folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Laptop Kapağı Koptu Kopacak Acil Yardım!...

Laptop Kapağı Koptu Kopacak Acil Yardım!...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rastafaryan
    rastafaryan's avatar
    Erkek

arkadaşımın acer e1 571g modeli bilgisayarının ekranını tutan ufak plastiklerden sağdaki kırıldı garantisi bitti güvenemediğimzden sıradan yerlere vermek istemedik nasıl yaparız bi el atın bu işe müridler..

@mod: konuyu alakalı bölümlere açmaya özen gösterelim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam kırığın fotoğrafı olmadan kesin bir şey söylemek zor. Kasa hasarından ötürü kırıldıysa yapacak bir şey yok zannederim. Ama menteşede sorun varsa belki bir ihtimal menteşesi değişebilir diye tahmin ediyorum.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

aletin bi fotosunu yüklersen fikir verebilirim.

hangi ildesin

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rastafaryan
    rastafaryan's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam kırığın fotoğrafı olmadan kesin bir şey söylemek zor. Kasa hasarından ötürü kırıldıysa yapacak bir şey yok zannederim. Ama menteşede sorun varsa belki bir ihtimal menteşesi değişebilir diye tahmin ediyorum.

fotoğraf imkanım şuan biraz zor ama tarif edeyim kapağı kapattığımızda ekranı yukarı itiyor tam kapanmıyormuş gibi bi görüntü var. birde açıp kapatırken sesler geliyor çatır çutur :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rastafaryan
    rastafaryan's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı

aletin bi fotosunu yüklersen fikir verebilirim.

hangi ildesin

üniversiteden dolayı elazığdayım kardeşim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rastafaryan
    rastafaryan's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

http://i.hizliresim.com/228BZA.jpg

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rastafaryan
    rastafaryan's avatar
    Erkek

up

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uzengil
    uzengil's avatar
    Erkek

Hocam aynısı lenovo bilgisayarıma olmuştu o sol tarafta bir demirin vidası çıkmıştı ekran kısmının vidası sanırım tam anlatamadım fakat kapağı kaldırınca o demir yukarı kalkıyor aynı görüntüyü veriyordu

İmza nasıl atılıyor ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rastafaryan
    rastafaryan's avatar
    Erkek

nasıl çözdün bu problemi hocam ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek
    rastafaryan bunu yazdı

arkadaşımın acer e1 571g modeli bilgisayarının ekranını tutan ufak plastiklerden sağdaki kırıldı garantisi bitti güvenemediğimzden sıradan yerlere vermek istemedik nasıl yaparız bi el atın bu işe müridler..

@mod: konuyu alakalı bölümlere açmaya özen gösterelim

hocam fotoğrafa baktım senin menteşeler ekrandan değil laptop'un plastik kasasına bağlı olan vida kısmından kırılmış. Şansına küs nasıl başardın çok da merak ettim. Neyse gitti gidiyordan 2. el yada imitasyon bir alt kasa kısmı alıyorsun laptopu onun içine kuruyorsun. yok yapamam üşenirim dersen aç o kısmı çek silikonu ama bir daha alt kısmı açmayı aklından bile geçirme ( anakarta değmemesine dikkat et )

Nerede o eski günler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

hocam kendine güveniyorsan cihazı aç menteşenin kasaya bağlı olduğu plastik yuva kırılmış gibi orayı japon ve karbonat(sigara külü de olabilir) yapıştır bi süre bekle kapat. yok onunla uğraşmam diyorsan aynı marka model alt kasa bulacaksın ikinci el onu takacaksın. istanbulda olsan yaptırmak kolay ama elazığda zor o iş.

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
Toplam Hit: 1587 Toplam Mesaj: 15