folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Kurumsal İçin Hangi Antivirüs?

Kurumsal İçin Hangi Antivirüs?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Selam Müritler,

Şirkette workstation, masaüstü pc, laptop vs.. çok çeşitli bilgisayarlar kullanıyoruz. Bir de Server sistemimiz var ve Forti Wifi 30D Firewall üzerinden bağlantı sağlıyoruz.

Güvenlik maksadıyda tüm bilgisayarlara lisanslı antivirüs kuralım dedik fakat hangisini almak gerekir? Hangisi bilgisayarları yormaz? Hangisi daha güvenlidir? Hangi markanın hangi ürününü almak gerekiyo acaca?

Önerileriniz ne olur?

Yoksa rahvan moduna mı girmek lazım :)

Not late for nothing
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam ben comodo  düşünüyorum çalışıtıgım şirkete.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Ben bilgi işlemini yönettiğim 2 şirkette NOD32 kullanıyorum. Sistemde az kaynak tüketiyor ve en güzeli güncellemeleri 1 defa sunucuya indiriyor ve bütün kullanıcılar sunucu üzerinden alıyor o güncellemeyi. Tavsiye ederim.

Titanyumun gücü adına!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

avira pro veya comodo ikisinden biri

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_1453
    serseri_1453's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

Ben bilgi işlemini yönettiğim 2 şirkette NOD32 kullanıyorum. Sistemde az kaynak tüketiyor ve en güzeli güncellemeleri 1 defa sunucuya indiriyor ve bütün kullanıcılar sunucu üzerinden alıyor o güncellemeyi. Tavsiye ederim.

buna kesinlikle katılıyorum özellikle güncellemelerde çok güzel ama comodoyu da denemek lazım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Şöyle bir site buldum. Elemanlar test etmişler filan. Sizce nasıl?

https://www.av-test.org/en/antivirus/business-windows-client/windows-8/

Bu arada server i kuran elemanlar trend micro diyor...

Not late for nothing
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omery
    omery's avatar
    Erkek

Bizim firmada Symantec Endpoint Protection kullanılıyor. Ne kadar iyi kötü bilemem sadece kullanılıyor fikir olsun :)

Wingardium Leviosa
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branimir
    Branimir's avatar
    Erkek

Eset Endpoint kesinlikle.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

NOD32 folloş. En basitinden gubidik flash virüsünü bile buyur gel gardaş diye sisteme yerleştirdiğine şahit oldum (son bir yıl içinde). 

İlk tavsiyem mümkünse domain'e geçmeniz olur. İkincisi de kullanıcılara admin değil de normal hesaplar vermek. Firewalldan exe, zip, rar vs. çalıştırılabilir dosyaların indirilmesini engellemelisiniz (e-posta sunucunuza imtiyaz verebilirsiniz, kişisel e-postalar da engelli kalsın). Windows'un autorun olayını da kaldırdınız mı virüslerin yayılmasını en az %50 oranında engellediniz demektir. Hatta usb disklerin bağlanmasını önleyin.

Antivirüs için de kurumsal bir çözüm seçmeniz gerekli. Her istemciye ayrı lisansla antivirüs kurulumu hem zor olur hem de pert (adam kapatır korumayı vs.). 

Olaylara karışmayın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek

nortonu oneriyorum

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

NOD32 folloş. En basitinden gubidik flash virüsünü bile buyur gel gardaş diye sisteme yerleştirdiğine şahit oldum (son bir yıl içinde). 

İlk tavsiyem mümkünse domain'e geçmeniz olur. İkincisi de kullanıcılara admin değil de normal hesaplar vermek. Firewalldan exe, zip, rar vs. çalıştırılabilir dosyaların indirilmesini engellemelisiniz (e-posta sunucunuza imtiyaz verebilirsiniz, kişisel e-postalar da engelli kalsın). Windows'un autorun olayını da kaldırdınız mı virüslerin yayılmasını en az %50 oranında engellediniz demektir. Hatta usb disklerin bağlanmasını önleyin.

Antivirüs için de kurumsal bir çözüm seçmeniz gerekli. Her istemciye ayrı lisansla antivirüs kurulumu hem zor olur hem de pert (adam kapatır korumayı vs.). 

Hocam çoğu bilgisayar single lang. olduğu için hepsine domain e alamıyoruz.

Not late for nothing
Toplam Hit: 22505 Toplam Mesaj: 58
security kurumsal antivirüs security antivirüs