folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Komünistler Hakkında..

Komünistler Hakkında..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    .

jack daniels 160 yaşında
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

:) . Zaten Atatürk neredeyse hiç bir ülkeyi taklit etmemeyue çalışmıştır.Kendi düzenini kendi fikirlerini, kendi yönetmiyle yapmıştır.

Komünistliğin anlamını çok bilen arkadaşlar umarım biliyorlardır ki komünizm dinin insanı özgürlükten uzaklaştırdığını düşünür.Bu yüzden din yoktur.

Peki kurtuluş savaşında din, inanma gücü olmasaydı ne yapardık ??İnanmak illaha Allaha, kurana olmaz.Taşa inanırsın, rakıya inanırsın.Ben ailem için, arkadaşlarımla rakı içmek için ölmeyeceğim, bu savaşı kazanacağım derisn.Yürekten birşeylere inanırsın.

Hala komünizme geçmek isteyen var.Ben hala diyorum ki Türkiye keşke Atatürkten önce komünist sistemde olsaydı şu an çok çalışkan ve disiplinli bir ülke olurdu.Fakat komünizme geçmek akla yatkın birşey değildir.

Komünizmi isteyen adamlar kaç tane şu ülkede ?Faşizmi isteyenler kaç tane ? Şeriatı isteyenler kaç tane ?Herkeze ayrı devletmi vericez saçmalamayın.Peki özgürlüğü isteynler ??

İşte herkesin özgür olup brlikte yaşaması için tek yok devrim falna değil cumhuriyet..

1- Yönetim şekilleri ve ekonomik düzenlerin farkını anla.(bak bi üst mesajım)

2- Kurtuluş savaşını iman gücünle kazandık diyosun ya, aynen tayyibin "Çanakkaleyi iman gücünle kazandık" demesi gibi. Ülke işgal altındaydı ve millet ar, namus, özgürlük duyguları ile bu savaşı kazandı iman gücüyle demek bu millete hakaret etmektir. Bu ülkede herkes farklı birşey istediği doğrudur. bizler herkesin dediği olsun demeyiz, biz halkın yararına olan olsun deriz! Bölünme değil bütünlük esastır. "Ya hep birlikte ha hiçbirimiz."

3- Resmii türkiye komünist Fırkasının kurucusunu bana söyleyin!

4- Atatürk o sözleri asla söylememiştir. Çünkü o dönemde sscb ile sıkı dostluk stratejisi güdüyordu bu sözler aradaki ilişkiyi koparabilirdi

5- ReDsEa allahını seviyorsan bana komünizmi sosyalizmi ve kapitalizmi ekonomi-politik açıdan açıklayıp birbirlerine göre eleştirilerini yaz. eğer yazmazsan çirkef sensin.

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek
    zumsuk sana katılıyorum.

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek

ReDsEa bunu yazdı:

Kominizm Çirkef bir düşüncedir. Gördüğünüz yerde kafasını ezmelisiniz (K.Atatürk)

Pkk'lılar zaten koministlerin grubudur. Bu konuyu arkadaşlar arasındada tartışmıştık arkadaşlarımdan birisi çok güzel bir söz söyledi ama şimdi hatırlamıyorum...

Komizm = Bölücülük = (Güya Zengin Fakir Eşit) = Pkk 

Bunu hiçbir zaman kanıtlayamıcaksınız... kaynağını gösterirmisin lütfen... Atatürk hangi düşünce olursa olsun böyle bi söz sarfetmez... yanlış düşünce diyebilir (ki öyle birşey de dememiştir... tamamen faşistlerin uydurmasıdır ve yayılmıştır...)...

pkk'lılar komünistlerin grubu değildir... pkklılar kürt faşistlerin, kürt milliyetçilerin grubudur... bunun da komünizmle bi alakası yoktr...

komünizm din konusundan uzak olabilir ama bölücülükle ve pkk ile zerre alakası yoktur...

yalnış bilgilenmeni istemem... faşist insnalar seni komunizmi, sosyalizmi, marksizmi karşı doldurabilir...

düşünceli bi insansan kendine göre doğruyu anlarsın...

