Kombi Petek Temizliği Yapıyoruz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

hocam haftasonu oldu gelecekmisin ?

sultangazideyim. pm de atıyorum şimdi. petekleri temizletelim.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

arkadaşlar echoll hocam bugün geldi hem bizim, hem de alt kattaki babamın bütük peteklerini temizledi sağolsun. işini iyi yapan bir arkadaş tavsiye ederim.

kombiyi 55 derecede çalıştırırken peteğin üstü sıcak altı soğuk oluyordu. şimdi kombinin min derecesi olan 38 derecede çalıştırıyorum ona rağmen peteğin heryeri aynı ısınıyor. tavsiye ederim.

kendisine de tekrar teşekkür ederim :)

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlife
    warlife's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    underzero bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    EcHoLL bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

biz kombi yeni diye hiç temizlik yaptırmamıştık. 5 yıl boyunca deli gibi doğalgaz ödedik, ilk sene de az ısıtıyordu o yüzden şüphelenmedik. bu sene temizlik yaptıralım dedik, tesisat bildiğin taş doluymuş. yıllardır ilk defa petekler doğru düzgün ısınıyor hem de geçen senelerde 70te yanarken bu sene 50-55te yanmasına rağmen daha çok ısınıyor. Yeni döşenen tesisatta bile mutlaka temizlik yaptırın.

insanların 600 800 fatura ödemelerine rağmen ısınma sorunu bundan kaynaklı zaten çamur akıyor tesisardan

Bu petek tesisat suyunda ağır bi koku var. bu neden olabilir? Renk olarak ne sarı, ne kahverengi, ne kırmızı, ne de yeşil. böyle maviye çalan, siyaha bakan bi rengi var. Su da bildiğin Şebeke suyu.

Pas, balata yanığı kokusuna da benzemiyor.

kum gibi de değil.  sanki böyle 20-30bin km sonrası, otomobilin motor yağına benziyor. hafif kaygan. 

sene'de  mevsim başı,  2-3 kez tesisat suyunu boşaltıyorum kör tapa'dan.

Sen suyu degistiriyorsun ama icinde ki kum, tortu, pislik duruyor.

Onu Echoll daki makineler cekiyor.

Ben Petekleri de tesisat'tan ayırıp( hepi topu  2adet 6kenarlı somun'u {yalnız tesisattan tam çıkmıyor} çözerek, askı aparatından petek'i) çıkarıp, banyo'da Çeşme hortumuyla yıkayıp,Çalkalayıp yerine asıyorum. ^^` o arada çalkalarken yanaklardaki kanallarda, ısı dağıtım Yapraklarında ve Köprü'lerde de temizlik yapıyorum.

Yalnız o sözünü ettiğim koku(1. kez boşaltığım su'daki koku), pas kokusu değil. 

Zâten, tesisattaki su'yu 3. veya 4. kez boşalttığımda, o kokuyu almıyorum. Su da bi hâyli temiz geliyor. Kombi'deki basınç da ~2.5-3 Bar arası. ( ibre boşaltırken 0'a düşüş hızı, acaip heyecanlandırıyor, niye bilmiyorum. ^^`. Yalnız doldururken aynı şekilde değil, bi hayli yavaş.)

Su'da Biyolojik kökenli Pas(mantar) yada Kimyasal kökenli Pas ,yok. Bu, başka birşey, anlamadım gitti. 

Demek ki, yüksek Basınçlı su ,ve temizlik için Kimyasal(?) kullanmak gerekiyor. 

Yeni ,yani ne bilim 2-3-5 yıllık radyatörler de ; özellikle Demirdöküm (ECA v da var mi bilmiyorum) radyatörlerin için koruyucu sıvı vardır.rRadyatörün çürümesini önler.Radyatör koruyucu sıvıyı boşaltma olayını önermiyorum. Döküm radyatörlerde ve/veya yahut kömür kazanıyla çalışan sistemlerdeki döküm veya yeni tip radyatörleri temizleyebilirsiniz.Saygılar. 

diyalektik için kesin, mutlak hiç bir şey yoktur..Her şeyin bir geçmişi vardir ve bir geleceği olacaktır. Her şey bir kez bulunduğu yerde her zaman icin kesin olarak bulunmaz, ve o bugünki o,kesin ve son değildir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Valla bu sıvı nasıl okuyor . 

Peteklerin hepsi boş geliyor  benmi yanlış biliyorum.  

Bu peteklerin yüzeyinde  ş oluyor?

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlife
    warlife's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Valla bu sıvı nasıl okuyor . 

Peteklerin hepsi boş geliyor  benmi yanlış biliyorum.  

Bu peteklerin yüzeyinde  ş oluyor?

Sıfır "0"(dandik ucuz olmayan) peTekler koruyucu dış boyası iyi olduğu gibi içinde de koruyucu birşeyler vardır.İşi baltalamak değil Bilgi vermek amacım.

diyalektik için kesin, mutlak hiç bir şey yoktur..Her şeyin bir geçmişi vardir ve bir geleceği olacaktır. Her şey bir kez bulunduğu yerde her zaman icin kesin olarak bulunmaz, ve o bugünki o,kesin ve son değildir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

Peteklerin içinde koruyucu sıvı falan yok arkadaşlar şehir efsanesi onlar peteklerin içi boştur müridin evini temizledik aradaki farkı zaten yazmış

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlife
    warlife's avatar
    Erkek

Şimdi sen tesisatçısın demi. O zaman de bakayım Demirdöküm petekler üretilirken içindeki o zamazingo siyahımsı şeyler nedir?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warlife
    warlife's avatar
    Erkek

Bazı radyatörlerin ömrü 10 sene garanti bazıları ise 5 sene ve altı olur neye göre?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek
    warlife bunu yazdı

Şimdi sen tesisatçısın demi. O zaman de bakayım Demirdöküm petekler üretilirken içindeki o zamazingo siyahımsı şeyler nedir?

Bozuk petek kestim kaçtane hurdacıya vermek için bildiğin sac demir su zaten demirle etkileşime giriyor paslanma korozyon ondan oluyor bütün petekler bakırdan yapılsın ne delinme olur ne kirlenme nede kombi bozulur bunu keşfeden adamlar bunun bozulma ve değişim ömrünüde biçmiştir hiç birşey ömürlük değildir sonuçta bunu temizletmezsen kombi içindeki birçok parçayı değiştirmek zoruna kalırsın kombilerin bozulmasının sebebi pass o pas'da peteklerin çürümesinden kaynaklı yani petekleri temizletmen sana hem kombi ömrü hem ısınma hem fatura olarak yansır

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

Selam hocam bizim ev merkezi sistem, maliyete etkisi olmayacak pek dolayısıyla ancak yine de temizlenmesi adına yaptırabilirim gibi geldi. And. yakası Maltepeye haftaiçi 5:30'dan sonra gelebiliyor musun? Yoksa haftasonuna mı kalır?

Toplam Hit: 156666 Toplam Mesaj: 120
petek temizliği