folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Kripto Para Bitcoin Neden Güvenlidir

Kripto Para Bitcoin Neden Güvenlidir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bitcoin vb. sanal paraların hiç birinin bir gram bile güvenliği yoktur aksini söyleyenlere de inanmayın.

soğuk cüzdan dedikleriniz donanımınız kadar güvenli pc patlasa gitse hdd gitse gitti.

online cüzdanlarda ise dünyanın en büyük kripto para borsalarının hepsinin hacklendiğini gördünüz. 

SANAL OLAN HERŞEY YOK OLABİLİR SİLİNEBİLİR BİLGİNİZ HARİCİNDE ÇALINABİLİR.

fakat gerçek paranız , altınınız gümüşünüz yastığınızın altına banka kasasına veya banka hesabınıza koyabilirsiniz.

vergi kaçırmıyorsanız , yurtdışına yüksek miktarda para göndermiyorsanız sanal paranın hiç bir anlamı yok.

para transferleri hiç de hızlı değildir o an ki yoğunluğa göre değişebilir ve para transfer komisyonları bitcoin gibi çok değerli para birimlerinde gerçekten maliyetli olabilir. paranın değeri ile alakalı bir durum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Kafana göre sallama bişeyler yazmışsın hocam bu nedir.

Bankadan hızlı transfer demişsin sorsam Allah bilir blockchainden şuana kadar 1 kere bile btc yollamamışsındır.

u235 tarafından 16/Şub/18 14:57 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

vergi kaçırmıyorsanız , yurtdışına yüksek miktarda para göndermiyorsanız sanal paranın hiç bir anlamı yok

+++1

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

bitcoin vb. sanal paraların hiç birinin bir gram bile güvenliği yoktur aksini söyleyenlere de inanmayın.

soğuk cüzdan dedikleriniz donanımınız kadar güvenli pc patlasa gitse hdd gitse gitti.

online cüzdanlarda ise dünyanın en büyük kripto para borsalarının hepsinin hacklendiğini gördünüz. 

fakat gerçek paranız , altınınız gümüşünüz yastığınızın altına banka kasasına veya banka hesabınıza koyabilirsiniz.

vergi kaçırmıyorsanız , yurtdışına yüksek miktarda para göndermiyorsanız sanal paranın hiç bir anlamı yok.

para transferleri hiç de hızlı değildir o an ki yoğunluğa göre değişebilir ve para transfer komisyonları bitcoin gibi çok değerli para birimlerinde gerçekten maliyetli olabilir. paranın değeri ile alakalı bir durum.

cold wallet olarak paper wallet kullanıyorsan cüzdanında yastığının altında bankada pek ala saklayabilirsin.Aslında biz şuan hayatın % 65 gibi sanal para kullanıyoruz.Tek farkı kullandığımız paranın ismi hala TL $ €.Şöyle ki iş yeri maaşını kendi hesabından alıp senin hesabına yatırıyor sen hesabında görüyorsun (Sanal) Sonra kredi kartınla alışveriş yapıyorsun (sanal) hesabından kredi kartının faturalarının ödemesini yapıyorsun (sanal) yani aslında hayatımızdaki para %65 civarı sadece rakamlardan ibaret elde dolşım hepimizde günden güne azalıyor.Crypto piyasasının tek sıkıntısı aşırı fiyat dalgalanması ve transfer fee ücretleri ve transfer süreleri .Fee ve transfer sürelerini çözebilirler fakat dalgalanmayı çözmeleri demek crypto paraların artık emtia olarak kabul görmesi demek ki bunun gerçekleşebileceğinden pek emin değilim.

