Kodlama Ders Ücreti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı

Merak ettiğimden soruyorum

1) Kodlama dersinde hangi programlama dilini öğreteceksiniz ?

2) 14 - 15 yaşındaki çocuk, bu dersleri aldıktan sonra ne yapmayı hedefliyor ?

3) Eğitimi verecek olan öğretmenin niteliği nedir ? Yani öğretmenlik mezunu mudur ? Veya kodlamayı ne kadar biliyor ? Ne kadar anlatabilir ?

Bir de yorum ekleyeyim.

Bu kodlama dersini saatlik değil de, Müfredatı müşteri ile ortak kararlaştırılmış bir şekilde olsa

yani şu konuları anlatacağım ve bu konuları belli bir sürede (mesela 1 ay, 2 ay anlatacağım) denilse

ve bu müfredat için toplam bir fiyatta anlaşılsa, bence daha adil olur gibi geliyor.

Bilgi vermek adına sorularına cevap vermeye çalışayım hocam.

1- Hangi program ile başlanacağını bilmiyorum yarın sözlümden öğrenip cevaplayacağım bunu.

2. İleri görüşlü bir babanın isteği ile verilecek bu ders. Ufak bir şirket sahibi olan adam çocuğunun erken yaştan bilgisayar ile içli dışlı olmasını istiyor ve bunu boş oyunlar oynayarak yapmasından ise kodlama öğrenerek yapmasını is tiyor(adamın kendi sözleri)

3.Eğitim verecek kişi yeni mezun bir bilgisayar mühendisi. Taze bilgi sahibi olsa da öğretmen değil hayır. Ancak kodlamanın temellerini verme konusunda yetersiz olacağını düşünmüyorum bir müfredat oturttuktan sonra.

Yorumunuzu dikkate alacağız hocam yarın bu konuyu tartışırken :)

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Geçen sene 1 eğitim yılı boyunca 10 yaşındaki bir öğrencime programlama dersi verdim. Haftada 1 ders yapıyorduk, ortalama 1,5 saat sürüyordu. Kaç saat sürerse sürsün 100 lira alıyordum.

Çocuk İngilizce bildiği için çok rahat etmiştim. Ancak daha orta okulda olduğundan ötürü ilk iki derste biraz lise matematiği anlattım, sonraki 2-3 derste algoritma anlattım.

Sonra baktım ki üniversitede okuyanlara ya da mezunlara anlattığım kadar anlıyor her şeyi, riske girdim temel Java ve Object Oriented Programming anlattım 1-2 ay kadar. Swing ile desktop uygulamaları ve basit oyunlar geliştirdik birlikte.

Sonra Android'e başladık. 3-5 tane ufak uygulama yapmıştı okullar kapanınca dersleri de bıraktık.

Sorunun cevabına gelecek olursak da 100-120 TL'nin altında ders vermeyin hocam.

Sen hiç kaval çaldın mı?
Toplam Hit: 2024 Toplam Mesaj: 13
kodlama