folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Komünistler Hakkında..

Komünistler Hakkında..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    lapaci bunu yazdı:
    -----------------------------

DTP ve PKK komünist görünmektedir. Fakat komünist değil tamamen Faşist bir ideoloji içerisindedirler..

Türkiyedeki komünist partilerin çatı görevini yapmakta olan Türkiye Komünist Partisi, DTP ye ve PKK ya tamamen karsıdır.. TKP ile DTP yi yanyana göremezsin.

1Mayıs ya da diğer eylemlerde DTP yi davet etmeyiz. Kendileri gelirler. Ama hiçbir zaman istenmemektedirler..

onlar ne bok yediklerini kendileri bile bilmiyorlar.

dış devlet desteğiyle kurulmuş, sözde! kürt insanını koruyan bir karga sürüsüdür.

milletvekilleri belediye başkanları ise kariyer peşindeler ki kendilerini avutuyorlar.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

Komunizm düşünceleri gerçekten güzeldir fakat PARA konusu dünyada ağır bastığı sürece gerçekleştirilmeyen bir ütopya halinde kalıcaktır.Çünkü parası bok olan bir kişi rahatından vazgeçmez ve elinden bu rahatlığında alınmasına karşı olur.Özellikle ben şahsen zengin sınıfa tamamen karşı bir insanım.Bir kişi evine ekmek götürüp 2-3 lira alıcam diye canını dişine takarken bir tarafta reinada geceden sabahın körüne kadar bin ytl lerin havada uçuştuğu bir dengesizliğe karşıyım ben.Özellikle Komunizm'in eşitlik ilkesinide savunurum.Çünkü bir insan alevi veya hristiyan diye onların hiçbir hakkı yokmuş gibi bakanlara karşıyım.Şu konuyuda ele almak istiyorum.DTP komunist bir parti değildir.DTP tamamen terör örgütünü destekleyen kürtten başka bir toplumu sevmeyen faşist bir partidir.O partiyede komunist diyen veya öyle gören kişilerde kör cahildir.Özellikle toplumumuzun belli bir kesminde Komunistleri terörist gibi görme veya Komunistleri devlet hayini gibi görme anlayışı çok yaygındır buda malesef cahillikten ibarettir.Çünkü hiçbir ideoloji sana ''eline silah al git meclisi bas'' ''çık dağa eşkiyalık yap'' ''git ülkene zarar ver'' gibi şeyler demez.Şu zamandada malesef kendine Komunist diyen birçok kişi olup bunların 4/3 ü PKK sempatizanlığı yaptığı için hepsine güvenmiyorum ve konuşmalarına bakıp sorular sorarak onun gerçek bir Komunist veya PKK lı olduğunu anlayabiliyorum.Sağcılardada bu var adam ben dinime bağlıyım diyo.Sonra gidip kendine Müslüman diyen terörist örgüte giriyo filan.Yani bu ülkede ne solcusu solcu ne sağcısı sağcı.Ayrıca bazı cahillerde komunistlere gidin rusyaya diyo.Ama bilmiyoki Türk Komunizm'ini savunan kişiler Rusyaya karşı.Çünkü Rusyanın bu ülkede yıllarca gözü var.İnsanlar zannediyoki Komunizm'i savunanları ülkeyi bölmek isteyen veya ülkeyi bölmeye çalışanlara destek veriyor.Kör cahiliz malesef çok okumamız tabiri caizse 40 fırın ekmek yememiz gerekiyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CommunisT
    CommunisT's avatar
    Erkek
    lapaci bunu yazdı:

DTP ve PKK komünist görünmektedir. Fakat komünist değil tamamen Faşist bir ideoloji içerisindedirler..

Türkiyedeki komünist partilerin çatı görevini yapmakta olan Türkiye Komünist Partisi, DTP ye ve PKK ya tamamen karsıdır.. TKP ile DTP yi yanyana göremezsin.

1Mayıs ya da diğer eylemlerde DTP yi davet etmeyiz. Kendileri gelirler. Ama hiçbir zaman istenmemektedirler..

Komünist olduklarini iddia etmiyorlar onlarda artik zaten. 80lerden beri bu bilinen birsey. Kürt milliyetcileri olduklarini savunuyorlar. Ama fasist demek abartili olur. Ki zaten fasistte degiller.

TKP mevzusuna gelince, "türkiyedeki komünist partilerin cati görevini yapmakta olan TKP" cümlesi reklam disinda hicbir islev görmemektedir arkadasim.Böyle büyük bir iddiayi yapabilmek icin hangi bilgi kaynaklarina basvurdun bilemiyecegim artik ama sanirim sen partinin isminden cok etkilenmissin düz mantik gitmissin ve kendince bir denklem kurmussun.
    Türkiyede komünist partilerin cati görevini üstlenen bir parti yok.

