folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Lanet Olası Turk.Net & TT Altyapısı

Lanet Olası Turk.Net & TT Altyapısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

2 ay önce yeni abonelik için başvuru yaptım. 35 gün sonunda bağlantı açıldı. 16 mbps e tamam derken  bir süre sonra hız düştü ve görüldüğü gibi :)

Bu hız düşüklüğü de müşteri kaynaklıymış öyle dediler :) fazla mbps ler gelmesin diye önüne takoz koydum çaktırmayın :P

İnternet varken sorun yok fakat şikayet durumunda karşınız da muhattap yok. Call centerları sadece yeni abonelik için var. Arasan da destek kaydı oluşturun diyip, ona da zaten otomatik robotlar günlük gaz alan cevaplar atıyor. Hizmet almak için kumar oynuyorsunuz. Ucuz etin yahnisi hesabı. Ben yandım siz yanmayın. Bu lanet firmaya bulaşmayın derim.

saybirs tarafından 15/May/20 15:00 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Sizi oyle iyi anliyorum ki.

madem atiyoruz bende anlatayim :)

Ttnetten biktigimiz bir gün gittim bende turk.net e gectim. İlk gecen uyeler icin musteri hizmeti yapmislar. Ama gectikten sonra muhatap yok.

Ses kaydinda online Yazin deyip duruyorlar. Yaziyorum defalarca. Tik yok

Ustelik birde ara ara bir saat kesiliyor internet

Biz gec yatan bir aileyiz saat 12 oldun mu kepenkleri kapatip giden esnaf gibi interneti sabaha kadar kesiyorlardi :)

Ne kadar yazdigimi  hatirlamiyorum.

Bu bir yil surdu mahvetti beni.

Sonra ttnete gittik. Ordaki memur turknet telefon numaranizi vermiyor dedi

Haydaaa

40 yildir ayni numarayi kullaniyoruz. Ne yap ne et kurtar bizi dedik. Kadin  merak etmeyin ugrasacagim dedi ve 1 ay bekledik. Sonra kadin cagirdi sorun cikardilar ama aldim numarayi dedi

Kurtardik.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

turknet öyle hocam. sorunun olursa çözüm bulması uzuyor. ttnet ekibine bağlayabilirsin bunu ama sonuçta verilen hizmet teknik kısımda yetersiz.

benim net 2 gün gitti 10 kere kayıt bıraktım twit attım filan. en son bi dalyarak aradı (evet dalyarak çünkü öyle davranıyordu). gevşek gevşek senin modem bozuk bu kadar kayıt açmana gerek yok gibisinden konuştu.

yeni modem getirip deneyecem 10 dakika içinde olmazsa ağzının yayını sikecem kıvamında bişeyler dedim. sonuç 30 dakika sonra kendi kendine düzeldi internet modemde cayır cayır hala çalışıyor.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Ttnetten biktigimiz bir gün gittim bende turk.net e gectim. İlk gecen uyeler icin musteri hizmeti yapmislar. Ama gectikten sonra muhatap yok.

Biz gec yatan bir aileyiz saat 12 oldun mu kepenkleri kapatip giden esnaf gibi interneti sabaha kadar kesiyorlardi :)

Haydaaa

40 yildir ayni numarayi kullaniyoruz. Ne yap ne et kurtar bizi dedik. Kadin  merak etmeyin ugrasacagim dedi ve 1 ay bekledik. Sonra kadin cagirdi sorun cikardilar ama aldim numarayi dedi

Kurtardik.

1 yıl nasıl direndiniz yahu? Benim Türknet ile ilgili konum olması lazım. 35mbit alırsın derken 7 mbit vermişlerdi kesiliyordu falan. 14 gün sabretmiştim. Ardından türk telekoma geri geçmiştim 30 tl daha fazla ödeyip şuan 32 mbit download 7 mbit upload alıyorum. Pahalı mı? Evet pahalı. Kazıklanıyor muyum? Belki evet. Ama aradığım zaman muhatabım var. Ve her kesintide türknet "Türk telekom altyapı çalışması yapıyorum tüm internet firmaları kesinti yaşıyor diyordu"

14 günlük süreçte 4-5 gece duydum ben bu cümleyi. Türk telekoma tekrar geçtikten sonra ilginçtir gece kesintisi hiç yaşamadım. 

