 

Tırnak makası 

tornavida 

Traş Kutusu 

bide daha önce bi müridimiz paylaşımı olmuştu askerde lazım olan şeyler diye, ek not olarak onları koyayım :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sadece temiz iç çamaşırı ve 1-2 tane üst baş kıyafet götür hocam. Gerisini orada onlar veriyormuş. Yanınında getirdiklerini depoya kaldırıyorlar dedi arkadaşç

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

seneye belki orada okurum hocam bol bol ziyaret ederim :)

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

yanına sıgara ıcıyosan sıgara al (ıcmıyosan bana getır monte carlo nıght blue :D)

sıgara burda turkıyeden pahalı bılgın olsun.

onun dısında magosa kucuk yer zaten. oyle dısarıda kahve ıceyım felam deme.bırde koftecı bestamıyı aklında tut 

buralarda o paraya yemek yıyecegın nadır yerlerden bırı.kısaca burda hayat pahalı gıdeyım kıbrıstan alırım deme

soracagın baska bırsey varsa sorabılırssın

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Atakan bunu yazdı

seneye belki orada okurum hocam bol bol ziyaret ederim :)

fikir değişmiş senin

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk88
    cenk88's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Sadece temiz iç çamaşırı ve 1-2 tane üst baş kıyafet götür hocam. Gerisini orada onlar veriyormuş. Yanınında getirdiklerini depoya kaldırıyorlar dedi arkadaşç

Katılıyorum,

Boşuna zahmet etmeyin önceden. Ayrıca herkes kendi yaptığı askerlikten örnek verir. Ama emin olun sizinki yazılanlar gibi olmayacaktır. Askere su fikirle gidiniz. Sayılı gün çabuk geçer. Kural ve emirlere riayet edince hiç zorluğu olmuyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    Edit.
    NoToLeRaNcE tarafından 27/Nis/15 18:18 tarihinde düzenlenmiştir

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aynı konuyu açacaktım. Kisa donem olarak ben de manisa sonra kıbrıs Girne ye gidiyorum. Ktbk Komutanlığı yazıyor. Fazlası yazmıyor.  Sen nasıl detaylı öğrendin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

şimdi ben kısadönem er olduğum için ki büyük ihtimal çavuşda olucam, spor durumu nasıl olur, beni çok yorarlarmı, uzun dönemler gibi, yemek durumu nasıl, yemekhaneden doymadığımızda gidip rahat bişeyler yememize izin verirlermi, dışrıdan yiyecek içecek getirebilirmiyiz askeriyenin içine, bide magosada hala su sorunu varmıi ben birliğimide yazdım ama aynı yere düşen yok sanırım

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek

Kibris genel olara siçiş :) ozellikle topcu arkadas.. Ktbk daki arkadas sende yorulacaksin.. Dolu sarjor ile nobet tutacaksin tipin piskolojin duzgun degilse tertip emri ile yollayacaklar baska yere.. 

magosadaki arkadas carsin guzel olur kibrisin sehre benzer en iyi yeri.. Califorian gold var bol bol ora gidersin yemegi kahvaltisi on numara.. %99 girne ve lefkosa yasak carsida gitmek.. Kacak olarak ilerleyrn zamanlarda gidersin ama istersen.. Sezon guzel civil civil ama kicindan ter suzulecek..

girmedeki arkadas lefkosa ve girne senin carsilarin olacak.. İnsallah 2 haftada bir olmaz carsin tam hatirlamiyirum orayi.. Girne pahali ama cix yerler var carsilarin guzel gecer.. Lefkosada dereboyu caddesi var bi suru cafe yeme icme.. İki yerdede askeri pazarlar var ihtiyacini karsilarsin.. 

gorevi olan ist devrelere yanasin yavsayin kanki olun.. biz degil komutan seciyor sabitcileri diyebilirler hikaye.. Asker onerir komutan secer..

ben 357kd gittim yeni geldim torunlarim 358 ler orda sizde kisa donemseniz 359 gidiyosunuz.. Siracilik tum kibrista var isler sizi bekliyo.. Bazi yerlerde devrecilik var ins sizde olmaz.. Ktbk daki arkadasta olmaz devrecilik biliyorum..

ktbk daki arkadas her cuma girne kordonunda yuruyus yapacak haha yorucu oluyor..

nobetler hergun var oyle yatis yok, asker sayisi azsa 4-6 saat eger coksa ve yazici tertiplerine sahip cikmazsa 2 saatle atlatirsiniz.. Su sikintisi genel olarak yok ama yazin nolur bilmiyom.. Guzelyurtta yok sadece su.. Lefkosa degirmenlikteydim ben 14. Zh tugay hava savunma.. Buraya dusen olursa simdiden sabitlendiririm kurtulur

Toplam Hit: 4465 Toplam Mesaj: 36