folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kum Torbası Hakkında

Kum Torbası Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

selamlar müritler / mürideler.

uzun zamandır görüşmüyorduk umarım keyifler yerindedir.

iş güç vs bir çok sebepten dolayı forum'a öyle bakıp çıkıyordum.

pm'lerinizin bir çoğuna yanıt verememiş olabilirim o yüzden dolayı affınıza sığınıyorum..

gelelim konuya ;

aşşağıda resimde görüldüğü gibi 2 tane kum torbası aldım.

şimdi bilenlerin bildiği üzere 2011 yılında trafik kazası geçirmiştim. o zamandan şimdiki tarihe kadar, sol bacakta kas yönünden iyileşme adına pek yol kat edemediğimi belirtmek isterim.

yürümem eskisi gibi iyi, fakat koşmakta zorlanıyorum. ( platinden olduğu kanaatindeyim.. )

askerlik durumları falan olduğundan dolayı 2013 yılını eskiye dönüş olarak şartlandırdım.

/ doktor ve eski body hocamın tavsiyeleriyle koşu & yürüyüşlere kum torbası ekledim.

daha önceden eklemlerime ağırlık bağlayıp çalışmadım.

daha çok basketbol oyuncuları ya da oynamaya calışan, boyunun kısalığından dolayı muzdarip olan bi çok kişi bu yönteme baş vurmuş.

şimdi ; bu yöntemle sol bacağın kaslarını güçlendirmek istiyorum.. fakat bir sorun var.

bu yöntem felçli hastalar ve duyu kaybı olan olan insanlar tarafından genellikle kullanılmış.

ki platini çıkartmış değilim.. problem olacağından dolayı korkum var.

daha önce bi yerini kırmış güçlendirmek için kum torbası kullanmış mürit müride var mı ?

bu konuda görüşlerini paylaşan herkese teşekkür ederim..

iyi forumlar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

kum torbası diyince boksörler için falan olan kum torbası sandım.

konuya gelince hocam bence o kum torbalarını kullanabilirsin ama ilk başlarda koşma yürüyüş yap yavaş yavaş güçlendir sorun olacağını sanmıyorum ama bu benim görüşüm profesyonelleri ne der bilemem.

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagilgurbuz
    cagilgurbuz's avatar
    Erkek

bence faydası olur ya mantıklı gözüküyor . 

edit : vaktiyle kolumu öküz gibi kırmıştım alçısı çıkınca sol kol sağ kolun yarısı kadardı zamanla düzeldi 

cagilgurbuz tarafından 03/Şub/13 23:45 tarihinde düzenlenmiştir

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

yavaş yürü, 2 gün içinde iyileşmeyi farkedersin gaza gelme, 1-2 hafta çok hafif tempo arttırarak yürü, sonra hafif tempolu koşuya başlarsın.

Bu torbalar olmadan dahi hemen koşarsan dizini sakatlarsın, ben yürüyüşten çatır çatır seslerle eve dönmüştüm.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

söyle ufaktan başlayıp 1 ay kadar böyle düzenli tempoda yürüyeyim diyorum.

sonra tempoyu yükselterek koşu vs..

daha sonra da tam koşu.

ne dersiniz ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microkabus
    microkabus's avatar
    Erkek

arkadaşım trafik kazası geçirdi onunda bacağında 2 yerde platin var 1. baldırında  , 2. diz bölmünde  uzun süre görüşmüyoduk onu ilk gördüğümde 40 kiloya düşmüştü kırık bacağında nerdeyse hiç kas  kalmamıştı  , zar zor ikna edip bu torbalardan taktırdım bir süre güçlendirdi sonra benle body salonuna gelmeye başladı  4-5 ayda 65 kiloya ulaştı ve şuanda ayağında platin olmasına rağmen  ve sol ayağı 2 cm filan kısa nerdeyse benm kadar hızlı koşuyor ayağını tam  kıramıyor düzündeki platinden dolayı ama ilerleme muhteşem bir süre kullan sonra salona yazıl, yani sadece bacak  çalışırsan az bir ilerleme kat edersin ama bütün vücut hareketlerini yaparsan ilerleme daha çabuk oluyor buna yakından tanık oldum . arkadaşım salona yazıldıktan 1 ay sonra protein tozu diğer ayda amino aldı onun dışında sadece beslenmesine dikkat etti. umarım sende kısa sürede iyleşirsin.

