folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kış Geliyor Evi, Ekonomik Isınma Yöntemleri

Kış Geliyor Evi, Ekonomik Isınma Yöntemleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar hepinizin malumu üzere önümüz kış, doğalgaz elektrik bildiğiniz gibi alternatif olarak ısınma yöntemleri ile alakalı fikirlernizi almak isterim

mesela webasto ile ev ısıtılabilir mi yanı sıra evde kullanılabilecek alternatif ısıtıcı fikirlerine de açığım doğalgaz ödemekten nefret ediyorum zira 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Vebasto 3 4 litre yakar . Gaz ocaklı var ismini unuttum oda 4 litre altına düşmez . Bunlar 1 oda anca ısıtır.  

https://www.youtube.com/watch?v=nSBhw0qn3Ww

Kömür ödün kol gibi pahalı 

Elektrik oda tek oda ısıtır .

Yine en iyisi . Salon kapısını kapatıp.  Camlara kenarlara sünger çekip kombiyi düşükte tutarak ısıtmak . 1000 lira oldu 2300 ama yine en ucuz gaz  

samaccc tarafından 07/Eyl/22 00:19 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Vebasto 3 4 litre yakar . Gaz ocaklı var ismini unuttum oda 4 litre altına düşmez . Bunlar 1 oda anca ısıtır.  

Yine en iyisi . Salon kapısını kapatıp.  Camlara kenarlara sünger çekip kombiyi düşükte tutarak ısıtmak . 1000 lira oldu 2300 ama yine en ucuz gaz  

Doğalgaz bulsak yakacaz da putin vanayı kapatmış aq

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Bir ingiliz arkadaşım şöyle demişti;

Siz çok lüks yaşıyorsunuz. Kışın göbeğinde, en soğuk havalarda bile evde atletle dolaşmak istiyorsunuz.

Biz öyle değiliz. Kışın İngilterede evde kalın giyiniriz, ısınmaya para vermektense, bizi sıcak tutacak ev giyimler,ine para veririz. Gece de, ısınma sistemini minimum seviyeye alırız ve kalın battaniyelerle örtünür yatarız.

Düşününce hiç de mantıksız değil. Evde olmak, en azından evin sıcaklığı bakımından özgürlük bayrağını çekmek olmayabilir.

Kışın donla gezmeyiver...

*Bu arada ısınma enerjisi bakımından fiyatları falan savunuyor değilim yanlış anlama olmasın, AB ve ABD % 8-10 enflasyonla uğraşırken bizin enflasyona ve enerji fiyatlarına engel olamayanların...

H̶u̶z̶u̶r̶ Para islamda. Paradan 1 sıfır daha attım. Dolar artık 35 değil, 3,5 lira desin, bu halkın %60'ı bayram etmezse ben de sokaklarda ben eşeğim diye bağırarak koşturucam.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=nSBhw0qn3Ww

Ozelden bununla ilgili soru sorucam

Kurtlar tasma takmaz....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PaBLo_eSCoBaR
    PaBLo_eSCoBaR's avatar
    Erkek

Tarihi eser, 90 larda çocukluğumda bunlar vardı kullandık, nedense adını zibro kabin diye hatırlıyorum, bunlar kışın 1 odayı bile ısıtmaz (bide istanbul kışı için diyorum, o da kışsa), gaza gelip kimse almasın. Kamp falan, sonbahar havaları, 5 m2 alan, gibi durumlarda keyfi işe yarar.

PaBLo_eSCoBaR tarafından 07/Eyl/22 03:19 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Mum sobası diye araştırın hocam

https://youtube.com/shorts/7BUgIv5EXUo?feature=share

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

polar pijama takımı

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

Bir odayı 4 ila 5 derece ısıtmak mı ? Bu gerçekçi gelmiyor bana. 1000 derece ısı veriyormuş :| Küçük bir alanı etkilediğini söylese anlarımda bu çok abartı geldi. 

Kışın kapılar camlar kapalı olur. Mumlar sürekli yandığında oksijen eksikliğinden evde yaşayanlara problemde oluşturabilir.

hypnot1c tarafından 07/Eyl/22 16:25 tarihinde düzenlenmiştir

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

Bir odayı 4 ila 5 derece ısıtmak mı ? Bu gerçekçi gelmiyor bana. 1000 derece ısı veriyormuş :| Küçük bir alanı etkilediğini söylese anlarımda bu çok abartı geldi. 

Kışın kapılar camlar kapalı olur. Mumlar sürekli yandığında oksijen eksikliğinden evde yaşayanlara problemde oluşturabilir.

çadırın içinde bir tane bile bu mumlardan yakılsa çadırın içini baya bir ısıtıyor. o yüzden bana abartı gelmedi.

Bittik biz bittik
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

3 adet 200 Watt solar panel  = 
    1 adet regülatör

1200 watt invertör

100 Amper akü

600 wattlık ısıtıcı

bu yol en ucuz bir ev ısıtma yöntemi bence