folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kıbrıs Da Askerlik Yapanlar Yanaşsın Şöyle

Kıbrıs Da Askerlik Yapanlar Yanaşsın Şöyle

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek
    EdepsizPenguen bunu yazdı

şimdi ben kısadönem er olduğum için ki büyük ihtimal çavuşda olucam, spor durumu nasıl olur, beni çok yorarlarmı, uzun dönemler gibi, yemek durumu nasıl, yemekhaneden doymadığımızda gidip rahat bişeyler yememize izin verirlermi, dışrıdan yiyecek içecek getirebilirmiyiz askeriyenin içine, bide magosada hala su sorunu varmıi ben birliğimide yazdım ama aynı yere düşen yok sanırım

Cavus olma durumun kesin degil.. 3-5 tane cavus yaparlar.. Gelen kisi coksa sinavla ve sahsi olarak secerler. Spor kibris genelinde var haftada 4 gun, bazi yerler haftasonu nobetci komutan ibne olur spor devam eder.. Bazi yerler hem sabah hem ogleden sonra ikikez spor yapiyor..Egitim ve sporda uzun kisa ayrimi olmaz birebir esitsin.. Yemekler oglenleri fena degil tabi kotu gelmiyomu? Geliyo :) aksamlari genel olarak koyu.. Menu degismezse cumalari balik var :) sabah kahvaltida ihale degisti ekici ucgen peynir var iyidir :) kantinddn doymazsaniz kuruvasan simit poaca var.. Kantinci ibne degilse tost yapar.. Merkez kantinde bi cok sey vardir aksamlari gider alirsinix ama ayin 15 gunu ancak biseyler alabilirsiniz genelde son 15 gun tukenir.. Sayim olacagi icin kantinci yeni mallari acmaz..

1 karton sigara hakkiniz var her ay 20-25 tl markasina gore gumak'tan alacaksiniz..

yeni gittiginizdd ust devreler turk sigarasi die atlar size ham olmayin yok diyin..

ama genel olarak su var egitim ce spor normalde fazladir fakat yazin gidiyosunuz sicaklik 55-60 derece.. İptal ediyorlar.. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

şimdi ben kısadönem er olduğum için ki büyük ihtimal çavuşda olucam, spor durumu nasıl olur, beni çok yorarlarmı, uzun dönemler gibi, yemek durumu nasıl, yemekhaneden doymadığımızda gidip rahat bişeyler yememize izin verirlermi, dışrıdan yiyecek içecek getirebilirmiyiz askeriyenin içine, bide magosada hala su sorunu varmıi ben birliğimide yazdım ama aynı yere düşen yok sanırım

Su sorunu diye bir sey kalmadi.onlar cok oncedendi.sorun da magusadaydi zaten.girne yillardir normal suyla yasiyordu.

kktc askerleri yani mucahitler yemekleri begenmedikleri icin hep yemeksepetinden soyluyorlar.sizin orada nasil olur bilmiyorum.

ancak biraz daha esnedi eskiye nazaran.ama bi kktc askeri kadar olamazsiniz :D

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiNki
    kiNki's avatar
    Erkek

Müridler, mayıs 2015 celpinde hayırlısı ile işallah askere gidiyorum, acemliğim manisa merkez eğitim alayında, usta birliğim kıbrıs-magosa da -28. mekaniza piyade tümeni 28.  topçu alayı 3. topçu birliğinde karargah hizmet bölüğünde topçu- olarak görev yapıcam işşallah, yakın zamanada kıbrısda askerlik yapmış olanlardan tecrübelerini yazmalarını rica edicem, malum yavru vatan olduğu için int. den baktığım kadarıyla şartlar hiç iç açıcı değilmiş gibi duruyor, önceden hazırlıklı olmak niyetindeyim fakat yazılanların çoğunda hangi dönemde geçerli olduğu belli değil o yüzden bana daha güncel şeyler laazım, 2014-2015 döneminde kıbrısda askerlik yapanlar şöyle bi beri gelsin dertleşek onlarla, ayrıca manisada acemi er olarak görev yapıcak olanlar benimle iletişime geçin gitmeden önce tanışalım orda destek olma şansımız olur birbirimize :)

dostum o birlik magosada değil haberin olsun :) yanlış bilmiyorsam ulukışlada olabilir o da magosa lefkoşa arasnda 

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Moral verdin torun gel bakalim ayin kacinda basliyor acemilik kacinda yemin toreni

_ICEMAN_
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Sadece temiz iç çamaşırı ve 1-2 tane üst baş kıyafet götür hocam. Gerisini orada onlar veriyormuş. Yanınında getirdiklerini depoya kaldırıyorlar dedi arkadaşç

yanlış yönlendirme yapmayalım...

-dursun yazacağım, 356-2 KD. J. Er- 

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

zihnini boşalt bişeyi takma

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hayırlı tezkereler şimdiden hocam. ben de mayısta gidiyodum kaçak oldum ağustosta gidicem :D

sen git bi bak ne veriyolar ne lazım ona göre beni bari kurtaralım :))

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

persembe günü döndüm :D gel bakalım çömezim XD

edit: pm den aklına takılan her seyi sorabilirsin dostum 

Cesnist tarafından 27/Nis/15 21:07 tarihinde düzenlenmiştir

طדṮ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Hocam şehrine, birliğine, komutanına göre çok farklılık gösterir.

Ben girne'deydim. Gayet rahattım, son zamanlarda iyice kaşarlanınca günlük denize bile giriyorduk. Çarşı güzel, canlı, otellere gidip denize girebilirsin.

Sigara pahalı değil. Türkiye fiyatlarıyla aynı. Ayrıca orada devlet sana 20 TL gibi komik fiyatlara aylık 1 karton malbora'dır, parlemettir, sigara verecek.

İletişim pahalı. Kıbrıstan bi GSM hattı alacaksın. Dandik bir akıllı telefon orada çarşıda alabilirsin. Türkiye ile internet üzerinden skype'tan falan ucuza konuşursun.

Sınırda değilsen dolu nöbet tutmazsın.

İşin güzel kısmı Avrupa Birliği dedikleri yere işgal gücü olarak gideceksin. Pasaportsuz AB'ye gireceksin :D Kıprıslıların çoğunun bizi sevmediğini göreceksin. Ama seve değil, ske ske orası bizim. Kan döktük para verdik Kıbrıs bizim.

Blue Screen of Death
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bende orada yaptım. boşuna birşey götürme yanında. temiz birkaç kıyafet götür. 

müsaitsen 5 er 5 er iç çamaşırı götür. başkada birşeye gerek yok.

hepsini alırlar orada. zaten önce tugaya sonra tümene sonra alaya geçiş yapacağın için herbir aramada kafalarına göre herşeyini  alacaklar.

valla kıbırs rahat değildir baştan söylim. 5 yıl önce cehennem taburu diyorlardı bizim tabura.

ama şimdi nasıldır bilemem. ben kafayı sıyırıp geldim. ama güzeldi piskopata bağlayıp hiçbirşeyi takmıyorsun :D

Toplam Hit: 4472 Toplam Mesaj: 36