Korona Testi Yaptirmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar

Kisa bir süreligine Türkiye'ye gelme planimiz var ancak bazi belirsizlikler var. Yasadigim ülke henüz türkiye'den gelenlere korona testi istemiyor ama ben gelip dönene kadar isteyebilirler..

Gecen gün arkadasimla konustum belirtileri var diye bir hastaneye gitmis, 1000 kisi sirada var, koronali insanlar varmis onlar da bekliyorlar, 3 saat sira beklemis vs..Ancak öyle test yaptirabilmis.

Böyle durumlara düsmemek icin istanbul taraflarinda sessiz sakin hizlica test yapilan yer var mi? Sanirim son 48 saat icinde yapilmasi gerekiyor. Havaalaninda da test yapiliyormus ancak ucagi kacirma durumu olabilir yogunluga göre. 3 saatte test sonucu cikiyor diyorlar ama kac saat önceden orada olmak lazim, biraz sikintili..

Yapan yaptiran bilgisi olan var mi? 

tesekkürler

not: türkiye'de gecerli bir saglik sigortam yok

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Hocam özel hastaneler yapyıor ama bildiğim kadarı ile 300 TL gibi bir fiyat istiyor.

Sürüntü ile değilde parmak ucundan aldıkları 1 kaç damla kan ile yapıyorlar.

Ayrıca özel hastaneler tuzlu olduğu için sırada 1000 kişi göremezsin. 5-10 kişi ya vardır yada yoktur.

Özellikle SGK anlaşmalı olmayan hastanelerde..

Edit:  Unutmadan 15-30 Dk içinde sonucu alıyorsunuz.

THT2005 tarafından 17/Ağu/20 15:53 tarihinde düzenlenmiştir

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byugr
    byugr's avatar
    Erkek

hocam yeni bizim bi arkdaş yaptırdı ankarada özelde yapılan testi kabul etmiyorlar diye biliyorum. ankarada şehir hastanesinde sabah 6 da gidince çok çabuk hallediliyor. diğer türlü sıra çok talep çok. 160 tl fiyatıda devlet hastanesinde.

Bir namazlık saltanatın olacak, Taht misali o musalla taşında.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@THT2005 sagolsin hocam, hangi hastaneler var acaba bildigin var mi? zaten havaalanindaki testler icin 250 tl istiyorlar :) yarim saat icinde aciklaniyorsa harika.. Tabi bana ingilizce ciktisi lazim. O önemli.

@byugr kabul etmeyen yer neresi hocam? bence girecegin ülkenin dilinde bir rapor ya da ingilizce rapor oldugunda sorun olmaz.. Zaten bu testler yurtdisinda giris yapacagin ülke icin. Ben basel'den giris yapacagim. Basel havaalani hem isvicre hem fransa tarafindan kullaniliyor, eger fransa'ya geciyorsan test istiyorlar, isvicre'ye geciyorsan test istemiyorlar ama ben gelip gidene kadar degisebilir, malum türkiye'deki vaka sayisi cok fazla. Adamlar bekliyor türkiye'den gelenlerde virüs getirme orani fazla olursa test isterler.. 

ayrica ankara degil hocam istanbul.. Bir de hastane isimleri verirseniz iyi olur

unbalanced tarafından 17/Ağu/20 16:07 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kan testinde daha önce Korona olduysak oda çıkar mı? Hani bazı kişilerde belirti göstermeden geçiyor ya ondan sordum. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

bana da şişli civarı özel bir hastane lazım. türkiyeye döneceğim döndüğüm gibi test yaptırmak istiyorum. fiyatı çok absürt olmadığı sürece önemli değil

Bittik biz bittik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Kan testinde daha önce Korona olduysak oda çıkar mı? Hani bazı kişilerde belirti göstermeden geçiyor ya ondan sordum. 

Kandan antikor seviyesi için tahlil yapılıyor. Virüs bulaşmışta yenmişsen antikor üretmişsindir. Yani evet, antikor testi yaptırırsan daha önce geçirip yendiğini öğrenebilirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byugr
    byugr's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@THT2005 sagolsin hocam, hangi hastaneler var acaba bildigin var mi? zaten havaalanindaki testler icin 250 tl istiyorlar :) yarim saat icinde aciklaniyorsa harika.. Tabi bana ingilizce ciktisi lazim. O önemli.

