folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kur"An"A Hakaret Filmi Geliyor! :((((

Kur"An"A Hakaret Filmi Geliyor! :((((

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

Hollandalı aşırı sağcı politikacı Geert Wilders'ın hazırlattığı 10 dakikalık film, İslam dinine ve Kuranı Kerim'e hakaretler içeriyor. Hollanda'daki müslümanları ayağa kaldıran film şimdilik 2 haftalığına ertelendi.

Kuran'a ve İslam dinine ağır hakaretlerin yer aldığı film, Hollanda'nın aşırı sağcı siyasetçi Geert Wilders'in imzasını taşıyor. 44 yaşındaki Wilders, Hollanda'daki Özgürlük Partisi'nin lideri..

Hitler benzetmesi

Filmde Kuran'ı Kerim, Adolf Hitler'in 'Kavgam' kitabına benzetiliyor.

İslam aleminin kutsal kitabı; "kadınlara ve eşcinsellere hoşgörüsüzlüğün, cinayetin, caniliğin ve terörün ilham" kaynağı olarak gösteriliyor.

10 dakikalık film daha yayınlanmadan büyük tepki çekti. Hollanda Müslüman Konseyi, Wilders'i "ırkçı ve faşist" olarak niteleyerek, ülkedeki müslüman kesimine itidal çağrısında bulundu.

Ülkeyi terketmek zorunda kalacak

Wilders, Hollanda'da yetkililerin filmin yayımlanması halinde kendi güvenliği için ülkeyi terketmek zorunda kalabileceğini söylediklerini belirtiyor.

Hükümet de filme gerek Hollanda gerekse ülke dışından gelecek olası tepkilere karşı hazırlıklarını yapıyor. Film nedeniyle ölüm tehditleri alan Wilders de polis tarafından korunuyor.

2 Hafta ertelendi

Filmin yayınlanması hükümet kararı ile 2 hafta ertelendi. Ancak Hollanda Anayasası'ndaki aşırı özgürlük hükümleri filmin tamamen yasaklanmasının mümkün olmadığı şeklinde yorumlanıyor.

2 hafta son gösterilecek film nedeniyle Hollanda alarm durumunda. Hükümet, filmin piyasaya sürülmesinde sonra çıkabilecek muhtemel olaylar konusunda bütün belediyelere uyarı yazısı gönderdi.

Boş İşler Uzmanı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    yasak olmasaydı konuşurdum da, neyse. görüşlere saygıymış :)

kendinize ayığ olunuz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    buda silinir öbürkünü postlayamadan uçtuda :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    st_anger_turk
    st_anger_turk's avatar
    Erkek
    Geert Wilders'ın  yasalari cignedigi butun hollanda vatandaslari ve biz turkler tarafindan biliniyor.zaten parlementodan ihrac edilmek uzere.insan haklarini ve demokrasiyi cignedigi gerekcesiyle ihrac edildi edilecek bu onun son cirpinislari.ancak yinede film vizyona girer gibi geliyor.ancak kan cikacak

Diriliş... /// Inadina Ofke Inadina INTIKAM
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    under hocam felsefe üzerine bi yorum yapsam ban yermiyim :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

defak 2. mesajini once yazsaydi ban yemezdi ama goruse saygi demek adamin fikirlerine soylediklerine saygi duymak gibi zaten diken ustunde bir konu

defak in cevabina sert cevap yazacakkisilerde ban yiyecekti.

milki bela felsefe derken ?     

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    İnanca yapılmış bir hakarete saygı duymam. Kuran- Kerim İslam dininin kutsal kitabıdır, bu bağlamda herkesin daha dikkatli olması gerekir. Müslümanlarda İncil'e hakaret içeren benzer bir yapıt sunsalar, tavrım farklı olmazdı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    DeFactorx bunu yazdı:
    -----------------------------
    görüşlere saygı.
    bu eleman bu filmi çekerek benim görüşlerime saygı gösterdi di mi?
    ben niye onunkilere göstereyim...

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı:
    DeFactorx bunu yazdı:
    görüşlere saygı.
    bu eleman bu filmi çekerek benim görüşlerime saygı gösterdi di mi?
    ben niye onunkilere göstereyim...
    Bu düşünceye karşı olduğumu belirtmek isterim. Sana diken atana sen gül atmalısın ki o'ndan bir farkın olsun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tyler_Dayi
    Tyler_Dayi's avatar
    Erkek

DeFactorx bunu yazdı:
    görüşlere saygı.

ah enis ahh, bide söledigini yapabilsen o zaman kişiligin olgunlaşmış derimde onu daha beceremedin, neyse hakkınıda under hoca vermiş zaten...

all this pain is an illusion...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

konuya başka bir mecradan bakmak istiyorum. Yorumumu yanlış yada alakasız bulanlar olabilir. Mühim değil.

Haçlı seferlerinden bahsetmek isterim. Hepimiz tarihte haçlı seferlerinin ne amaçla yapıldığını neler yaşandığını az çok biliyoruz.

Öncelikle :

"..sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır.." mealinde bir ayet var onu buraya koyalım.

bilindiği üzere peygamberimiz son peygamberdir. Dinin yayılması ondan sonraki kuşaklarda alimlerce, halifelerce islam toplumunun en küçük ferdine kadar indirgendi. Demem o ki herkes kendi çapında dinin yayılmasını sağlamaya çalıştı. Ama iyi yönde kullandı bu görevini, ama yanlış değerlendirdi.

Allah dağdaki çobanı dahi kulluk vazifesinden imtihan edeceğine göre; gazete, radyo, tv, net gibi iletişimin olmadığı bir dönemde haçlı seferlerini müslümanlara musallat etti. Biz şer olarak gördük bunu. Lakin maksat fransanın bir dağında çobanlık yapan cahil adamın islam dinini ve öğretilerini haber almasıydı.

Savaşlar kuşaklar boyunca devam etti. Ama islam bir şekilde duyulmadık kalmadı. Anlıyormusunuz?

Şimdi kalkıp birisi benim dinime küfretmiş. 1 kişi dahi, çıkıp ulan bunlar kötülüyor bu kuranı nasıl bir kitaptır alıp okuyayım bir dese?

pakistandan bir grup ya nasip deyip yola çıkar ingiltereye gelir. Hide parktı sanırım yanlış hatırlamıyorsam burada serbest kürsüler olur dileyen çıkar dilediği gibi konuşur millete ilgi çekmeyi başarırsa dinleyeni çok olur olmazsa dağılır gider millet.

Herneyse bu paki grup burada çıkarlar islamı anlatmaya başlarlar. Millet dağılır gider. Sadece parkta yatıp kalkan sarhoşun biri "bendinlemek istiyorum anlatın" der. Paki grup ne çıkar deyip anlatırlar. Kitaplar neşriyatlar verip ayrılırlar.

Aynı grup birkaç sene sonra aynı yere gider. Yine anlatırlar yine aynı şeyler tekrar eder. Bu sefer kimse kalmaz. İyi giyimli temiz yüzlü bir adam dışında. Adam gelip yakalarına yapışır ben sizden davacıyım der. Siz bana islamı anlattınız ben müslüman oldum neden daha evvel gelip anlatmadınız? Benim annem babam hristiyan olarak öldüler dua bile edemiyorum onlara neden onların sağlığında yetişmediniz?

Meseleyi anlamışsınızdır umarım. Tepki elbette gösterecez ama "dinlerine küfretmeyin dininize küfrederler" hadisini unutmadan.

tahribat.com/murid/tugrulbaba
Toplam Hit: 6010 Toplam Mesaj: 26