Kyk Ödemeli Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selam,

Yeğen geçenlerde remote sigortalı işe başlamış. Ünide bölüm bitiyor, yamulmuyorsam çift anadal veya çap gibi bir şey ile ikinci bölüm de bitmek üzere.

Geçen ay sonunda 5 gün gösterip maaşını yatırmışlar, anında mektup gelmiş KYK'dan şu kadar borcun var öde diye :)

Seçimler yakın malum. KYK kredisi af çıkan bişey mi? Ödemeye başlamalı mı?

Ne yapmalı?

Tecrübelerinize açız efenim.

sevgiler

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Selam,

Yeğen geçenlerde remote sigortalı işe başlamış. Ünide bölüm bitiyor, yamulmuyorsam çift anadal veya çap gibi bir şey ile ikinci bölüm de bitmek üzere.

Geçen ay sonunda 5 gün gösterip maaşını yatırmışlar, anında mektup gelmiş KYK'dan şu kadar borcun var öde diye :)

Seçimler yakın malum. KYK kredisi af çıkan bişey mi? Ödemeye başlamalı mı?

Ne yapmalı?

Tecrübelerinize açız efenim.

sevgiler

Af falan olmaz ama gecikme faizini silecekleri bir durum vardı geçen yaz sonunda bitti. Ancak gecikme faizini silip yapılandırıyorlar. Direk ödemeye başlasın hiç geciktirmesin bence. ben ekstradan 4 bin tl faiz ödedim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

7 yıldır ödemedim. 8k lık  borcu bana  11k  ile faiz  uygulamışlar geçen sene  yapılandırma  ile   tek seferde 8k  yani ana para  olarak  ödedim. bir arkadaş aynı şekilde ama  halen ödemedi :) bi kaç yıla  pul  olur zaten diyor :) 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Geciktirsin hocam. Ben çevremdeki herkese aynı şeyi söylüyorum. Maaşa haciz gelmediği sürece ödemeyin. 2019'de borcum başladı. O zamanlar 560 TL aylık para istiyorlardı. Asgari ücretin 5'te biri. Şuan aynı para asgari ücretin 9'da biri. Başka ülkelerde borç geciktirilmez. Hızlıca ödenir. Ama Türkiye'de geciktirdiğin her gün faiz yese bile kâra geçiyorsun. Zaten günün sonunda banka seni arıyor diyor kardeşim gel faizi sildik. Ya da devlet af çıkarttık dıyo. Gününde ödemiş olsam 1 sene boyunca çeyrek asgari ücret devlete verecektim haybeye 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı

Geciktirsin hocam. Ben çevremdeki herkese aynı şeyi söylüyorum. Maaşa haciz gelmediği sürece ödemeyin. 2019'de borcum başladı. O zamanlar 560 TL aylık para istiyorlardı. Asgari ücretin 5'te biri. Şuan aynı para asgari ücretin 9'da biri. Başka ülkelerde borç geciktirilmez. Hızlıca ödenir. Ama Türkiye'de geciktirdiğin her gün faiz yese bile kâra geçiyorsun. Zaten günün sonunda banka seni arıyor diyor kardeşim gel faizi sildik. Ya da devlet af çıkarttık dıyo. Gününde ödemiş olsam 1 sene boyunca çeyrek asgari ücret devlete verecektim haybeye 

Aynı mantıkla bekliyorum ben de mektup gelene kadar dursun para 1-2 yıla zaten tek maaşla kapamış olacağız..

Kendine İyi Bak ..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

ne kadar geç o kadar iyi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Yapılandırma vardı son 3 taksitin kalmıştı unuttum ödemeyi kaldı öyle. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Geçenlerde olan yapılandırma ile biz de ödedik artık. Tek seferde ödedik, faiz falan sildiler çoğunu. Mecburen bir zaman sonra ödenecek, kaçarı yok onun. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı

Geçenlerde olan yapılandırma ile biz de ödedik artık. Tek seferde ödedik, faiz falan sildiler çoğunu. Mecburen bir zaman sonra ödenecek, kaçarı yok onun. 

Bende aynı şekilde ödedim. Üstümüzden stress kalksın dedim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

bazen cash is king diyerek hareket ediyorum, örneğin ödemem gereken bir borcum var ve vadesi geçmesine rağmen çok sorun olmuyorsa ve ödeyecek gücüm var ise, vade tutarını yatırım yaparak değerlendiriyorum(altın döviz vs). hiç beceremedim günlük faize atıp orada bekletiyorum. Ödemem gerektiğinde de buradan karşılayarak ödüyorum. kyk için de aynısını yaptım. Taksit tutarı kadar her ay bir şeyler alıp koydum kenara, yapılandırma gelince de yapılandırıp çat diye ödedim. Hem faizinden kurtuldum hem de o parayı işleterek day0 dan bugüne kar elde etmiş oldum. Eğer taksit ödeyebilecek gücü var ise yeni yapılandırma gelene kadar bir yerlerde işleterek biriktirsin, yapılandırma gelince de elindeki ile ödemeyi yapar aradaki farkı da kar sayar. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

2 örnek vermek istiyorum.

Ablamın 2500Tl borcu 15 senenin sonrasında 20-30bin liraydı. Yapılandırıp 2700e kapattık geçen sene.

Benim de 3-4 vardı, 13e çıkmıştı faiziyle, onu da 3küsüre kapattık yola devam ettik.

Bu ülkede bir şeyi ne kadar geç ödersen o kadar iyi.

Toplam Hit: 3506 Toplam Mesaj: 36
kyk kredisi ödememe burs af ödeme