Neyse diyeceğim odur ki. Türknet amme hizmeti yapıyor da olsa karşımda kanlı canlı bir muhattap bulamadığım sürece bana sempatik gelmeyecek.Hele hatay gibi yeni yeni hızlı internete kavuşan bir şehirde iseniz hiç yanaşmayın derim

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek

türknet cidden şansa bağlı bi iş 2 yıldır kullanıyorum sabit 32mbit download 4mbit upload hız düşmesi vs istisnalar harici olmadı internet kesilmesi istisnalar harici olmadı mesela bana sorunca arkadaşlar direk türkneti tavsiye ediyorum 

tabi başına problem gelenlere bişey demiyorum başta dediğim gibi biraz şans işi 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek
    ByFth bunu yazdı

türknet cidden şansa bağlı bi iş 2 yıldır kullanıyorum sabit 32mbit download 4mbit upload hız düşmesi vs istisnalar harici olmadı internet kesilmesi istisnalar harici olmadı mesela bana sorunca arkadaşlar direk türkneti tavsiye ediyorum 

tabi başına problem gelenlere bişey demiyorum başta dediğim gibi biraz şans işi 

+1, hiç sıkıntım yok, ttnetin modemiyle aynı şekilde, hızım da arttı.

destek hatları yok, bir kez kopmalar yaşandı ticket açtım, bi ayarlar yaptılar bakır kablo fln değişmiş bişeyler olmuş, sonra devam. adamlar vaad ettiğini veriyor fakat senin evine ulaşan alt yapı kötü olduğu için hızı alamıyorsun, o da snr marjin değerlerindeki düşüklükten dolayı kopmaya sebep oluyor. TR deki alt yapılar çok iyi değil.

piyasada çoğu kullanıcı turknet kopuyor diyor, bunun sebebi aslında ttnetin alt yapısını düzgün yapmadığı, ttnetde bu alt yapı işlerini 3th party işletmeye yaptırdığı için senin turknet e açtığın konu önce ttnet, sonra alt yapı şirketine gidiyor, onlarda da bekleyen binlerce iş var, çoğu düzelmiyor. b2c kullanıcı da turknete bok atıyor. aslında alakası yok, sorunların %90 müşteri kaynaklı, adam hızı sana verir, hızı alıp alamayacağını evine gelen kutudan ölçüm yaptırarak anlayabilirsin. hattın desteklediğinin fazlasını alırsan kopma yaşarsın.

üst düzey modemler bu hızı otomatik ayarlar kopma yaşatmaz, destek hattı da o yüzden modem al diyerek konuyu kısa keserler, bunlara girse kimse anlamayacak. Önerdikleri modemleride yayınlamışlar.

ttnet bu işi alt yapının eve verebildiği hızları ölçerek, sağdaki soldaki müşterisinin hızına yakın hız ayarlayarak çözdü. verdiği modemi de kendine göre ayarladı. yani son kullanıcıya pek bir işlem düşmüyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

TTnet kullanılmayacaksa Netspeed gibi bir firma  varken Türknete bulaşmayı aklım almıyor doğrusu. Turknetin vaad ettiklerinini aynısı netspeedde de var + müşteri hizmetleri var muhatap bulabiliyorsun. Türknet leş üstü leş bir firma yok olup gitmesi lazım bu zihniyette firmaların.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Ttnet, superonline ve vodafone ev interneti kullandim. En sonunda Turk.Net e geçtim. Aşırı derecede memnunum. 2-3 yıl olmustur Turk.Net kullanmaya başlayalı.

Superonline kullaniyorken AKK çok hizli doluyordu. Bir çakallık yaptiklarindan şüpheleniyordum. AKK doluncada hiz çok düşüyordu. Mecbur ekstra para vermek zorunda kaliyordum.

Turk.Net bu AKK olayini (Adil Kullanım Kotası) ilk kaldiran firma. Sadece bu yüzden bile bilgisayar sektörü ile işi olanların Turk.Net in değerini bilmesi lazim. Diğer firmalar 50 tl dese. Turk.Net 200 tl dese yinede Turk.Net kullanirim.Benim açımdan Turk.Net bana gerçek özgür interneti getiren firma. Bendeki yerleri çok büyük.

Telefonda destek olayi yok evet. Turk.Net in en büyük eksigi bu zaten.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Mutubilir bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Haydaaa

Kurtardik.

