folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Laptoptaki Vista İşletim Sistemini Nasıl Xp"Ye Ceviririm ? Donanımcılar Ve Fırmalarda Calısanlr Yrdm

Laptoptaki Vista İşletim Sistemini Nasıl Xp"Ye Ceviririm ? Donanımcılar Ve Fırmalarda Calısanlr Yrdm

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    End0t0ksiN
    End0t0ksiN's avatar
    Erkek
    arkadsalar bugun fırmadan bı abıme sordum dedı xp cd'sını yukle otomatıkman drıvlerını kendısı algılar dedı ama bır arkadasıma daha sordum oda bana teker teker drıverlerı ındırmem gerektıgını söledı  bırde abıme sordum oda drıverlerı tek tek ındrıdıkten sonra bu vista ıcın laptoplarda bır cdmı ne varmıs onu yuklıcekmısın herşey bıttıkten sonra yoksa calışmazmış guvenlık bılmemnesıymıs o cd fılan dedı .sımdı hakkaten forumdakı en baba donanımcılar rene dahıl ve pc muhendıslerını bu soruma cevap olarak beklıyorum cok acıl arkadsalar amkduum vıstası ram'den durudk yere anasının amı gıbı 860mb yıyo gırdım gunahın hattı hesabı var yardım edın ltfen :\

Potansiyel Rahatsız # 'yengesini s.kenlerin dizisinin yapıldığı devirde yaşayan mürid '
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karani
    karani's avatar
    Erkek
    Evet varsa bilen yazzsın :|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

nLite adlı programla sata sürücülerini xp dosyalarına entegre edip, yeni bir xp cd si yazdırıyosun. ve bu cd ile hiçbir bilgisayarda sata disk sorunu ya$amıosn :) gerekli linkleri birazdan eklerim.

edit: http://www.notebook.gen.tr/notebook-genel-f24/windows-xp-kurarken-yasanan-sata-hdd-sorununa-kesin-cozum-t18.html

gerekenler 1. kısmındaki driverları cekinmeden indirebilirsiniz. tüm pc lerde sorunsuz çalışıyor :) 

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ummeti_bela
    ummeti_bela's avatar
    Erkek
    bende wista yuklu bir compaq almistim.. sonradan xp ye cevirdim driverlerini tek  tek indirdim ve tanittim..sonra sata destekli bir xp yaptim driverlerini de xp yide nlite ile birlstirdim.... su an sorunsuz kulaniyorum.. sadece ses konusunda sorun yasadim onu da cozdum compaq marka ise yardimci olabilirim laptop... su bir gercekki kendisi driver tanio kendisi driverlerini buluo olayi hikaye yani...

yok biSi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

ummeti_bela bunu yazdı:
    -----------------------------
    bende wista yuklu bir compaq almistim.. sonradan xp ye cevirdim driverlerini tek tek indirdim ve tanittim..sonra sata destekli bir xp yaptim driverlerini de xp yide nlite ile birlstirdim.... su an sorunsuz kulaniyorum.. sadece ses konusunda sorun yasadim onu da cozdum compaq marka ise yardimci olabilirim laptop... su bir gercekki kendisi driver tanio kendisi driverlerini buluo olayi hikaye yani...

compaq driverlarını hp merkezini arayıp driver numaralarını alıp, sitesindeki exeleri aratıosn. compaq presario v6000 serisi driverların hepsi mevcut elimde. eksiği olan varsa upload edebilirim. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    f1kr3t bunu yazdı:

nLite adlı programla sata sürücülerini xp dosyalarına entegre edip, yeni bir xp cd si yazdırıyosun. ve bu cd ile hiçbir bilgisayarda sata disk sorunu ya$amıosn :) gerekli linkleri birazdan eklerim.

edit: http://www.notebook.gen.tr/notebook-genel-f24/windows-xp-kurarken-yasanan-sata-hdd-sorununa-kesin-cozum-t18.html

gerekenler 1. kısmındaki driverları cekinmeden indirebilirsiniz. tüm pc lerde sorunsuz çalışıyor :) 

Gerek yok...

XP de driverları ınternetten arayıp indirebılıyor.

Ayrıca Driver Dedective diye bir program var ki.

O herşeycikleri buluyor indiriyor ayarlıyor. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    Musket bunu yazdı:
    f1kr3t bunu yazdı:

Gerek yok...

XP de driverları ınternetten arayıp indirebılıyor.

Ayrıca Driver Dedective diye bir program var ki.

O herşeycikleri buluyor indiriyor ayarlıyor.

program hakkında bilgim yok ama bu modelin xp deki 2 driverı haric dierlerini hp nin kendi sitesi dahil olmak üzere hiç bi yerde bulamadım :) o yüzden dedim hani isteyen olursa upload ederm die :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    totalvoltage
    totalvoltage's avatar
    Erkek
    nuhtemelen sata olduğu için normal xp cd si hdd yi tanımayabilir.Onun için ya da sata entegre edicen(internette entegre edilmiş halde vardır) ya da bios tan sata kısmını iptal edicen ve xp yi yükleyecen sonra gerekl, driverları sata dail bunları yükleyince tekrardan sata yi enable yapabilirisn.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cicuta-douglasii
    Cicuta-douglasii's avatar
    Erkek
    burda yazıyo yapman gereken http://www.bilisimruzgari.com/default.asp?L=TR&mid=225&metid=897
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karani
    karani's avatar
    Erkek

attack bunu yazdı:
    burda yazıyo yapman gereken http://www.bilisimruzgari.com/default.asp?L=TR&mid=225&metid=897

hoca şunu iyice açıklarmısınz. He birde xpye geçtiğimde driver sorunu yaşamicakmıyım.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    karani bunu yazdı:

attack bunu yazdı:

hoca şunu iyice açıklarmısınz. He birde xpye geçtiğimde driver sorunu yaşamicakmıyım.

internetten xp driverları bulabilirsin. ayrıca mesaj yazmadan önce bütün postları okuyup yazarsan sevinirim :) 

Toplam Hit: 4396 Toplam Mesaj: 14