Kyk Ödemeli Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Ben işe ilk girdiğim zaman kyk ödemek yerine kyk taksidi öder gibi maaşımın çoğuyla altın almıştım. Eğer altın almak yerine krediyi ödeseydim şimdi kredim bitmiş ama elimde de sıfır birikim olacaktı. Onun yerine şu an yaptığım döviz birikimi ile borcumu tek seferde ödeyip bir o kadar daha cebime para bırakabilirim. Şimdi dolara geçtim, seçim zamanı ya da sonrası en kötü faizini silerler diye düşünüyorum o zaman duruma göre tek kalemde öderim. TL hariç her şeyin fiyatı bu kadar artarken Türk Lirası borcu ödemek mantıklı değil.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hacılar ben eski borcu yapılandırdım. Heralde bi 5 bin lira kadar ödedim.

20 bin lira kadar kaldı. Şimdi ben de siktir edip daha ödemesem mi yoksa devam mı edeyim ödemeye.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Ödeme tabi ki, secimden önce hem imar affı hem de tüm borclara af geliyor kesin bilgi...

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Manitaya da gelmiş 35 civarı borç

Bu aralar oldukça heyecanlılar gibi görünüyor

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

2 örnek vermek istiyorum.

Ablamın 2500Tl borcu 15 senenin sonrasında 20-30bin liraydı. Yapılandırıp 2700e kapattık geçen sene.

Benim de 3-4 vardı, 13e çıkmıştı faiziyle, onu da 3küsüre kapattık yola devam ettik.

Bu ülkede bir şeyi ne kadar geç ödersen o kadar iyi.

Bu yapılandırma nereden nasıl yapıyorsun nasıl o kadar ucuza yapılanabilir ki?

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

2 örnek vermek istiyorum.

Ablamın 2500Tl borcu 15 senenin sonrasında 20-30bin liraydı. Yapılandırıp 2700e kapattık geçen sene.

Benim de 3-4 vardı, 13e çıkmıştı faiziyle, onu da 3küsüre kapattık yola devam ettik.

Bu ülkede bir şeyi ne kadar geç ödersen o kadar iyi.

Bu yapılandırma nereden nasıl yapıyorsun nasıl o kadar ucuza yapılanabilir ki?

af çıkıyor  .vergi vs vs vs diye sayıyoylar trafik . tapu bok püsür 

o zaman gidiyorsun . faizi silip ana parayı istiyorlar . hatta ana paraya takit bile yaptıkları oluyor (emlak ve çöp vergisinde yapıyolar :D  ) 

bazen çok az faiz kalıyor falan filan . 

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

hocam benim yapılandırma bozuldu düzenli ödemediğim için, eski faiz falan tekrar eklendi. vergi dairesini aradım şimdi ödeme bekle dedi bu bir iki aya yeni af çıkacak o zaman 2-3 bin tl az öder kapatırsın dedi. 

af çıkacak diye bekliyorum ben de. bir kaç yer de daha duydum bunu haziran sonuna yetişmezse temmuzda kesin çıkacak diyorlar.

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sadakat
    Sadakat's avatar
    Erkek

Maaştan kesme durumu olmadığı müddetçe ödemeyin. İlla ki faizleri siliyorlar. Seçim de kapıda zaten. Mutlaka bir fayda görürsünüz. Ne kadar geç o kadar iyi. Milyonlarca kişinin borcu var şuanda. Mrcbur bu sorunu devlet çözmek zorunda. 

Sokaklar kedi, köpek, çocuk doğurmaz!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sadakat
    Sadakat's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı

Geciktirsin hocam. Ben çevremdeki herkese aynı şeyi söylüyorum. Maaşa haciz gelmediği sürece ödemeyin. 2019'de borcum başladı. O zamanlar 560 TL aylık para istiyorlardı. Asgari ücretin 5'te biri. Şuan aynı para asgari ücretin 9'da biri. Başka ülkelerde borç geciktirilmez. Hızlıca ödenir. Ama Türkiye'de geciktirdiğin her gün faiz yese bile kâra geçiyorsun. Zaten günün sonunda banka seni arıyor diyor kardeşim gel faizi sildik. Ya da devlet af çıkarttık dıyo. Gününde ödemiş olsam 1 sene boyunca çeyrek asgari ücret devlete verecektim haybeye 

Kesinlikle katılıyorum

Sokaklar kedi, köpek, çocuk doğurmaz!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

Bu ülkede devlete borcunu vaktinde ödemek salaklıktır şahsen ben öyle yaptım çok pişmanım. 

vergilerimi SGK borçlarını tık gününde ödeyen nadir salaklardan biri benm 

adamlar ödemiyor bide af çıkıyor ben ödemesem öperler anasını satayım ama yine de ödüyorum 

genel olarak borcuna sadık bi yapıda olmamdan kaynaklanıyor maalesef

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
Toplam Hit: 3460 Toplam Mesaj: 36
kyk kredisi ödememe burs af ödeme