ZzZzZzZ...!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    trooper bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

cold wallet olarak paper wallet kullanıyorsan cüzdanında yastığının altında bankada pek ala saklayabilirsin.Aslında biz şuan hayatın % 65 gibi sanal para kullanıyoruz.Tek farkı kullandığımız paranın ismi hala TL $ €.Şöyle ki iş yeri maaşını kendi hesabından alıp senin hesabına yatırıyor sen hesabında görüyorsun (Sanal) Sonra kredi kartınla alışveriş yapıyorsun (sanal) hesabından kredi kartının faturalarının ödemesini yapıyorsun (sanal) yani aslında hayatımızdaki para %65 civarı sadece rakamlardan ibaret elde dolşım hepimizde günden güne azalıyor.Crypto piyasasının tek sıkıntısı aşırı fiyat dalgalanması ve transfer fee ücretleri ve transfer süreleri .Fee ve transfer sürelerini çözebilirler fakat dalgalanmayı çözmeleri demek crypto paraların artık emtia olarak kabul görmesi demek ki bunun gerçekleşebileceğinden pek emin değilim.

Çok çok güzel bir bakış açısı olmuş +10

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    Mycity bunu yazdı

Yaklaşık olarak 1 yıldır kriptoparalar ile uğraşmaktayım öncesinde'de haberim vardı fakat detaylamıyordum 

Dünyanın her yerinde istediğiniz para birimine çevirebilirsiniz.

Paranızı soğuk cüzdanlarda sakladığınız sürece kimse el koyamaz.

Savaş gibi durumlardan etkilenmez.

Transferi bankalara göre çok daha hızlıdır ve ucuzdur.

Başka nedenlere gerek varmı 

Bitcoin herzaman güvenilir olucak

Bu arada sinyalde vereyim Mart 15 ve Mart sonu itibariyle bitcoin 30.000 $ olması yüksek ihtimal şuanda fiyat çok avantajlı

Bilgi Paylaştıkça güzeldir

1_Türkiye'de yaşan biri nerede çevirebilir.

2_Fiziksel cüzdan çalınabilir, altının çalınması gibi

3_Savaş olana kadar bilemeyiz. Ayrıca savaşda kim s.ker bitcoini

4_Transferler şuanda ucuz, ilerde şuandaki bankalar gibi para alacaklar

5_Daha çok neden gerekir

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

tek artısı yurt dışına yuklu miktarda para cıkarmanın kolaylıgı ve ucuzlugu baskada bıseye yaramaz ,şuan için alışverişe uygun degıller ılerde olabılır elbette olacaktırda.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Ben kesinlikle güvenli olduğuna inanmiyorum.

Güvenli kelimesini duyan transa giriyor.

Hep sistemi delme peşinde herkes, 

bitcoin, deepweb, güvenlik sorulari, şifreler, cloud sistemler..

Cem yilmazin dediği gibi "benim fiş taktığım beni nasil ele geçirecek " diyor ya :) iste burdada ayni mantik,  şifreyi veriyorsun o şifreyi kaydediyor , sen sonra onun sistemine şifreli giriyorum diye herseyin güvenli olduğuna inanıyorsun :))

Bana çok komik geliyor :)))

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

güvenilir denilen şey, bir günde 800 milyar dolardan 600 milyar dolara düşebiliyor. belki yüzde bire bile düşebilir. güvenirlilik istiyorsanız paranızı sabit yatırıma yönlendirin ev alın, vadeli mevduata koyun, veya az risk istiyorsanız dolar altın alın, küçük yatırımcılar sanki milyonluk transfer yapıyor normalde devlet paralarıyla zorlanıyor da bitcoinde zorlanmadan yapacak güven bulacak :) ancak paranız erir kazansanız bile insanoğlunun gözü doymayacak daha fazla gireceksiniz, sonra daha fazla kaybedeceksiniz. benim görüşüm bu. bulaşılmaması gerektiği.

///______________
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Şu yaşanan dalgalanma bile ne kadar güvensiz bir sistem olduğunu gosteriyor.... 

Hadi diyelim param güvende olsun diye , o an karar verip borsadan aldım. Takip etmedim bugüne kadar en yüksek değerinde olduğunuda bilmiyorum. Ve şu son aylarda olan olay oldu. Fiyat hunharcasına düştü.

eee benim paraya ne oldu ? Buhar.... 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 8574 Toplam Mesaj: 62
neden kripto para güvenlidir