Miting olayina gelince. DTP yi savunma gibi bir derdim yok. Ancak yanlis bilgi verme insanlara.
    Her mitingde örgütleri temsilen bir komite kurulur. TKP kimseyi davet etme gibi bir lüksü yok zaten.
    Örgütler biz geliyoruz der, ortak noktalarda anlasir. Olay budur. Kosullari kabul eden gelir etmeyen gelmez.

Bu arada lapaci baska bir konuda betepe duvariyla ilgili yazdigin mesajlarida okudum.
    Insanlari burada kiskirtma. Ya sirf provakasyon olsun diye komünizm maskesi altinda ortaligi karistiriyorsun. Yada bazi seyleri bazi insanlardan cok yanlis ögrenmissin. Halka zarar degil,yarar .  Halk senin aracin degil, sen onun aracisin.

Bitimsiz bir ko$udur ya$am
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hepaq
    Hepaq's avatar
    Erkek
    hocam ilk önce bak kendinde demişsin ele ele kol kola bizim yani komunsitlerin istedigi türk kürt ayrımı yapılmasın peki ben sana bir soru soruyorum bu kadar ayrımcılık cıkmasaydı kürdistan kurmak veya ülkeyi bölmek diye bir şey cıkarmıydı tabiki bende yurdumu severim yurdum için herşeyi yaparım ama bizim halkımız yurtseverlik ile milliyetçiligi karıştırdıkları için böyle oluyor

hepaq işte bildigin hepaq hep-aq degil :D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Arastirmayan , bilmeyen , ezbere konusan cahiller olmayin.Bir dusunceyi savunuyorsaniz veya karsi cikiyorsaniz savundugunuz ve karsiciktiginiz dusunceyi iyi bilin.pkk li bir sitede Deniz Gezmis'in fotografi yer aliyor diye , Deniz Gezmis pkk li olmaz.Neden olmaz ? Arastirip ogrenseniz neden olmayacagini bilirdiniz.Eylemleri , mahkemedeki savunmalari , dusunceleri , ses kayitlari Deniz e ait hersey ortadayken bu resmi kanitlardan bir haber olup , gidip elin pkk lisinin sitesindeki kiytirik yazi ve fotograflari gorup bir kisi hakkinda kaniya varabiliyorsunuz.

http://img69.imageshack.us/img69/6180/samsunankara11rd5.jpg

Bak elinde Turk bayragini tutan Deniz Gezmistir , Samsundan - Ankaraya kadar yurumuslerdir "Tam Bagimsiz Turkiye Icin Mustafa Kemal Yuruyusu"  , kactane pkk li eylemlerinde Turk bayragi aliyor , Ataturk'un fikir ve siarini kendine rehber ediniyor ? Iste Deniz Gezmis budur. ARastirin forumda mahkeme tutanaklari ses kayitlari hersey vardir.O belge ve bilgileri bilmeden boyle cahilce cocukca sozler yazmayin.Savundugunuz ve karsi ciktiginiz seylerden once haberdar olun.

Dtp liler ile yanyana gordugunuz adamlara komunist diyin bende sol cizgide olan birisi olarak o adamlara fasist diyorum.Kurt milleyetcisi diyorum.Hadi cikalim isin icinden.Bu fikirleri ne derece bildiginizle ilgili birseydir.Bu siyaset diyalektiginden ne kadar anladiginizla ilgili bir durumdur...Baskin Oran i ilerici - solcu yapan zihniyetle , dtp lileri komunist cizgide goren zihniyet aynidir.Masa basi devrimcileri.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CommunisT
    CommunisT's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı:

Arastirmayan , bilmeyen , ezbere konusan cahiller olmayin.Bir dusunceyi savunuyorsaniz veya karsi cikiyorsaniz savundugunuz ve karsiciktiginiz dusunceyi iyi bilin.pkk li bir sitede Deniz Gezmis'in fotografi yer aliyor diye , Deniz Gezmis pkk li olmaz.Neden olmaz ? Arastirip ogrenseniz neden olmayacagini bilirdiniz.Eylemleri , mahkemedeki savunmalari , dusunceleri , ses kayitlari Deniz e ait hersey ortadayken bu resmi kanitlardan bir haber olup , gidip elin pkk lisinin sitesindeki kiytirik yazi ve fotograflari gorup bir kisi hakkinda kaniya varabiliyorsunuz.

Bak elinde Turk bayragini tutan Deniz Gezmistir , Samsundan - Ankaraya kadar yurumuslerdir "Tam Bagimsiz Turkiye Icin Mustafa Kemal Yuruyusu"  , kactane pkk li eylemlerinde Turk bayragi aliyor , Ataturk'un fikir ve siarini kendine rehber ediniyor ? Iste Deniz Gezmis budur. ARastirin forumda mahkeme tutanaklari ses kayitlari hersey vardir.O belge ve bilgileri bilmeden boyle cahilce cocukca sozler yazmayin.Savundugunuz ve karsi ciktiginiz seylerden once haberdar olun.

