folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kürtler Türkmenlere Saldırıyor,Peki Türkiye Ne Yapıyor?

Kürtler Türkmenlere Saldırıyor,Peki Türkiye Ne Yapıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    -----------------------------
    Ayıbın kralını sen yazdın hoca.
    düzeltme: yine de yaşının büyüklüğü ve bir aile babası olman nedeniyle tartışmak istemiyorum,sana yazacaklarım bunlardan ibarettir.

AntiOksidan Hocam Tamam Eyvallah. Bak Ben Seni Anlıyorum Hisettiklerini de anlıyorum, Ancak Bak tekrar diyorum Her kes Güzelce Yazmış tepkisini dile getirmiş, Ancak Siyaset bilimi gözüyle Tek bir Yazı görmedim, Başarının Yolu Hayatın Gerçeklerinin üstüne üstüne gitmektir. Gerçek olan bir durum vardırki Oraya Türkiye Giremez. Girebilse idi, Çoktan Girerdi Emin olun.

Vede Orada Kürt Olsun Türk Olsun Ölenden Bana ne Senin açından Sana ne Olmayabilir, Ama Benim açımdan banane Ne var bunda Takmıyorum, Dünyanın bildiğini dedim. Sizde olanları biliyorsunuz ve ben dedim diyemi Nahoşluk oluşuyor. Lütfen Hocam Böyle Yapmayın.

Ülkemde olup Bitenler Beni ilgilendiriyor. Bana bu kadarı yetiyor. Sizi bilmem Açılabiliyorsanız oraya biriniz Mantıklı bişey desin Belki Bir Devlet Erkanı Okurda İlham vesilesi olur, Bir şeyler yapar. Yalın tartışmayla olmaz ama Gerçekçi şeyleri konuşun.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Dış siyasetten bağımsız bir iç siyaset güdebilir misin?
    Daha dün siz değil miydiniz bugün zulme sessiz kalan yarın zulme uğrar diyen,eee?
    Türkiye'nin manevi duygularını bir  kenara bırakırsak Musul ve Kerkük Türkiye için stratejik yerlerdir,sadece çıkar açısından düşünürsek te bu böyledir,bölgede kürtlerin güçlenmesi demek Türkiyede ki ayrılıkçı hareketlerin de güçlenmesi anlamına gelecektir bölgeden bu adamların nemalanması demek Yunanistan,Ermenistan,dost gibi görünse de İran ve sözde kürdistan tarafından sarılmamıza sebebiyet verecektir,Türkmen mevzusu çıkarlarımız açısından da belirttiğim gibi bizle alakasız bir olay değildir,kimse gidin şuraya buraya girin demiyor zaten,hayal kurmuyoruz gidip kerküğü alalım diye,ama bugün siyasi irade güçlü dursa,barzaninin şirketlerini Türkiyeden defetse,elektriği kesse,sınır kapısını kapatsa bu adamlar açıktan köpek olur aklından geçirirken sözde devletlerini üç buçuk atar,amerika Türkiye ve barzani söz konusu olduğunda barzaniden taraf olmaz,bir yanda 7o milyonluk Türkiye bir yanda çete reisi barzani el altından destekler ama asla taraf olmaz,bugün bu olayda taraf olmamak demek yarın Türkiyemizde çok daha büyük iç karışıklıklar demektir,barzani ve talabaninin bölgede güçlenmesi g.doğudaki kürtler üzerindeki etki ve otoritesinin artması ve bunları çok daha rahat kullanabilmesi demektir,keşke anlayabilsen.

Not: Olayın yalnızca siyasi bölümü hakkında yorum yaptım çünkü shockman olayın siyasi yönüyle ilgili bir cevap yazdı,hem kardeşlik bağımız vardır hem de olayın siyasi boyutu her anlamda desteklenmelidirler.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek
    Herseyi siyasi olarak düsünme.Onlar bizim kardeslerimiz.Bize ne deyip sırt çeviremeyiz,vefasızlık yapamayız.Hersey çıkar degildir.

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

sagukn bunu yazdı:

Ne mücadelesi.Türkmenlere saldırıyorlar bulundukları yerden uzaklastırmak istiyorlar.Kendilerinin olmayan bir vatan olusturmaya calısıyorlar.

Düzenleme:Sana zarar verecekler diye kardeşini satarmısın?

Düzenleme:Amerika destegi olursa tabi parlamento kurabilirsin. 

