folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kuran'ın Türkçeye Çevirisi Hakkında ( Yardım )

Kuran'ın Türkçeye Çevirisi Hakkında ( Yardım )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Elmalılı Hamdi Yazır diyorsunuz ama -tek ciltlik mealini okudum- kimi yerlerde Bazı Kelimeleri Arapça Okunuşuyla bırakmış. 8-9 (?) ciltlik "tercüme"sini okumadım.

Kelimeleri Sormayın hatırlamıyorum. Ama Öteki dünya ile ilgili kelimeler idi.

Hasan Basri Çantay`ı , MAHMUT KISA meali, ve Bayraktar bayraklı meallerini okumadım henüz.

Ben Okursan, İniş sırasına göre okumanı öneririm. ve tabi Hangi olayın Öncesinde ve veya Sonrasında inmiş, bir bakmanı öneririm. Yoksa öteki türlü(yada bana göre) çok acaip oluyor. Sanki, bölünmüş bir kişilik var ortada. bu sefer gülmedi(tabiki yemeyecek de, en azından bir denemiş olalım.). @@,) yedi ^^D). Mode Off.

RitmFarbRacourci tarafından 06/Haz/18 09:41 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MuTReFT bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

Edip yükselin mesaj çevirisine bak

edip yükselin kuran çevirilerindeki hatalar kitabına bak

Hocam, edip yüksel sağlıklı bir kaynak değil, dikkate bile alınmamasını tavsiye ederim.

@317seref

Çakışmasının sebebi, yorum farkından geliyor, burda dikkat edilmesi gereken, meali yazanların bu işlerde ne kadar icazetli olduğu.

Elmalılı Hamdi Yazır meal'ini inceleyebilirsin.

neden hurafelere hurafe dediği için mi ? %100 her söylediğine katılmıyorum onun kürt sorunu hakkında bazen saçmalıyor fakat hadisler hakkında söylediği şeyler dogru buluyorum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

bilmeyenler olabilir. çok güzel bir sistem

https://kuran.diyanet.gov.tr/

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
Toplam Hit: 2179 Toplam Mesaj: 14
kuran tercümesi