1 yıl nasıl direndiniz yahu? Benim Türknet ile ilgili konum olması lazım. 35mbit alırsın derken 7 mbit vermişlerdi kesiliyordu falan. 14 gün sabretmiştim. Ardından türk telekoma geri geçmiştim 30 tl daha fazla ödeyip şuan 32 mbit download 7 mbit upload alıyorum. Pahalı mı? Evet pahalı. Kazıklanıyor muyum? Belki evet. Ama aradığım zaman muhatabım var. Ve her kesintide türknet "Türk telekom altyapı çalışması yapıyorum tüm internet firmaları kesinti yaşıyor diyordu"

14 günlük süreçte 4-5 gece duydum ben bu cümleyi. Türk telekoma tekrar geçtikten sonra ilginçtir gece kesintisi hiç yaşamadım. 

Neyse diyeceğim odur ki. Türknet amme hizmeti yapıyor da olsa karşımda kanlı canlı bir muhattap bulamadığım sürece bana sempatik gelmeyecek.Hele hatay gibi yeni yeni hızlı internete kavuşan bir şehirde iseniz hiç yanaşmayın derim

Gecmis gün niye o kadar bekledim hatirlamiyorum. Sabrimin sonuna kadar uzerine gitmek gibi huyum var. Pis bir huy.

@Kreyz nin dedigi gibi modemiz bozuk deyip  basindan atıyorlardı. Zyxel in musteri hizmetini ariyordum. Sagolsunlar en sevdigim firma onlar sorunu soyluyordu. Modemde birsey yok.  

Sonra tekrar turk neti ariyordum. Ses kaydi dinliyorsun . Mesaj yaziyorum. Kabloya bakacak gonderdik deyip birde oyle oyaliyorlardi.

Bugun adam gelecek diyordu gelmiyordu.

Gelme parasi 30 tl dediler bir ara. Tamam lanet olsun verelim dedik yine gelmediler. :)

Paramla rezil olmak bu firma icin gecerli.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ByFth bunu yazdı

türknet cidden şansa bağlı bi iş, 2 yıldır kullanıyorum, sabit 32mbit download, 4mbit upload ,hız düşmesi vs. istisnalar harici olmadı internet kesilmesi.  mesela bana sorunca arkadaşlar, direk türkneti tavsiye ediyorum. 

tabi başına problem gelenlere bişey demiyorum .başta dediğim gibi biraz şans işi .

ne oldu, bizim diğer durum?  ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 15/May/20 14:36 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Ttnet, superonline ve vodafone ev interneti kullandim. En sonunda Turk.Net e geçtim. Aşırı derecede memnunum. 2-3 yıl olmustur Turk.Net kullanmaya başlayalı.

Superonline kullaniyorken AKK çok hizli doluyordu. Bir çakallık yaptiklarindan şüpheleniyordum. AKK doluncada hiz çok düşüyordu. Mecbur ekstra para vermek zorunda kaliyordum.

Turk.Net bu AKK olayini (Adil Kullanım Kotası) ilk kaldiran firma. Sadece bu yüzden bile bilgisayar sektörü ile işi olanların Turk.Net in değerini bilmesi lazim. Diğer firmalar 50 tl dese. Turk.Net 200 tl dese yinede Turk.Net kullanirim.Benim açımdan Turk.Net bana gerçek özgür interneti getiren firma. Bendeki yerleri çok büyük.

Telefonda destek olayi yok evet. Turk.Net in en büyük eksigi bu zaten.

Benimde sanırım 3. yılım. 3 4 defa sorun yaşadım. Bir tanesi benim ev içindeki *ekli* kablomdan dolayıydı. 1 aya yakın uğraştım sonunda kendim çözdüm.

Diğer sorunlarım da hızım düşük pingim yüksek vs vs. Rize yaylasında yaşamıyorsanız sanmıyorum ki farklı bir sorunla karşılaşın.

Konu sahibinin internet hızına baktım, 2008 yılında o hızdan fazlasını alıyordum ben :D Merak ediyorum nerde oturuyorsunuz bu hızları almak için ?

Call Centerlarında Müşteriye dönük yatırımları yok ancak online işlemler bölümünden de ben hızlı bir şekilde çözebiliyorum.

En son destek kaydım

Türkneti kötüleyenleri anlamıyorum açıkcası. Zaten taahhüt yok. Git süpernoline'a her ay 120 120 öde aynı hız için :D

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
Toplam Hit: 12904 Toplam Mesaj: 28
lanet olası türk.net lanet tt altyapısı