@byugr kabul etmeyen yer neresi hocam? bence girecegin ülkenin dilinde bir rapor ya da ingilizce rapor oldugunda sorun olmaz.. Zaten bu testler yurtdisinda giris yapacagin ülke icin. Ben basel'den giris yapacagim. Basel havaalani hem isvicre hem fransa tarafindan kullaniliyor, eger fransa'ya geciyorsan test istiyorlar, isvicre'ye geciyorsan test istemiyorlar ama ben gelip gidene kadar degisebilir, malum türkiye'deki vaka sayisi cok fazla. Adamlar bekliyor türkiye'den gelenlerde virüs getirme orani fazla olursa test isterler.. 

ayrica ankara degil hocam istanbul.. Bir de hastane isimleri verirseniz iyi olur

hocam amca oğlu avusturyaya gitti orası özeli kabul etmiyor demişti o yüzden devlette yaptırdık bekleyip. ben fikir olsun diye yazdım istanbul olduğu gördüm hocam  inşallah sıkıntısız gelip gidersin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byugr
    byugr's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

hocam muhtemelen belli oluyordur çünkü şimdi kan ararken covidli hastalar için, covid geçirmiş testi negatife dönmüş hasta kanı arıyorlar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Komutan
    Komutan's avatar
    Erkek

Hocam selamlar,

cuma günü bir tanıdığım Hollandaya döneceği için araştırmıştım, sağlık bakanlığı bir liste paylaşmış

https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yetkilendirilmis-covi-d-19-tani-laboratuvarlari.html

Buradan bakıp İstanbul Taksim civarında olanları aramıştım, geneli şişlide yada anadolu yakasında ataşehirde

çoğu hastane yada labaratuar ellerinde PCR testi için gerekli mataryelin olmadığını söyledi. Olanlarda 1 gün öncesinden randevu alarak işlem yaptırıyorlardı en düşük aldığım fiyat 400 tl oldu

en fazla da amerikan hastanesi söyledi heralde 650 tl ertesi gün alıyorsun sonuçları. yurt dışı çıkış içinde pasaport/uçak bileti istemişlerdi ayrıntısını öğrenebilirsin arayarak.

"Hiç kimse bir başkasını satın alabilecek kadar zengin ve kendisini satmak zorunda kalabilecek kadar fakir olmamalıdır" J. J. Rousseau
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    byugr bunu yazdı

hocam amca oğlu avusturyaya gitti orası özeli kabul etmiyor demişti o yüzden devlette yaptırdık bekleyip. ben fikir olsun diye yazdım istanbul olduğu gördüm hocam  inşallah sıkıntısız gelip gidersin.

bu özel hastane olayini da ilk kez duydum.. Kabul etmeyen kim devlet mi? Orada etmiyorsa ne yapacak hadi git türkiye'ye dön devlet hastanesinde test yap gel mi diyecek sanki :) cok istiyorlarsa kendileri yapar bu kadar basit..

Ben testi yaptirayim da özel devlet farketmez. ülkeye girdikten sonra zaten sikinti yok. Havaalaninda yaptirirm kabul etmezlerse.

@Komutan  bu listeyi görmüstüm hocam dha önce ama kaybolup gitmisti sagolasin. Buradaki hastanelere bakarim. Benim ayni gün sonuclari almam lazim diger türlü 1 gün sonra veriliyorsa ucagi kacirirm. O yüzden gitmeden bir gün önce, ayni gün sonucu neresi veriyorsa oraya giderim. bir arkadasin dedigi gibi özel hastaneler pahali oldugu icin cok sira olacagini sanmiyorum. Hastanede bekleyip bir de virüs kapmayalim :)

Bir sorum daha olacak. Ben aralik sonunda türkiye'deydim ve hayatta ilk kez 1 hafta yatakta hasta olarak gecirdim, kimildayamadim bile nerdeyse o kadar yok yorgun hissediyordum. Soguk alginligi olarak düsündüm (atest vardi öksürük yoktu ama bogaz agrisi vardi), yani hic bu kadar halsiz olmadim. Sonra bu korona falan cikinca acaba erkenden bana bulasmis olabilir mi diye de düsündüm.. Bu PCR testi daha önce koronaya yakalanip yakalanmadigimi söylüyor mu?

unbalanced tarafından 17/Ağu/20 17:57 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 4625 Toplam Mesaj: 39
korona testi