folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder LAPTOP Bataryadayken Restart Ediyor

LAPTOP Bataryadayken Restart Ediyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Power / battery hatası.  Pil veya pil koruma devresi (BMS) arızalıdır. Garantiden hallederler.

Bana bms gibi geldi, bunlarda : over current protection / over discharge protection / overload protection / battery over heat protection bir sürü koruma önlemi var, herhangi biri limiti aşarsa doğrudan enerjiyi kesme yetkisine sahip kendisi (reset tuşu etkisi) Ama genelde power komple keserler, reset atması enteresan.

cukurova tarafından 19/Ara/20 09:32 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

Kanka ayıplı mal amk çinlileri işde

Neyse kofüçyüs sözü ile tamamlamak isterim tespitimi

“If it has got four legs and it is not a chair, if it has got two wings and it flies but is not an aeroplane, and if it swims and it is not a submarine, the Cantonese will eat it.

Özetlen çinliler seni bileNE yemiş kankam xD

& @KotomineKirei ^^D`

RitmFarbRacourci tarafından 19/Ara/20 10:39 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Lenovo energy management yuklu mu hocam o bazen w10 da sapitiyor.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Batarya normal kullanımda da şarj olduğunda da ısınabilir. Batarya az olduğunda ya da sorunlu olduğunda, bilgisayarın kapanır.

Şu ana kadar bataryadan dolayı, sistem çalışırken restart olduktan sonra kaldığı yerden devam etmesi durumuyla karşılaşmadım. Bu restart sorunu olduğunda, ekranda sistem yeniden başlatılıyor bilgisi veriyor mu ? yoksa sistem kapanıyor sen mi açıyorsun ? yani batarya problemliyse şak diye kapanması lazım garip bir durum.

- Sorun belli zamanlarda oluyorsa, BIOS da böyle bir seçenek olabilir. Periyodik yeniden başlatmaya ayarlanmış olabilir. Bütün BIOS ayarları bir check et.

- Lenova'nın Self testi varsa yapabiliyorsan yapmanı öneririm.

- O verdiğin linkten aldıysan cihazı FREEDOS olarak gelmiş. İşletim sistemini yüklediğin kaynak Microsoft üzerinde mi ? Windows lisansı legal olarak aktifleştirildi mi ?

- Event viewer, donanımsal testte sorun yok ve başka bir hata almıyorsan, muhtemel sorunun güç seçeneklerindeki bir configurasyon ya da 3.parti programı. Bu listeye Lenova'nın kendi tooları, appleri, yazılımlarıda dahildir.

- Güç ve Uykudan Ek güç seçenekelerine gir. Bütün ayarları kurcala. Güç planını yüksek performans ya da dengeli şekilde çalıştırmayı dene. Bazı durumlarda Windows'un tavsiye ettiği güç planlarında bile sorun çıkabiliyor. Manuel olarak yeni güç planı oluşturup ince ayar yapılması gerekiyor. Fast startup'ıda kapatmayı deneyebilirsin.

Servisi aradığında sana muhtemelen diyeceği şey, "Cihaz freedos olarak gelmiş yazılımsal bir problem olabilir önce temiz OS kurulumu yapın sonra Microsoft'u arayın". DOA işlemi ve servis desteği için cihazın donanımsal sorunu tespit edilmesi gerekiyor. Kronik bir sorun yoksa, karşılaştığın bu sorun hemen değişim gerektirecek bir durum değil. Pandemi sürecinde olduğumuzu varsayarsak Carry in ya da Onsite desteğide olsa uzun bir süreç olabilir.

Batarya problemi olup olmadığını anlamak için tavsiyem, son olarak cihaza linux kur test et. Diğer çözüm yolları para harcamana ya da daha fazla zaman kaybına neden olacak gibi duruyor.

hypnot1c tarafından 19/Ara/20 11:54 tarihinde düzenlenmiştir

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

Abi neden satıcıya eşcinsel olduğunu söylemiştin ki? Bence o yüzden ayıplı mal yolladı sana bilerek. Gereksiz yere cinsel kimliğni belirtmenin bir anlamı yoktu bence. Sonuçta herkes tbt dekiler kadar saygılı değil

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    hypnot1c bunu yazdı

Batarya normal kullanımda da şarj olduğunda da ısınabilir. Batarya az olduğunda ya da sorunlu olduğunda, bilgisayarın kapanır.

Şu ana kadar bataryadan dolayı, sistem çalışırken restart olduktan sonra kaldığı yerden devam etmesi durumuyla karşılaşmadım. Bu restart sorunu olduğunda, ekranda sistem yeniden başlatılıyor bilgisi veriyor mu ? yoksa sistem kapanıyor sen mi açıyorsun ? yani batarya problemliyse şak diye kapanması lazım garip bir durum.

hocam yanlış anlattım galiba, kaldığı yerden devam etmiyor sistem. hiç bir uyarı falan da vermiyor ekran bi anda kararıyor ve boot ekranına geri atıyo kendini. masaüstü pc de restart tuşuna basmışsın gibi.