Dtp liler ile yanyana gordugunuz adamlara komunist diyin bende sol cizgide olan birisi olarak o adamlara fasist diyorum.Kurt milleyetcisi diyorum.Hadi cikalim isin icinden.Bu fikirleri ne derece bildiginizle ilgili birseydir.Bu siyaset diyalektiginden ne kadar anladiginizla ilgili bir durumdur...Baskin Oran i ilerici - solcu yapan zihniyetle , dtp lileri komunist cizgide goren zihniyet aynidir.Masa basi devrimcileri.

ComputerWolf, Atatürk üzerinden siyaset yapilmadimi fasistmi olunuyor?
    Isci Partisi, MHP ile birlikte miting düzenlediginde, gerekce olarak "ortak dogrulari savunma" gösterince sorun olmuyorda,
    sol örgütler, 1mayis olsun benzeri ortak yapilabilinecek yürüyüslerde DTP ile birlikte yürüyünce fasistmi oluyorlar?

Sadece fikrini merak ettigimden dolayi soruyorum, ne DTP ile alakam var , ki bunu herkez biliyor, nede Atatürk`e karsi bir davam var.

Bitimsiz bir ko$udur ya$am
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

Ben zamanın da komisitler boş beleş adamlar dediğimde çok kişi lafa tutmuştu :)

Alın size gayet net bir örnek daha ezilen halkı düşünürken,doğuda Dtp sempatizanlarının ezdikleriyle kol kola ol :)

Tabi komüniztme laf atıyoruz ülkücülerinde onlardan bir farkları yok.

Onlarda türk milleti bütünlüğü için varız deyip kendi vatandaşına solcu diye gıcık gidiyor.Al birini vur ötekine yani.

özetle:kendine bi ad takanlardan uzak dur :) ben eşitlikten yanayım,,vatan için canımı veririm.. şimdi bunun için kendime sağcı veya solcu dememin ne anlamı var

Konumu silenlere inat kürdüm
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    CommunisT bunu yazdı:
    ComputerWolf bunu yazdı:

Bak elinde Turk bayragini tutan Deniz Gezmistir , Samsundan - Ankaraya kadar yurumuslerdir "Tam Bagimsiz Turkiye Icin Mustafa Kemal Yuruyusu" , kactane pkk li eylemlerinde Turk bayragi aliyor , Ataturk'un fikir ve siarini kendine rehber ediniyor ? Iste Deniz Gezmis budur. ARastirin forumda mahkeme tutanaklari ses kayitlari hersey vardir.O belge ve bilgileri bilmeden boyle cahilce cocukca sozler yazmayin.Savundugunuz ve karsi ciktiginiz seylerden once haberdar olun.

ComputerWolf, Atatürk üzerinden siyaset yapilmadimi fasistmi olunuyor?
    Isci Partisi, MHP ile birlikte miting düzenlediginde, gerekce olarak "ortak dogrulari savunma" gösterince sorun olmuyorda,
    sol örgütler, 1mayis olsun benzeri ortak yapilabilinecek yürüyüslerde DTP ile birlikte yürüyünce fasistmi oluyorlar?

Sadece fikrini merak ettigimden dolayi soruyorum, ne DTP ile alakam var , ki bunu herkez biliyor, nede Atatürk`e karsi bir davam var.

sen söyle bakalım ne oluyorlar DTP ile yürüyenler ? 

Konumu silenlere inat kürdüm
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

soru guzel. ben komunist degilim ama bir soru da benden. Madem Akp bu kadar iyiligimizi istiyor neden memleketin anasini skiyor.

Bizi neden Amerikan usagi haline getirdi ?

Dtp ile Akp arasindaki fark nedir ? Ikiside dis gucler icin calisan orgutler degil mi ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

arkadaşlar bir fikri savunuyorsanız ondanda değilim bundanda değilim işini geçin.  neyseniz savunun.eminim herkeste buna saygı gösterir. aslında ben kominist değilim ama,, aslında faşisttte değilim ama .... gibi.. 

bazı arkadaşlar var harbiden taktir ediyorum. fikrini delikanlı gibi savunuyorlar hoşuma gitmesede. yeterki ot olmayalım. fikir sahibi insan faaliyet insanıdır. ama yasal ama gayriyasal. amac ise en doğruyu bulmak. yeterki niyetler iyi olsun.

fikrini aşikar yazan savunan arkadaşları tebrik ediyorum. benim fikrimi sorarsanız akpartinin icraatları taraftarıyım. yanlışına yanlış demekte gerekir yeri geldiğinde. dünya borsaları çöktü ekonomileri gümbürtüye gitti bizim borsa tavan yaptı ve şükür ekonomik kriz etkisini tam göstermedi.

Temel adalettir .
Toplam Hit: 13464 Toplam Mesaj: 130