Yahu Canım kardeşim Neden Amerika bana destek veriyor ve ben parlamento kuruyorum yahu, Ne oluyoruz bir kendine gel Hocam Ben bir kişiyim Ben benden Sorumluyum Amerikaylada Bir ilgim Yoktur English bile doru düzgün bilmem Gözüm Ayıp olmuyormu yahu, Tamam Tepkini göstermeni anlarım ama Bu Tepki neden Bana Dönsünki olanlardan benmi Sorumluyum yahu.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek

hepiziin atası bunu üstüne yemin etti...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek
    Sana demiyorum kürtlere diyorum.Sen böyle düsündügün sürece az da olsa sen de sorumlusun.

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:
    Dış siyasetten bağımsız bir iç siyaset güdebilir misin?
    Daha dün siz değil miydiniz bugün zulme sessiz kalan yarın zulme uğrar diyen,eee?
    Türkiye'nin manevi duygularını bir  kenara bırakırsak Musul ve Kerkük Türkiye için stratejik yerlerdir,sadece çıkar açısından düşünürsek te bu böyledir,bölgede kürtlerin güçlenmesi demek Türkiyede ki ayrılıkçı hareketlerin de güçlenmesi anlamına gelecektir bölgeden bu adamların nemalanması demek Yunanistan,Ermenistan,dost gibi görünse de İran ve sözde kürdistan tarafından sarılmamıza sebebiyet verecektir,Türkmen mevzusu çıkarlarımız açısından da belirttiğim gibi bizle alakasız bir olay değildir,kimse gidin şuraya buraya girin demiyor zaten,hayal kurmuyoruz gidip kerküğü alalım diye,ama bugün siyasi irade güçlü dursa,barzaninin şirketlerini Türkiyeden defetse,elektriği kesse,sınır kapısını kapatsa bu adamlar açıktan köpek olur aklından geçirirken sözde devletlerini üç buçuk atar,amerika Türkiye ve barzani söz konusu olduğunda barzaniden taraf olmaz,bir yanda 7o milyonluk Türkiye bir yanda çete reisi barzani el altından destekler ama asla taraf olmaz,bugün bu olayda taraf olmamak demek yarın Türkiyemizde çok daha büyük iç karışıklıklar demektir,barzani ve talabaninin bölgede güçlenmesi g.doğudaki kürtler üzerindeki etki ve otoritesinin artması ve bunları çok daha rahat kullanabilmesi demektir,keşke anlayabilsen.

Not: Olayın yalnızca siyasi bölümü hakkında yorum yaptım çünkü shockman olayın siyasi yönüyle ilgili bir cevap yazdı,hem kardeşlik bağımız vardır hem de olayın siyasi boyutu her anlamda desteklenmelidirler.

E Tamam Hocam Vallahi Girilebiliyorsa Engel olmayacam Söz veriyorum, Vallahi karışmıyacam yahu. :) Gözünüzü sevdiğim Benim yahu Ben ShockMan 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

AntiOksidan ;

Boşuna parmaklarını yorma,Çünkü karşında ki adam PKK tarafından öldürülen bebekler için görünmeyen hedef kapsamnıa girdikleri için yanlısıkla öldürüldügünü savunan bir arkadaşımız.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

BAAL bunu yazdı:

AntiOksidan ;

Boşuna parmaklarını yorma,Çünkü karşında ki adam PKK tarafından öldürülen bebekler için görünmeyen hedef kapsamnıa girdikleri için yanlısıkla öldürüldügünü savunan bir arkadaşımız.

Bilgim budur, Eksiğim varsa Aydınlatmanı rica ediyorum, pkk nın İdeolojisi Askeri Gerilla Saldırıları ile Tahrip etmeye dayanıyor. Basit mantıkta bile Bebekleri Hedef almayacağını diyebilirim. Şu ana kadar Kasıtlı bir Eve baskın, Ev halkını Yoketme, Yada Misilleme Haricinde Toplum içinde Bombalama Eylemi yaptığına Dair Kesin bir bigi yok. BAAL Hocam Allah Müstahakını verecek, Daha yeni hışım altındaydım huyumu biliyon ne diye bunu koydun buraya yahu.

Memlekette Her şey Provakasyon Olmuş Bende bundan Bunaldım, Gruplar Bizim dediklerimizi Diyeceksin Diye Çevre yaratıyor, Benim yaşam tarzıma aykırı bu. Bildiğimi derim ben yanlış isem Kızacağınıza Doğrusunu anlatında öğreniyim ben. Ama Provakatif Bilgiler istemiyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
     ana kadar Kasıtlı bir Eve baskın, Ev halkını Yoketme, Yada Misilleme Haricinde Toplum içinde Bombalama Eylemi yaptığına Dair Kesin bir bigi yok
    ----
    Yazıklar olsun
Toplam Hit: 16862 Toplam Mesaj: 142