folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Kısa Menzilli Balistik Füzeler Hakkında

Kısa Menzilli Balistik Füzeler Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Temel almanların ilk yaptığı füzelerle aynı mantık takipteyim. 🤨 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

dur lan derste bunla ilgili bişey anlatmışlardı bize

görünge hesaplarken coriolis etkisini de hesaba katman lazım onu hatırlıyorum(dünyanın dönmesinden kaynaklı açısal momentumun korunumu)

lagrange denklemleride işin içene giriyor onuda hatırlıyorum başkada bişi hatırlamıyorum

devlet meselesi bilinmeyecek bir konu değil okadar abartmaya gerek yok 

bildiğin klasik mekanik konusu fizik bölümlerinde güzel bir sınav sorusu olabilir.

birz araştırınca bunlarıda buldum

https://www.physicsforums.com/threads/math-formulas-for-sub-orbital-flight.548857/

https://www.physicsforums.com/threads/rocket-dynamics-tutorial.199087/ bunda formulasyonlar var

https://en.wikipedia.org/wiki/Tsiolkovsky_rocket_equation

https://physics.stackexchange.com/questions/782/how-to-calculate-a-ballistic-trajectory-for-a-suborbital-flight

wert tarafından 23/Nis/19 01:29 tarihinde düzenlenmiştir

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Tonlarca bilgi var hocam, deepwebde çok aradım ama google'da daha kolay tonla veriye ulaştım.

Direkt kaynak kod bulamazsın ancak matematiğine erişebilirsin, komponent'lerine erişebilirsin.

Öyle sanıldığı gibi çoook ultra,premium,diamond korunan bilgiler değil, savunma sanayi fuarlarında kafalarını satan(`` ,) minik minik yüzlerce firma var. Bizim ülkemizde yok. Olmamasının sebebi 4-5 tane firmanın tekel iş yapması, yanına başkasını istememesi.

Ukrayna ile Rusya savaşırken kuzey koreliler tonla veri kaçırdı ve sistem geliştirdi. Bizim türkler de izledi öylece... Ah o gemide biz de olsaydık.

Sayılı insanlardansın ha. Şeyi merak ettim şimdi; bu tarz Fuar'lara sâde vatandaşı da alırlar mı(aklıma filmin biri geldi, sen Ukrayna deyince,), davetiyesiz sektörden olmayan biri olarak? net üzerinden değil de, -tabi aktif savaş bölgeleri de değil- ama fuar'ların yoğun olarak yapıldığı ülkelerin,şehirlerin ve adları var mı? İdef, defcon gibi gibi. Bunların yıllık programlarına nasıl ulaşırız. Şirketlerden yola çıkabiliriz evet de, dâhâ özelde başka şeyler de var mı?

Hocam genelde sektörün profesyonellerine hitap eder bu fuarlar, öyle derler. Hep şirket olarak gittim, girişte sorun yaşamadım hiç. Amaa sorduğun sorulara, takıldığın stantlara dikkat etmelisin. Teknolojik cihazların içine düştüğünü farkedince firma ismine bakıp araştırıyorlar, soru soruyorlar. Killandırmayacaksin fazla. 

Roket yakiti satan bir firma vardı, birkaç soru sormuştum rahatsız olmuşlardı. Belli ediyolar. Defence exhibition fair yazinca onlarcasi çıkıyor. Fransa, almanya, ingiltere olunca gitme şansım oluyor. Amerikaya ve rusyaya nasip olmadı henüz. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Tonlarca bilgi var hocam, deepwebde çok aradım ama google'da daha kolay tonla veriye ulaştım.

Direkt kaynak kod bulamazsın ancak matematiğine erişebilirsin, komponent'lerine erişebilirsin.

Öyle sanıldığı gibi çoook ultra,premium,diamond korunan bilgiler değil, savunma sanayi fuarlarında kafalarını satan(`` ,) minik minik yüzlerce firma var. Bizim ülkemizde yok. Olmamasının sebebi 4-5 tane firmanın tekel iş yapması, yanına başkasını istememesi.

Ukrayna ile Rusya savaşırken Kuzey Koreliler tonla veri kaçırdı ve sistem geliştirdi. Bizim türkler de izledi öylece... Ah o gemide biz de olsaydık.

Sayılı insanlardansın ha. Şeyi merak ettim şimdi; bu tarz Fuar'lara sâde vatandaşı da alırlar mı(aklıma filmin biri geldi, sen Ukrayna deyince,), davetiyesiz sektörden olmayan biri olarak? net üzerinden değil de, -tabi aktif savaş bölgeleri de değil- ama fuar'ların yoğun olarak yapıldığı ülkelerin,şehirlerin ve adları var mı? İdef, defcon gibi gibi. Bunların yıllık programlarına nasıl ulaşırız. Şirketlerden yola çıkabiliriz evet de, dâhâ özelde başka şeyler de var mı?

Hocam genelde sektörün profesyonellerine hitap eder bu fuarlar, öyle derler. Hep şirket olarak gittim, girişte sorun yaşamadım hiç. Amaa sorduğun sorulara, takıldığın stantlara dikkat etmelisin. Teknolojik cihazların içine düştüğünü farkedince firma ismine bakıp araştırıyorlar, soru soruyorlar. Killandırmayacaksin fazla

Roket yakiti satan bir firma vardı, birkaç soru sormuştum rahatsız olmuşlardı. Belli ediyolar. Defence exhibition fair yazinca onlarcasi çıkıyor. Fransa, almanya, ingiltere olunca gitme şansım oluyor. Amerikaya ve rusyaya nasip olmadı henüz. 

Soru sormak bile bu haldeyse sıkıntı tabii(gerçi normalde de böyle olması gerekli). İçine düşmek değil de hanî biraz daha yakından, olmadı uzaktan fotoğraflamak da dikkati çeker tabi de, bu fuar'ların biraz dâhâ rahat olanları yok mudur? Ama özellikle askeri olanları, sivil olanları değil.

Birde Fuar alanına girişi men etmekten başka ne yapabilirler ki, aşırılık taşkınlık yapmadıktan sonra. Neticede bunlar özel sektör değil mi? fuarİçi-dışı güvenliği anlamında, çok Uç Çözümleri dikkate almadan yazıyorum. 

RitmFarbRacourci tarafından 23/Nis/19 13:24 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

@override hocam benimki yetersiz bir bilgi aktarımı oldu sanırım. Balistik bir füzenin fırlatılışını simüle edecekler bilgisayar ortamında kodlar ile. Öte yandan bunları askeri gizli bilgi sanan arkadaşa da bir bilgi olsun diye ileteyim. Tesla yaptığı her elektrikli aracın kaynak kodunu paylaşıyor. Hadi herkes elektrikli araç yapsın tesla ayarında :) Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Araştırmayı attığınız linkler üzerinden derinleştireceğiz

Aslan bile atı görünce götünü saklar
Toplam Hit: 2224 Toplam Mesaj: 18
füze tez