folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Lastpass Kullananlar İçin Hatırlatma

Lastpass Kullananlar İçin Hatırlatma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

Dediklerine göre 16 mart itibariyle çoklu cihaz girişi kapanacak. Sadece tek bir cihaz üzerinde oturumunuzu açtığınızda diğerlerinden sürekli çıkış yapacak. Premium için aylık 2.25 $ istiyolar. Dolar 1 tl olmadığından dolayı başka alternatiflere baktım.

Şuan bitwarden kullanıyorum. Lastpassın yaptığı işi yapıyor. Hatta daha stabil diyebilirim. 

Ekstra olarak open source olduğu için kendi sunucunuza kurup kullanabiliyorsunuz.

Kısa bi hatırlatma konusuydu okuduğunuz için tşkler

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Bilmiyordum iyi oldu hocam bilgi verdiğin peki merak ettiğim şu direkt lastpass dan dışarı aktarıp diğerlerine geçirebiliyor muyuz acaba

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Bilmiyordum iyi oldu hocam bilgi verdiğin peki merak ettiğim şu direkt lastpass dan dışarı aktarıp diğerlerine geçirebiliyor muyuz acaba

Lastpass sitesine giriş yapıp export seçeneğiyle bütün verileri alıp bitwardena import edebilyosun hocam.

https://bitwarden.com/help/article/import-data/

Burada detaylı anlatım mevcut. Csv dosyası yapmana gerek yok. Export yaptığında döküm karşına geliyor tarayıcıda. Hepsini copy paste ile alttaki import alanına yazıp import edebiliyosun.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

valla online hiçbirine güvenemiyorum keepası  cloud ile senkronize edip telefondna kullanmak mümkün mü acaba ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

valla online hiçbirine güvenemiyorum keepası  cloud ile senkronize edip telefondna kullanmak mümkün mü acaba ? 

Android için 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.keepass

İos için

https://keepassium.com/

Bunu daha önce kullandım. veritabanını google drive üzerinde tutup kullanabiliyosun hocam. Hali hazırda kullandığın veritabanını direk atıp çalıştırabiliyosun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Ben de lastpass kullaniyordum ancak bahsettigin uyariyi ben de gördüm o yüzden alternatif aradim. Firmada keepass kullaniyoruz ama cok da hosuma giden bir sey degil..

Biraz arastirma yaptim, stickypassword diye bir alternatif buldum. Lastpass dan farkli olarak, bilgisayara kuruyorsunuz daha sonra program araciligi ile extension yüklüyorsunuz. (bilgisayarda mac ve windowslarda calisiyor sadece, telefonda ios ve android var). Laspass'dan verilerimi csv olarak export ettim, sonra sticky password'a import ettim harika. Sticky password'un sevdigim özelligi su oldu. Mesela kullanici adi ve sifre tanimladin bir site icin ve eger logout olmussan, senin yerine hemen o fieldleri doldurup otomatik login oluyor. Yani login olmayla ugrasmiyorsun, siteyi acman ve login ekraninin gelmesi kafi.

önce bi deneme sürümünü kurup (premium) denedim hosuma gittikten sonra satin aldim. Sevgililer günü icin sinirsiz lisans indirimi yapmislardi 27 dolar civariydi. Baktim hala o kupon calisiyor..

https://www.stickypassword.com/buy-premium?stickyId=&qid=6064be1b2dbbbda

buradan alabilirsiniz. 23 pound yaziyor. Almak isteyen arkadaslar icin tavsiyem, bilgisayariniza kurup biraz deneyin (extensionlari da kurun) daha sonra begenirseniz uygulamayi alin. Ömür boyu lisans sunmasi cok avantajli..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

tarayiciyi kullanan bi enayi ben miyim lan? cok mu riskli tarayici :D

black implies white, self implies other, life implies death.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

+1 :))))

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Ben de hiç bu tarz yazılım kullanmadım. Tam olarak ne iş yapıyo bu yazılımlar. Şifrelerimizi giriyoruz sonra heryere otomatik login mi oluyoruz?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Ben de hiç bu tarz yazılım kullanmadım. Tam olarak ne iş yapıyo bu yazılımlar. Şifrelerimizi giriyoruz sonra heryere otomatik login mi oluyoruz?

evet hocam ama lastpast da otomatik olayi yok. Elbette browser'da kullanabilrsin bunun icin ama bu tarz programlarda sifrelerini düzenlemek daha kolay. Ayrica bu stickypassword'da "kisi" olusturuyorsun ve forma üyeligi bu olusturdugun kisilerden secip otomatik doldurabiliyorsun.. Ben kredi kart bilgilerini vs eklemiyorum bu tarz uygulamalara..

Diger avantaji da random sifre ürettiriyor (sanirim artik browserlarda yapiyor bu isi), böylece ayni sifreyi kullanma tehlikesine düsmüyorsun ve her site icin sifre hatirlamana gerek kalmiyor. Komplex sifreler olusturabiliyorsun.

Siteleri kategorize edebiliyorsun

Baska bir avantaji da ister macOS, ister windows ister mobilde kolaylikla bu uygulamalari kullanabiliyorsun. Olay sadece browser bazli degil, localde de saklayabilirsin sifrelerini.

Ayrica güvenli notlar, bookmarklar vs de olusturup bunlari diger kullanicilarla paylasabiliyorsun

örnek bir resim

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    nurulmac11 bunu yazdı

yoo niye riskli olsun. pcde bitlocker falan varsa bişey olmaz (çalınma ihtimaline karşı)

ama her şifrede o 45le biten şifreni kullanman çok riskli :P 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 1896 Toplam Mesaj: 17
bitwarden last lastpass pass