folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Kuş Kovucu Sistem Önerisi - Fikri Olan

Kuş Kovucu Sistem Önerisi - Fikri Olan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Ince misina ip Al ağacın tepe dalları etrafında dola 

Pencere kenarı içinde aynı taktik supürgelige gergin şekilde misina gerilir İki duvar arasına konamaz

Yada ince bi tahtaya bolca çivi çakılıp ters çevrilip süpürgeliğe konur böylece kuşlar piste inemez:)

Incir ve üzüm için zirai ilaçvar ismini bilmiyorum kuşlar yemiyor 

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

mkyb hocam ayı mayı karıştıma aman :D zaten Sarıkamış'ta görev yaıyorum ayılar evlerin önüne kadar geliyor (çöp konteynerlerini karıştırmak için)

erdem358 nasıl bir cihaz görseli ya da adını öğrenme şansın varsa yazabilir misin?

dhmm evet şahin heykeli vs asılabilir hatta dediğin gibi yapılıp asılabilir hazır bulamazam ve de uğraşırsam böyle birşey yapabilirim ya da alabilirim. verdiğin linkteki üründen bir tanesinin kalıbını çıkartıp daha basit şekilde çoğaltma yapabilirsem yaparım? bu konuda yani kalıbını alıp nasıl neyle çoğaltabilirim vs tarzında fikirlere açığım? ( Yaza çok var uğraşabilirim :D )

izzmarit Benim niyetimde güneş panelinden beslenen akülü, ses (içine attığım sesi) çıkartan birşey yapmaktı hatta gündüz çalışıp gece dursun. bakalım belki fikir önerisi gelirse bu dediğimi yaparım hazır almazsam

ComputerWolf  bahçe biraz büyük ve eğimli ondan dolayu file işi beni uğraştırır.

watervay su olsa senin önerini bende düşünüyordum hatta enerji (akü sarj etme gibisinden) üretme fikri bile var.

RETRET hocam öneriniz iş görür ama kediyi alıştırıp orada durdurmak zor. ki kargalara karşı başarılı olur mu bilemedim :)

Castaway Allah kolaylık versin 

taekwondo zirai ilaç belki olur ama sağlığı etkiler ondan en son çare olabilir, Misina işide arazi eğimli ve biraz fazla olmasından dolayı zor

candemirhalil evet hocam kendim MP3 çalara istediğim müziği atmayı, yüksek sesli bir hoparlör ile attığım sesi oynatmayı ve bunu güneş paneli ve akülü bir sistem ile yapabilirsem buna gerek kalmaz ama bu öneriniz mantıklı, biraz araştırayım alırım bundan

Herkese önerileriniz için teşekkür ederim. Biraz geç döndüm kusura bakmayın :)

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Zekice. 
    https://vm.tiktok.com/ZMYC57mR5/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 1481 Toplam Mesaj: 16
sistem ses sistemi kuş kovucu