folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kripto Paralar Ve Blockchain Neye Hizmet Ediyor?

Kripto Paralar Ve Blockchain Neye Hizmet Ediyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Merhaba, kripto para projeleriyle alakalı anlamadığım bir konu var acaba beni aydınlatırmısınız. 

Bu tarz projeler tam olarak hangi veriyi işliyor ve kimin ne işine yarıyor, yani demek istediğim örneğin bitcoinde çalışan bilgisayarlar bu ağ üzerinde hangi cüzdanda kaç para var kim kime ne yolladı onu takip ediyor şifreliyor o şifreleri işliyor ve takip edip hesaplayıp aklında tutuyor tamam, ama mesela bi etheryum, avax, ftm benzeri altcoinlerin tamamı tam olarak ne yapıyor, ben işlemcimi bunlar için çalıştırdığımda ne işlerine yarıyor.

Teşekkürler

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

para söğüşlemeye hizmet ediyor hocam teknoloji falan onlar işin hikaye kısmı :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

mining temelde baskalarinin islemlerinin gecerliligini herkesten once dogruladigin icin sana verilen odul.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

nft de istanbulda satılan arsa sayısı dudak uçuklatıcı

keriz bitmez

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

herhangi birşeyi işlemiyor. Ben yıllar önce "la yoksa bunlar nasanın matematik problemlerini mi çözdürüyor" falan diyordum bilgisizliğimle ahahah

antikky hocamın dediği gibi ödül sistemi var. Aslında işlem olarak da doğrulama falan, teknolojiye göre değişiyor diye biliyorum.

Asıl bakılacak nokta günümüz parası gibi olması yani bir değer biçiyorsun. mining muhabbeti de buradan geliyor zaten. Ülkelerin paraları altına göre değer biçilirken bir zaman sonra taşın suyunu sıkıp altın çıkarabildikleri için sınırsız olmaya başladı. Bu durumda dengeler altüst oluyor aslında, bundan kaynaklı olarak da bitcoin teknolojisi çıktı buna baş kaldırı için. mining yapılarak son bir noktaya erişemiyorsun bu yüzden de her zaman için bir sınırı olmuş oluyor. Tabi ben yine bilgisizliğimle yazdım illa düzeltecekler vardır.

ride or die..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Sanirim kafa kariskligin olmus. Minin ile projeyi karistiriyorsun gibi geldi bana.. Yani kripto paralarin projeleri farklidir, minin yapmak farklidir. @Antikky söylemis zaten, islemi ilk cözen madenciye verilen ödüldür. Ancak her alt coinin bir projesi oluyor. Bunun icin de projenin whitepaper ve econimic dökümanlarini okuyup anlamak gerek..

Mesela meanfi diye bir proje var. Bu proje günümüzdeki bankalarin yerini almaya calisiyor. Kisilerine para yollama isi yapiyor, ayrica bir takvim ayarlayarak belirli zaman dilimlerinde otomatik olarak para göndermeyi sagliyor ve düsük komisyonlarla dünyanin her yerine göndermeyi hedefliyorlar.. Bunlar merkezi olmayan sistem uygulamalari kisaca dapp diye geciyor.. 

Deif projeleri, web3 projeleri, metaverse projeleri ... gibi cesitli projeler var.. Ben bu projeleri arastiriyorum ögreniyorum ve aklima yatanlara yatirim yapmay calisiyorum. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

keriz bitmez

kimse kusura bakmasın da nft şarlatanlıktır. "bir tane tablo yapam, arka planı değiştirem, satam" e ebesinin nikahı... Bari tek bir tablo falan olsa tamamen şarlatanlığa dönmüş durumda ama taşınmaz mala çevrildi iyice. nft yapıp "ben bunu ilerde oyunumda kullanıcam" diyen var, yahu ne oyunu yapacan da kullanacan o karakterleri. En azından hikayesi olur umarım oyunun.. 

ride or die..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    banneduser bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

keriz bitmez

kimse kusura bakmasın da nft şarlatanlıktır. "bir tane tablo yapam, arka planı değiştirem, satam" e ebesinin nikahı... Bari tek bir tablo falan olsa tamamen şarlatanlığa dönmüş durumda ama taşınmaz mala çevrildi iyice. nft yapıp "ben bunu ilerde oyunumda kullanıcam" diyen var, yahu ne oyunu yapacan da kullanacan o karakterleri. En azından hikayesi olur umarım oyunun.. 

Umarım sadece şarlatanlıktır. Nft ile çok basit şekilde kara para aklanabilir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

insanlığa hizmet ediyor.

altın neden kıymetli para olmuştur: paslanmaz, çok fazla bulunmaz (bulunmazlığı ile ekonomik değerdir), kolay işlenir, depolaması kolaydır. yani doğal süreçte para olmuştur bir nevi ekonomik evrimin gereksinimi olarak doğal olarak ortaya çıkmıştır.

kripto para da aynı şekilde ortaya çıkmış bir şey. dijitalleşmeyle önce fiziki bankaları dijitale uyumlu hale getirdik bu birinci evreydi. sonra tüm dünyada sigorta şirketlerini ve bankacılık sistemini bağladık. şimdi sırada ne var devlet otoritesinin para üzerindeki etkisinin ortadan kaldırılması var bunun insanlığın geleceği için önemi büyük. noter, banka, dolaylı vergi gibi şeylerin ortadan kaldırılması için devlet kontrolünün imha edilmesi gerekiyor. sadece parada değil sözleşmelerde de blockchain kullanılmalı böylece kimse siyasi düşüncesinden, muhalifliğinden, ya da belli bir sermaye kesimine bağlı olmadığından dolayı ekonomik olarak cezalandırılamayacak. uzanları düşün, paraları kripto para olsaydı kim el koyabilirdi! kripto para insanlığın geleceğidir, insanlık gelecekte uzaya yerleşecekse kullanılacak değer kripto paralar bu yeryüzünde kalacak tip 1 medeniyet seviyesine dahi yürüyemeyecekse kağıt para kullanılmaya devam edilebilir. yani paranın evrim geçirdiğini görüyoruz olay bundan ibaret. buna ayak uyduramayanlar da bok atıyor.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    banneduser bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

keriz bitmez

Umarım sadece şarlatanlıktır. Nft ile çok basit şekilde kara para aklanabilir.

kara para aklamak da zor hocam nasıl olacak ki, parayı bankadan atıp öyle kripto alıyorsun, kkartıyla falan alınabiliyor mu bu nft ler. Bir de nakti direkt kripto yapmak mümkün mü bilmiyorum

ride or die..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Tabiki basit. Kriptoparalar çok rahatlıkla amacı dışında suç amaçlı kullanılabilir. Özellikle monero.

Toplam Hit: 1143 Toplam Mesaj: 20
bitcoin blockchain kripto para