- Sorun belli zamanlarda oluyorsa, BIOS da böyle bir seçenek olabilir. Periyodik yeniden başlatmaya ayarlanmış olabilir. Bütün BIOS ayarları bir check et.

belli zamanlarda olmuyo, 1-2 kere üst üste oldu (10 dk arayla), pc yi açık bırakıp bi işle ilgilenip 1 saat sonra geri dönüp başına oturduğumda ekran kilidini açarken oldu 2 kere. tamamen random.

- Lenova'nın Self testi varsa yapabiliyorsan yapmanı öneririm.

çok uzun olanlar hariç self testleri yaptım , bi sorun çıkmadı. (batarya, anakart vs. ) uzun olanlarda çok uzun amk, 10 saat sürecek diyo.

- O verdiğin linkten aldıysan cihazı FREEDOS olarak gelmiş. İşletim sistemini yüklediğin kaynak Microsoft üzerinde mi ? Windows lisansı legal olarak aktifleştirildi mi ?

evet windows legal, alette crackli hiç bir şey yok.

- Event viewer, donanımsal testte sorun yok ve başka bir hata almıyorsan, muhtemel sorunun güç seçeneklerindeki bir configurasyon ya da 3.parti programı. Bu listeye Lenova'nın kendi tooları, appleri, yazılımlarıda dahildir.

evet viewerda bişey görünmüyor, dump falan da oluşmuyo. driverdan kaynaklı değil sanırım. lenovonun kendi app i yüklü, onu kaldırıp deneyebilirim.

- Güç ve Uykudan Ek güç seçenekelerine gir. Bütün ayarları kurcala. Güç planını yüksek performans ya da dengeli şekilde çalıştırmayı dene. Bazı durumlarda Windows'un tavsiye ettiği güç planlarında bile sorun çıkabiliyor. Manuel olarak yeni güç planı oluşturup ince ayar yapılması gerekiyor. Fast startup'ıda kapatmayı deneyebilirsin.

güç planını değiştirmeyi denedim üşünde de aynısını yapıyo :P

Servisi aradığında sana muhtemelen diyeceği şey, "Cihaz freedos olarak gelmiş yazılımsal bir problem olabilir önce temiz OS kurulumu yapın sonra Microsoft'u arayın". DOA işlemi ve servis desteği için cihazın donanımsal sorunu tespit edilmesi gerekiyor. Kronik bir sorun yoksa, karşılaştığın bu sorun hemen değişim gerektirecek bir durum değil. Pandemi sürecinde olduğumuzu varsayarsak Carry in ya da Onsite desteğide olsa uzun bir süreç olabilir.

Batarya problemi olup olmadığını anlamak için tavsiyem, son olarak cihaza linux kur test et. Diğer çözüm yolları para harcamana ya da daha fazla zaman kaybına neden olacak gibi duruyor.

pazartesi biraz servisi kafasını sikeyim, belki bi çözüm önerirler.

@gkhn hocam benim alet thinkpad, servisi farklı. hiç sorun yaşatmadılar henüz. onsite garantisi olan makinalarda şöyle bi konuşma oluyo genelde : 
    - merhaba ekranda leke var

- adres alabilir miyiz ekran göndericez :P 

- b caddesi a sokak vs vs

-tamam stokta varmış servis elemanı arayıp randevu alır sizden.

ertesi gün saha elemanı arayıp "abi yarın gelcem müsait misin" diyo :p

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

@gkhn hocam benim alet thinkpad, servisi farklı. hiç sorun yaşatmadılar henüz. onsite garantisi olan makinalarda şöyle bi konuşma oluyo genelde : 
    - merhaba ekranda leke var

- adres alabilir miyiz ekran göndericez :P 

- b caddesi a sokak vs vs

-tamam stokta varmış servis elemanı arayıp randevu alır sizden.

ertesi gün saha elemanı arayıp "abi yarın gelcem müsait misin" diyo :p

Bende de is bilgisayari olarak thinkpad L470 var, benim servisle muhabbetim hic boyle olmadi.

Vay oc'ler vay, bir daha tiksindim lenovo'dan.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

tamire versen pil değişimi için 20 iş gününde gelecek cihaz, en iyisi iade et kendi uğraşsın amcık lonovo

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    LaNCeLoT bunu yazdı

Kanka ayıplı mal amk çinlileri işde

Neyse kofüçyüs sözü ile tamamlamak isterim tespitimi

“If it has got four legs and it is not a chair, if it has got two wings and it flies but is not an aeroplane, and if it swims and it is not a submarine, the Cantonese will eat it.

Özetlen çinliler seni bileNE yemiş kankam xD

& @KotomineKirei ^^D`

Eylendik diğ mi ajsdjashd

Kurtlar tasma takmaz....
Toplam Hit: 1649 Toplam Mesaj: 20
laptop restart