Kiralık Araç Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba herkese,

Biliyorum çok büyük bir salaklık yaparak saçma sapan insanlardan araç kiraladım ve şimdi başım biraz dertte gibi. Direkt konuya giriyorum yorum yapabilecek olan varsa lütfen paylaşın şimdiden çok teşekkürler.

4 ay kadar önce bir araç kiralamıştım tabii boş senet karşılığı, ve aracın kiralanabilir belgesi falan yok gayri resmi bir kiralama durumu. Neyse aracı teslim ettik senedi vermediler trafik cezalarına karşı falan bahanesiyle. 15 gün sonra gel dediler. Ben de bir daha gitmedim ve senet ellerinde kaldı. Şimdi adamlar arıyor ve trafik cezanız geldi gelin konuşalım diyorlar. Ben de dedim ki siz cezyı adrese gönderim ben öderim uğraştırmayın dedim fakat adam ısrarla ayağına çağırıyor. Ceza ne kadar diye sordum cevap veremedi. Hangi muhitte olmuş diye sordum benim gittiğim yerlerle alakası yok. (adama gideceğimi söylediğim yere gidememiştim) Plakayı hatırlamıyorum aracın markasını falan hatırlıyorum biraz. Sizce ne yapmam lazım ve başıma neler gelebilir?

Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

https://youtu.be/-bvKwS7GeVs
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek

polise git yok gitmem diyorsan daşşaklı arkadaşlarını al yanlarına git

İts My Life. NOW or NEVER
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

olayın sonunu merak ediyorum, git gitsene sen hocu?icraya falan vermesinler seneti

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gencbeyin
    gencbeyin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

abi açık senedi nasıl imzalıyorsunuz, çok büyük risk. bende takipteyim sonunu merak ediyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

eğer benden konut sigortası yaptırsaydın %50 indirimle araç kiralayabilirdin senet sepetlede uğraşmazdın :D

reklamlarrr.. :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek
    tecrübe ile sabittir hicbir şey olmaz.. git konuş, itiraz et cezaya.. senedi ıste vermezdr bas gel. icraya verdiğinde itiraz edeceksin dava acilacak.. hakim soracak bu senedi ne karşılığında aldın? diyecek oto kiraladım.. hakim soracak dukkanin, vergi levhan, rent a car kaskon var mi? yok diyecek.. o zaman me sikime geliyorsun buraya diyecek gönderecek.. borcu vardı vs senedi o yuzden verdi derse, yalan beyanda bulunuyor araç kiraladim diyeceksin yine haklısın..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Mobese kayıtları 5 sene boyunca digital ortamda saklanılıyor diye bir tanıdıgım polis arkadaştan duymuştum.

Şimdi yapman gereken şu,ses kayıt eden bir cep telefonu ile adamları tekrar arıyorsun,konuşma içerisinde adamlardan araç kiraladıgını tarihini hatta yapabiliyorsan boş senede imza dahi attıgını bir şekilde kelimeler arasında sıkıştırıyorsun,artık işin bu kısmı sana kalmış,adamları aramadan önce konuşman gerekenleri baya bir çalış...

Tabi adamla telefonda konuşmandan bir sonuç çıkmayacak ve seni dükkanına çagıracak,gidip konuşacaksın,senin kullanmadıgın bir tarih veya muhitte ceza kesilmişse itiraz edeceksin ve ödemeyeceksin,seni senedini avukata veririm diyecek sende ver diyeceksin ve çekip gideceksin dükkandan.

Sana haciz kagıdı gelecek avukattan sende o kagıt ve telefon kaydı ile (tahminimce miktarı çok fazla yazacaklardır senede) savcılıga suç duyurusunda bulunacaksın.Bu kez onların avukatı senin yalamaya başlayacak,davanı geri çek senedi falan unutalım diye :)

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

heyecanlanmadan bi git konuş hocam ne derdi varmış pezevenklern.

giderken de emniyete al kendini. 3 5 arkadaşın etrafta dolansın onlara gözükmeden, işte yarım saat sonra falan arasınlar seni oldu ki açamadın teli bassınlar :)

senin kiraladığın sürede ceza geldiyse göstersinler mkbuzu öde, senedini almayı unutma.

orda kalırsa başın ağrır biraz ama öyle kolay da değil amk durduk yere bi dünya borç olacak.

polise git dicem de skne takacaklarını sanmam.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı
    tecrübe ile sabittir hicbir şey olmaz.. git konuş, itiraz et cezaya.. senedi ıste vermezdr bas gel. icraya verdiğinde itiraz edeceksin dava acilacak.. hakim soracak bu senedi ne karşılığında aldın? diyecek oto kiraladım.. hakim soracak dukkanin, vergi levhan, rent a car kaskon var mi? yok diyecek.. o zaman me sikime geliyorsun buraya diyecek gönderecek.. borcu vardı vs senedi o yuzden verdi derse, yalan beyanda bulunuyor araç kiraladim diyeceksin yine haklısın..

senet sebepten soyuttur yani senin araba kiralama bıdı bıdısına filan bakmaz üstündeki rakam neyse o 

hey Allahım hangi akla hizmet nasıl bir cesaret boş senede imza attırabilir anlamış değilim senedi almaya bak söylenecek başka hiç birşey yok .

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

gidip seneti bile almamışsın.. sen haketmişsin aq

bu saatten sonra yapılacak tek şey. Daşşakları minimum 5 kilo ile 15 kilo arası değişen arkadaşlar bulup olay yerine ağır bir şekilde intikal etmek olacaktır

Cigu bigule :(
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    casey
    casey's avatar
    Erkek

Hocam bizde bir abi vardı oda araç kiralıyordu kiralama zamanında ne ceza yemişse kiralayan kişiler evlerine kadar gidip topluyordu baktın ki ceza senin 500 se 300 ver işine gelirse de ama senın degılse falan sakın odeme bırak versin davaya it bi bok yiyemez istanbuldaysan yanına gidiceksen adamın yardımcı olabilirim eleman konusunda basarız sıkıntı yok :)

Zamanı durduramazsın.
Toplam Hit: 4096 Toplam Mesaj: 29