Kombi Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

buderustan şaşma gb62 al tam yoğuşmalı 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asi
    Asi's avatar
    Dişi

Evin m2 kadar peteklerin toplam m2 de önemli yeni yapı ise zaten odaların m2'ne göre hesaplanmıştır petekler eski yapı ise petek ölçüleri hatalı olabilir ama ne olursa olsun kesinlikle yoğuşmalı kombi markasina göre normal kombiler ile arasında 1000 TL gibi bir fark olur ama yakıttan çıkar aradaki fark üstelik yoğuşmalı kombi aylık %10 ile %20 arasında tasarruf sağlar 

Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kombi alma planim vardi iyi oldu bu konu

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

https://www.daikin.com.tr/Urun-Detayi/Daikin-Kombi/Tam-Yogusmali-Premix-Kombiler/Daikin-Kombi-D2cnd035

bu ürünü aldım pahalı ama 6 yıl garanti cezp etti servisi falan da ucuz yıllık bakımı falan düşün istersen

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Konuyu Hortlatıyorum Bosuna Konu acmayalım.

Kombı Esanjör delindi 2000 Küsür Fıyat cıktı, Kombı 10 seneden fazla Yaptırsam yarın ne cıkıcak Bılmıyorum O Bakımdan Yenısını almaya Karar Kıldım ama Eskı Kombı Ferrolli idi Fıyatlar Ucuk durumda Baymak Serisinden almayı Dusundu Max Hersey ıcınde 4000 Gecmıcek Tavsiyelere acıgım, Illa Baymak Olcak dıye Kaide yok Kullanan ve Sorun yasamayan Kardeslerımı Yoruma zıplamasını Beklıyorum.

https://www.hepsiburada.com/baymak-lambert-attivo-24-ln-yogusmali-kombi-p-HBV00000MLSLS

Sunu Buldum Fıyat Makul geldi, Evın dıs Cebesı Yalıtımlı, Icıde Bızden Yalıtımlı Bogaza 4 Taraflı acık Tam Ortadayız o bakımdan Bunuda Goz onune alarak Max 75-80 Goturecek Kapasıtede Bısey lazım, Kısın Burda Kalmayacagım ama Yıne Saglam Bısey olması Lazım Her Halukarda..

Herkese Tesekur ederım..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Vaillant kombi (Alman) var bizde. Yıllardır kullanıyoruz. Gerçi niye bozulsun ki, yıllık bakımını da aksatmıyoruz.

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Şimdi mutlaka herkesin bir önerisi olacaktır. Ben asıl bakman gereken yeri göstereyim : SEDBUK (Seasonal Efficiency of Domestic Boilers in the UK)

İngiltere devletinin özellikle enerji verimliliği ve kalite değerlendirmesi yapan resmi bir web sitesi. Malum onlarda doğal gazı dışardan aldıkları için ülkelerinde satılan kombilerin belli verimlilik değerleri üzerinde olması gerekiyor. Kafana göre satış izni alamıyorsun.

Bu sayfadaki değerler, test sonuçlarıyla onaylanmış gerçek değerlerdir. Seduk raiting oranı ne kadar yüksekse o kadar az yakar ve fazla ısıtır.

Eski adresi buydu : http://www.boilers.org.uk/

Baktım adresi değişmiş : https://www.ncm-pcdb.org.uk/sap/searchpod.jsp?id=17

Ben 10 yıl ECA yoğuşmalı kombi almıştım, o zamanlar benim kombi ingilterede seduk raiting de ilk 10'daydı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    rahmandaburda bunu yazdı

Vaillant kombi (Alman) var bizde. Yıllardır kullanıyoruz. Gerçi niye bozulsun ki, yıllık bakımını da aksatmıyoruz.

yıllık Bakım derken ne yapıyorlar?

şimdi şöyle bi'şey var, sen bakımını yaptırıyorsun, ama  kullanılan şebeke(şehir) su'yu, kombi'nin iç aksâmını bozabiliyor, özellikle bu Kızılırmak suyu da yapabiliyor'muş. ha, inşallah seninkinde bir problem olmaz. 

artık şebeke suyu'nu ne kadar dinlendirdikleri,filtre'ledikleri(süzdükleri),kimyasalladıkları önemli değil. 

mesaj harici, sen bu mobilya sektörindeydin, bu Erol Ata'yı tanıyor musun?

~@~

@CukurOva @@, ) ^^D`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    rahmandaburda bunu yazdı

yıllık Bakım derken ne yapıyorlar?

şimdi şöyle bi'şey var, sen bakımını yaptırıyorsun, ama  kullanılan şebeke(şehir) su'yu, kombi'nin iç aksâmını bozabiliyor, özellikle bu Kızılırmak suyu da yapabiliyor'muş. ha, inşallah seninkinde bir problem olmaz. 

artık şebeke suyu'nu ne kadar dinlendirdikleri,filtre'ledikleri(süzdükleri),kimyasalladıkları önemli değil. 

mesaj harici, sen bu mobilya sektörindeydin, bu Erol Ata'yı tanıyor musun?

~@~

@CukurOva @@, ) ^^D`

Bir keresinde kuş bacaya yuva yapmış sonra göç etmiş, bizim haberimiz yok, nerden olcak zaten bacayı göremiyoruz ki, 5. katta baca dışarı doğru bakıyor, yuva bacayı tıkıyormuş, yuvayı kaldırmışlar, Annem anlattı. Orda yuva olduğunu farkettiklerine göre, demek ki bacayı açıp kontrol ettikleri muhtemel. Başka bilmiyorum ne yapıyorlar, iş de olduğum saatler de geldikleri için.

En az 12 senedir Kombi sorunsuz çalışıyor.

Mobilya sektöründeydim evet ve 3 yıldır değilim. Tanımıyorum hocam.

rahmandaburda tarafından 29/May/21 02:44 tarihinde düzenlenmiştir

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
Toplam Hit: 1887 Toplam Mesaj: 20
kombi