Coffe and Cigarettes (2003) ;) ! A.L.o.N.e
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Valla hacı fizyoterapist değilim sonuçta yaptığım yorumun pek bir bilimsel değeri yok ama birlikte basketbol oynadığımız arkadaşlarımdan birisi bileklerine bunlardan bağlayarak zıplamasını geliştirmeye çalıştı. Geliştirdi mi? Evet, adam kanguru gibi zıplıyordu. Lakin menisküs olduğu için artık basketbol oynayamıyor. Bu ikisi arasında bir bağlantı var mı tabi bilemem.

krypt tarafından 04/Şub/13 00:23 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek
    microkabus bunu yazdı

arkadaşım trafik kazası geçirdi onunda bacağında 2 yerde platin var 1. baldırında  , 2. diz bölmünde  uzun süre görüşmüyoduk onu ilk gördüğümde 40 kiloya düşmüştü kırık bacağında nerdeyse hiç kas  kalmamıştı  , zar zor ikna edip bu torbalardan taktırdım bir süre güçlendirdi sonra benle body salonuna gelmeye başladı  4-5 ayda 65 kiloya ulaştı ve şuanda ayağında platin olmasına rağmen  ve sol ayağı 2 cm filan kısa nerdeyse benm kadar hızlı koşuyor ayağını tam  kıramıyor düzündeki platinden dolayı ama ilerleme muhteşem bir süre kullan sonra salona yazıl, yani sadece bacak  çalışırsan az bir ilerleme kat edersin ama bütün vücut hareketlerini yaparsan ilerleme daha çabuk oluyor buna yakından tanık oldum . arkadaşım salona yazıldıktan 1 ay sonra protein tozu diğer ayda amino aldı onun dışında sadece beslenmesine dikkat etti. umarım sende kısa sürede iyleşirsin.

hocu zaten salon geçmişim var. :)

çok şükür dizde vs öyle katlanmama gibi bi durum yok, ayağı büktüğüm zaman popoya kadar rahatca uzanıyor.

bende de baldır kırığı var platin diz kapağının bittiği yerden aşşağı ayak bileğine kadar.

beslenmeme çok dikkat ediyorum zaten :) evet kilo verme alma olayına katılıyorum.

koşma olayı kafama takılan işte..

bakalım eskisi gibi atik olabilecekmiyim.. onu çok merak ediyorum.

@krypt 

değerli kardeşim, valla bende bi basketçilerde gördüm..

salonda bile hiç rastlamadım böyle tiplere yok ağırlık bağlayayım koşayım edeyim.. ( bizimkiler cahil olmuş olabilir bilmiyorum :R )

deneyip sonuçları yazarım.

var mı başka tavsiye bacağı güçlendirmek adına.. ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Bu tip aletler için ısınmak çok önemli.

Ya aslında sporun en küçüğünden en büyüğüne kadar ısınmak çok önemli hayati sakatlıklara yol açıyor genelde ısınmak çoğu spor kazalarının %90'ı ısınmamazlıktandır yada yeteri kadar ısınmamaktır.

O yüzden seçimi yap abi + bir ağırlık olduğu için hafif 1 koşu bile yapim desen pat diye incitebilirsin lif atabilirsin bir ton olay işte.

Isınmak çok öneli çok o yüzden ısınmak için en güzel hemde gezmiş oluyorsun bisiklet çok önemli koşu vs yapmadan önce bile bisikletle ısınmak çok iyi gelir.

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

kum torbası değil kum ağırlığı o. onu bacakları kuvvetlendirmek için kullanıyoruz, kapıcı tekmesini en iyi atmanın yolu kum ağırlığıyla çalışmaktır :)

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

İp koptuktan sonra en güçlü yeri düğümüdür.

Toplam Hit: 2674 Toplam Mesaj: 17