Kombi Su Damlatiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Gecenlerde kombinin basinci yükselmisti birden su kacirmaya basladi. Hemen en yakindaki petekten biraz su tahliye ettim, düzeldi. O günden beridir günde 5-10 damla su pit pit damlatiyor. Sebebi ne olabilir ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

Gecenlerde kombinin basinci yükselmisti birden su kacirmaya basladi. Hemen en yakindaki petekten biraz su tahliye ettim, düzeldi. O günden beridir günde 5-10 damla su pit pit damlatiyor. Sebebi ne olabilir ? 

Basınç yükseldiğinden yapıyor hocam, fazla sürmez düzelir. Düzelmezse tahliye valfi değişmesi lazım

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Kombi içindeki su tam olarak boşalmamıştır. Basıncı sıfıra gelen kadar boşaltmanız gerek.

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

peteklerdeki suyu komple bosalttim, basinc göstergesi sifirda. simdi tekrar suyu kendim mi vermem gerekiyor kombiye yoksa calistirinca kendisi suyu alacak mi ? hem petekleri actim hem sicak suyu, su isindi ama petekler isinmadi. basinc seviyesi de sifirda kaldi. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Kitapçığa bak 

Bende ki kombi 1.3 ile 1.5 arası  basıncı 

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

peteklerdeki suyu komple bosalttim, basinc göstergesi sifirda. simdi tekrar suyu kendim mi vermem gerekiyor kombiye yoksa calistirinca kendisi suyu alacak mi ? hem petekleri actim hem sicak suyu, su isindi ama petekler isinmadi. basinc seviyesi de sifirda kaldi. 

Suyu kendin vereceksin hocam. Basınç 1.3- 1.5 arasında kalsın.. 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Kombinin arkasında genleşme tankı var hocam,ömrünü doldurmuş onu değiştirmen lazım.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Yakın zamanda böyle bir sıkıntı yaşadık. Sıcak su açınca basınç göstergesi yükseliyordu. 1,5'i geçiyordu, kontrol etmeyince su damlatıyordu vs. Baktırdık işte eşanjörü bozulmuş. Çıkma bir parça taktırdık, şu an sıkıntı yok.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Hocam kombinin altındaki vana ile peteklere su veriyorsun, hafif açık kaldıysa peteklere su vermiş ve basıncı arttırmış olabilir zamanla. Tahmin olduğunuda belirteyim. Başka bir sorun olabilir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Ya genleşme valfi değişecek bu iyi senaryo kötü senaryo ise kazan delindi o değişecek. 

Kazanın delindiğini nasıl anlarsın ? Banyodaki peteği sökeceksin dikkat et siyah sular boşalacak. Sonra peteğin bağlandığı borudaki suya bak gel git olayı gibi bir çekiliyor bir kabarıyorsa kazan delinmiş.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

peteklerdeki suyu bosaltip tekrar su verdim. sonra da dus alip evden ciktim. simdi gelir gelmez baktim altina koydugum kovaya yaklasik 10 damla kadar su birikmis. bu satirlari yazarken bir damla daha damladi. basinc normal seviyede duruyor ama herhangi bir dusme veya yükselme söz konusu degil. sanirim dediginiz gibi genlesme tanki gitti. kafadan 100-150 € bayilacagiz artik servise. yazan herkese tesekkürler. 

Toplam Hit: 1783 Toplam Mesaj: 20
kombi arızası