1 mayıstaki olaylara gelince...

bizzat katıldığımdan biliyorum... attığımız sloganların%90'ı akp alehineydi...

gündoğdu marşı, çav bella gibi özgürlükçü ve faşizm karşıtı marşlar...

ha bir de inat olsun diye attığımız kürtçe 'biji yek gulan"...

sonra toplanılan alanda (biz eğitim-sen i destekliyorduk arkadaşlarla...) dtp geldi... biraz kalabalıklardı... olay çıkarıcak birşey yapmadılar... ama yine de düşünceleri bize ters düştüğünden oradan uzaklaştık ve miting de sona erdi... (bizzat komünist arkadaşım dedi hadi gidelim dtpliler geldi... sevmem ben bunları diye...)

ayrıca en büyük tavsiyem de kendin araştırmandır... birilerinin sana bunları anlatması değildir..

ben sana solculuk iyidir derim sağcılığn kötü  yanlarını sayarım...

başkası tam tersini yapar... görüşler farklı çünkü... bu yüzden adam gibi bol bol oku araştır... kendince doğruyu seç...

son olarak belirtiyim... ben ne komünistim, ne de sosyalistim...

kolay gelsin...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek
    konpicyus bunu yazdı:
    bir kere kominist tanımını yanlış anlamışsın. koministler eşitlik peşinde değiller. onlar toplumu sömürürler. bkz: rusyanın eski hali. halk sefalet içerisindeydi kimse memnun değildi. o yüzden koministlerden iyi şeyler bekleme. ama şu da var kominist akımın başlangıcı belki de iyi niyetleydi çarpıtıldı
    Ezilen i$çilermi toplumu sömürüor öhöhöhö git uyu biraz.

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anisiz59
    anisiz59's avatar
    Erkek
    arkadaslar komunizm olsun sosyalizm olsun hepsi teoride cok guzeldir ama ne yazik ki uygulanmak istenilen toplumlarda tam anlamiyla yasanilamadigi icin basarili olamamistir /  zaten gunumuzde de en azindan bu yillarda bu gibi akimlar en azindan bizim cografyamizda uygulanabilirligini yitirmistir bunda da en buyuk etken medyayi tekeline almis alan holing patronlaridir / turkiye de tusiad gibi  kurumlar varken / ne kendi gazetenizi ne kendi kanalinizi halka ulasmada kullanabilirsiniz/ isci sinifi bugun ne yazik ki bu gucten cok uzaktir ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

konpicyus bunu yazdı:
    bir kere kominist tanımını yanlış anlamışsın. koministler eşitlik peşinde değiller. onlar toplumu sömürürler. bkz: rusyanın eski hali. halk sefalet içerisindeydi kimse memnun değildi. o yüzden koministlerden iyi şeyler bekleme. ama şu da var kominist akımın başlangıcı belki de iyi niyetleydi çarpıtıldı

sen komunistler ve tarihleri hakkında ne biliyorsun da burda atıp tutuyorsun...

işte senin gibi gereksizce atıp tutanlar yüzünden herşey yanlış anlaşılıyor ve faşist pkk destekçileri bile komunist olarak gösteriliyor bu yüzden de komunizm akımından nefret ediliyor...

bişeyler bilmeden yazma...

git en azından araştır gördüklerini buraya yaz...

asıl sömürü komunist rejimde değildir...komunist rejim sömürmez sömürenleri def eder...

buda sömürenleri deli ettiği için bu tip saçma sapan fikirler cereyan eder ve herkes soğutulur bu rejimden...çünkü biliyorlar ki bu rejim benimsenirse götlerine tekmeyi yiyecek bütün sömürücüler...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    cahillar hakkinda diye bir baslik acilsa , direk "konpicyus" yazardim.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:
    cahillar hakkinda diye bir baslik acilsa , direk "konpicyus" yazardim.

:) Aradıgınız konpicyusa kal geldiginden Yazamamaktadır lütfen tekrar deneyiniz :)

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheGoFReT
    TheGoFReT's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    Komolar aralarında pkklıları barındırdıkları,milli değerlere düşman kişileri barındırdıkları sürece ülkede söz sahibi olamayacaklar.
    Ama vatansever komolar da var tüm komunistler böyle diyemeyiz,kendine karakter bulmaya çalışan özenti komolar ve komunizmi pkkya alet etmeye çalışanlar dışında bilinçli bir kesim de var.

bazen arada iyi leri çıkıyo işte ama bazılarıda kendini iyi göstermeye çalışıyo bi haltan anlmayıp beyni yıkananlar çok.onların hepsinin yedi ceddini diyorum

http://tikla.net/ durma tıkla =)
Toplam Hit: 11825 Toplam Mesaj: 130