folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Laptop Alıyorum, Tavsiyeleriniz?

Laptop Alıyorum, Tavsiyeleriniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar,

bildiğiniz gibi 2 hafta sonra üniversiteye gidiyoruz, laptop şart, sanırım tahribatta başka kişilerde benle aynı durumdadır. onlara da faydalı olur konu. benim donanım bilgim sıfır olduğu için sadece ram işlemci hdd falan bakıp kendimce yorum yapabiliyorum, anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Kendi araştırmalarım sonucu şunu buldum ( http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-1545-intel-core-2-duo-t6400-2ghz-4gb-320gb-15.6-tasinabilir-bilgisayar-64f43b/productDetails.aspx?categoryid=98&productid=bd750044 ), fiyat/performans güzel gibi duruyor, internette baktığım kadarıyla kullananlar memnun. çok sessiz makina falan diyorlar, gerçi benim için sessiz olması, dışardan bakınca güzel, estetik görünmesi hiç önemli değil. gördüğüm kadarıyla tek kusur ekran kartının paylaşımlı olması, ama ben zaten bilgisayarı oyun için kullanan birisi değilim, en son ne zaman oyun oynadığımı hatırlamam. web tasarım - programlama vs. için kullanacağım. o yüzden bu bir sorun olurmu - olmazmı bilemiyorum. eğer başka model önerileriniz varsa alabilirim, fiyat olarak 1200 tl üst sınır. işletim sistemi olarak linux ile gelmesi tercihim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek

ben de sorcaktım hocam sen önce davranmışın.. bende tavsiye bekliyorum, üst sınır 1500 ama 1700 filan düşünebiliriz onu : ) ben oyun oynarım gibi geliyo, ekran kartı filan ona uygun olursa iyi olur tabi.. yardımlarınızı bekliyorum.. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek
    yokmudur yorum yazacak? bugün sipariş vermeyi düşünüyorum. bu yada başka bir modeli.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

T7500 altında işlemcili makina beş para etmez günümüzde şahsi görüşüm :)

tabi şuan 1200 gibi bütçen olduğu düşünülürse de 7500 leri görmen imkansız :)

http://www.sahibinden.com/sony_vaio_vgn-ar290g_17-52WQQaXQQ16130925WQQpXQQdisplayitem

gezinirken böyle bi model gördüm bilmiyorum netten alışveriş yapar mısın :)

eğer istanbuldaysan gidip adamdan elden teslimat ta alabilirsin bence fiyatı çok uygun :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husein
    husein's avatar
    Erkek
    man_of_angel bunu yazdı:
    -----------------------------

eğer 1700 filan düşüşnüyorsan asus al derim hem performan olarak hemde sağlamlık olarak gayet iyi. biraz araştırırsan o fiyata gayet iyi bir makina bulabilirsin 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rome
    rome's avatar
    Erkek
    bende hp pavilion var 2.el düşünen varsa. amd turion*2 işlemci 1 gb rem 256 ekran kartı. 15.4 ekran 120 hdd. garantisi yeni bitti. 2400tl teknosadan almıştım.fatura ve evrakları duruyor.orjinal şarj çanta yannda hediye. fiyat 800tl. ayrıca gorenge marka bi laptop daha var dualcore. daha 1 aylık. 2 yıl garantisi var. 1gb rem 80gb hdd. 256 ekran kartı. bu da 700tl dir. detay isteyen pm atsın...

Romedir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek

Addict bunu yazdı:

T7500 altında işlemcili makina beş para etmez günümüzde şahsi görüşüm :)

tabi şuan 1200 gibi bütçen olduğu düşünülürse de 7500 leri görmen imkansız :)

http://www.sahibinden.com/sony_vaio_vgn-ar290g_17-52WQQaXQQ16130925WQQpXQQdisplayitem

gezinirken böyle bi model gördüm bilmiyorum netten alışveriş yapar mısın :)

eğer istanbuldaysan gidip adamdan elden teslimat ta alabilirsin bence fiyatı çok uygun :)

dostum 2. el düşünmüyorum, bu ilk mesajda yazdığım makina beni götürür mü? web tasarım, programlama vs. işler için kullanacağım, oyun oynamıyorum zaten. son teknolojiye gerek yok :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rome
    rome's avatar
    Erkek
    sony asus tabii bunlar sorun yaşatmaz... linkteki sony gayet başarılı...

Romedir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

götürür tabi ki en fazla çalıştıracağın program sonuçta visual studio express gibi program olacaktır sonuçta :)

ama o makina ikinci el mi bilmiyorum sıfır da olabilir belki üyeliğin warsa adama pm at derim şahsen :)

edit büdüt :adam cihazımız temizdir demiş 2. el kesin :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hotboy
    hotboy's avatar
    Erkek

fth-b bunu yazdı:
    bende hp pavilion var 2.el düşünen varsa. amd turion*2 işlemci 1 gb rem 256 ekran kartı. 15.4 ekran 120 hdd. garantisi yeni bitti. 2400tl teknosadan almıştım.fatura ve evrakları duruyor.orjinal şarj çanta yannda hediye. fiyat 800tl. ayrıca gorenge marka bi laptop daha var dualcore. daha 1 aylık. 2 yıl garantisi var. 1gb rem 80gb hdd. 256 ekran kartı. bu da 700tl dir. detay isteyen pm atsın...

3 gb ram, core 2 duo 2.1 ghz 250 gb hdd 845 lira hocam, sıfırı :)

http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-1545-intel-core-duo-t4200-2ghz-3gb-250gb-15.6-tasinabilir-bilgisayar-42f3/productDetails.aspx?CategoryId=98&productId=bd750195

mantıklı fiyat çekelim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    hoca casper alıyoruz sürekli elimize ibm, hp falan gelmişti (masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar) ben şu kadar söyliyim casper çok çok mütişti.Yani ciddi anlamda performansından memnunum.
Toplam Hit: 5885 Toplam Mesaj: 42