folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kullanmadığınız Elektronik Eşyalar (Laptop,Dijital Fotoğraf Makinesi)

Kullanmadığınız Elektronik Eşyalar (Laptop,Dijital Fotoğraf Makinesi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

http://www.ebay.com/itm/IBM-Thinkpad-R50-1830-6FU-15-Laptop-Pentium-M-1-5-Ghz-1GB-RAM-40GB-HDD-/391710190034

şu tarz bir bilgisayar arıyorum, bedava vermek istemezseniz fiyat konuşuruz ama 50-60 liradan fazla vermeyi düşünmüyorum.

Onun dışında fotoğraf makinesi de bakıyorum, dijital, kenarda duran varsa onunda fiyatını konuşuruz, bedava kelimesiyle sizi sıkmak istemem.

Bilgisayar linktekine nazaran azıcık daha yeni nesil olabilir, o tarz birşey istememin sebebi win98 kurup 16 bit çalışabilip, eski planescape : torment gibi oyunları oynayabilip, belki leak olmuş win98,nt,2000 kodlarını derleyip öyle boş vakitte eğlenip onun dışında asıl olarak Linux TTY bir sürüm kurup tamamen komut satırıyla bilgisayar kullanmak, grafik arayüz çoğu zaman çok dikkatimi dağıtıyor, kafamı siken javascript popuları yerine w3m ile internette gezmek daha hoş, destek sorunu var tabii cookielerde ama olduğu kadar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

attınız mı hepsini

edit : güzelim makineleri tülbentlere yem ettiniz

kvasir tarafından 15/Mar/17 21:29 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hoca al bunu işte 25 dolara :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Şöyle bir makinede bana lazım aslında.

Assembly/C ile yardırmak istiyorum. 

Minix kuurp kurcalamak Linux çekirdeği alıp oynaşmak istiyorum. :)))

SkynetX tarafından 15/Mar/17 22:17 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

aynısından elimde bi tane var ama satılmaz ki, taş gibi makina bundan 20 yıl sonra bile çalışacak gibi görünüyor. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

Bende netbook var bitane bunla alakasi yok marka olarak. Yarin aksam konuya yazarim bakarsin oyle bişeye ihtiyacin vardir hem senin isin gorulur hem benim:)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

bende bi tane compaq var, modelini tam bilmiyorum, içinde win95 kurulu, priz direkt 220v çıkışlı, arada dönüştürücü yok, normal pc kasasına takılan power kablosu ile çalışıyor, ancak pek oyun oynamaya gelmez sanırım.

olympus sp590uz fotoğraf makinesi var, zoom hatası veriyor arasıra, normalde daşşş gibi sağlam.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

elimde aynısı var

şarjı yok kargo+ 25 tl gondereyim 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek
    kvasir bunu yazdı

onun dışında asıl olarak Linux TTY bir sürüm kurup tamamen komut satırıyla bilgisayar kullanmak, grafik arayüz çoğu zaman çok dikkatimi dağıtıyor, kafamı siken javascript popuları yerine w3m ile internette gezmek daha hoş, destek sorunu var tabii cookielerde ama olduğu kadar.

Abi eski bilgisayara gerek kalmadan arch linux kurup i3 desktop ile kullanabilirsin.

Everyone sees just what they want to see.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

@lynxmaster olympos için kaç istiyorsun ? Compaq bulunduğum yerde var, ona ne kadar istiyorsun, olympos'un durumu nedir, compaq'ın durumu ve özellikleri, modeli (bilmiyorum demişsin fakat bilmem gerekir) nedir, cihazlar kaç senelik ?

asla kullanmayacağınız arşivde tekme attığınız o makineleri vermek isteyen var mı onu merak ettim, türkiye çok çabuk elektronik eşya değiştiriyor, vardır illa ki.

o linkte gördüğünüz fiyatlar ikinci el veya refurbished fiyatları, siz direk nemli evinizden senelerin yıprattığı ürünü bana vereceğiniz için 10-20 tl'lik o tekliflere sıcak bakmıyorum. O makinenin 2-3 katı ürünleri 8'li 10'lu 100$'a satıyorlar, 16 bit subsystem olmak üzere başka hobi işlerine girme motivasyonu ile bu konuya vakit ayırıyorum

@spybreak makineyi kullanıyor musun ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    ari41 bunu yazdı

Bende netbook var bitane bunla alakasi yok marka olarak. Yarin aksam konuya yazarim bakarsin oyle bişeye ihtiyacin vardir hem senin isin gorulur hem benim:)

modeli nedir ?

Toplam Hit: 2186 Toplam Mesaj: 12
elektronik berbat eşya tag kullanmadığınız