folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Laz Kültür Derneği Harekete Geçti

Laz Kültür Derneği Harekete Geçti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek

YaSevYaTerkEt bunu yazdı:
    -----------------------------

Laz değilim ama,

Kıroların kahbece emellerine ulaşmak için istedikleri sözde demokratik haklarını alacaklarına,

Lazlar ana dilde eğitim ve lazca isim vs. neyse işte alsınlar. Lazlar en azından kalplerinde kahbeli, hainlik barındırmıyorlar...

Faşistmiyim neyim :S

a.q. nikinden belli zaten zihniyetin sana bişi demeye gerek yok benim anlatmak istediğimi anlayan anlar bana bölücü laflar ediyo gibisinden laflar etmeyin...

Yasaklar her zaman ilgi çeker ve kısıtlanmış alanlara serbestçe girip özgürce davranmak daima zevklidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

FaTHeR bunu yazdı:

Laz değilim ama,

Kıroların kahbece emellerine ulaşmak için istedikleri sözde demokratik haklarını alacaklarına,

Lazlar ana dilde eğitim ve lazca isim vs. neyse işte alsınlar. Lazlar en azından kalplerinde kahbeli, hainlik barındırmıyorlar...

a.q. nikinden belli zaten zihniyetin sana bişi demeye gerek yok benim anlatmak istediğimi anlayan anlar bana bölücü laflar ediyo gibisinden laflar etmeyin...

Evet takma adımdan belli herşey; okunduğu gibi yazılır, yazıldığı gibi okunur " YA SEV YA SİKTİR GİT "

Üniter Devlet kavramından bir halt anlamadığınız belli...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cepni
    cepni's avatar
    Erkek
    Türkiye' de Türkçe'den başka bir dilin, her ne kadar lazca ve kürtçe dil olmasa dahi, varlığını kabul ettirmeye çalışan herkes bölücüdür, bölücülük vatana ihanettir. Bir karadenizli olarak şunu gönül rahatlığıyla söylüyorum ki lazıyla çepnisiyle bütün karadeniz halkı devletine sadıktır, kendilerini lazdı kazdı! diye tanıtarak laz kardeşlerimizin üzerinden bölücüklük yapmak isteyenlere de fırsat vermeyecek kadar zekidir. Kürtlerden sonra şimdi de karadeniz de oyun oynamak istiyorlar ancak boşuna plan yapmasınlar zira tutmaz karadenizde! Rize/Ardeşen li 6. sınıf öğrencisinin tamamen kendisine ait Lazlık tanımını sizinle paylaşmak istiyorum: '' Öğretmenim Karadeniz'de yaşayan Türklere Laz denir. '' 7'de 70'e böyle düşünen bir halktan, her mezarlıkta şehit yatıran topraklardan bölücü çıkmaz elbet! Boşuna uğraşmasınlar!

Bizim oralarda VATAN SATSA BİR KİŞİ ANINDA BİTER İŞİ! / "Türkçe"m, ana dilim, ata sesim, ses bayrağım, Bu koskoca dünyada beni sen Türk edensin." / Benim bozkurt yurdumda çakalların işi ne!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    cepni bunu yazdı:
    Türkiye' de Türkçe'den başka bir dilin, her ne kadar lazca ve kürtçe dil olmasa dahi, varlığını kabul ettirmeye çalışan herkes bölücüdür, bölücülük vatana ihanettir. Bir karadenizli olarak şunu gönül rahatlığıyla söylüyorum ki lazıyla çepnisiyle bütün karadeniz halkı devletine sadıktır, kendilerini lazdı kazdı! diye tanıtarak laz kardeşlerimizin üzerinden bölücüklük yapmak isteyenlere de fırsat vermeyecek kadar zekidir. Kürtlerden sonra şimdi de karadeniz de oyun oynamak istiyorlar ancak boşuna plan yapmasınlar zira tutmaz karadenizde! Rize/Ardeşen li 6. sınıf öğrencisinin tamamen kendisine ait Lazlık tanımını sizinle paylaşmak istiyorum: '' Öğretmenim Karadeniz'de yaşayan Türklere Laz denir. '' 7'de 70'e böyle düşünen bir halktan, her mezarlıkta şehit yatıran topraklardan bölücü çıkmaz elbet! Boşuna uğraşmasınlar!
    gideceksin o cocuğu alnından öpeceksin işte!

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek

Ne KAdar yazsamda boşuna ama yinede vede son kez yazacam kardeşim içemde kalmasın şimdi ben türkçe yazıyorum foruma burada ortak dilimiz türkçe ne güzel şimdi benim istediğim bakın benim diyorum türkiyede kürtçenin bilinmiyen bir dil olarak gözükmemesi sadece türkiyede yaşayan kürt kökenli türk vatandaşarının bir dili oldugunu bilinmesi ben kürtçe eğitim istemiyorum ortak bir dilde eğitim bence güzel şimdi ya sev ya terket lafına gelelim bu laf mhp nin lafıdır ve kusura bakmasınlar msp ye çok pis gıcık olurum dkili taşı olmayan bir zihniyet şu anki haliyle ben kürt kökenli bir türk vatandaşıyım bunu böyle bilirim böyle yaşarım her ne kadarda kürtleri kro cahil tetörist olarak gören issanlar karşıma çıkıp bunları yüzüme söyleselerde ben türk kökenli türk vatandaşıyım bu böyle biline eminim kürtlerin çoğuda benim gibi düşünüyordur şunuda belirteyim herkez istediği dili rahatça konuşabilmeli ama ortak bir dilde birleşmeliyiz eğitim ve devlet içinde tabi bu türkçedir

umarım birşeyleri açıklamışımdır....

Yasaklar her zaman ilgi çeker ve kısıtlanmış alanlara serbestçe girip özgürce davranmak daima zevklidir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FaTHeR
    FaTHeR's avatar
    Erkek

FaTHeR bunu yazdı:

Laz değilim ama,

Evet takma adımdan belli herşey; okunduğu gibi yazılır, yazıldığı gibi okunur " YA SEV YA SİKTİR GİT "

Üniter Devlet kavramından bir halt anlamadığınız belli...

şunu açıkça söyliyim senin üniter devlet anlayışına ...... aklımdan geçeni rahatça okumuşsundur umarım bu ülkeye na zarar verdiyse zaten sözde milliyetciler ve atatürkçüler vermiştir hepsinin a.q. buda benden açık ve net...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Razorback
    Razorback's avatar
    Erkek
    yüzyıllar boyurnca birlikte yaşadığımız halkların farlılıklarıyla birbirine düşmesi emperyalist emellerin fiili anlamda gerçekleştiği bi durumki türkçeden başka bi dili kabullenmemek kafalardaki ayrımcılığı gözler önüne seriyor zaten.neden halkların farklılıkları bize ayrımcılık nedeni olsunki.Bırakın dillerini konuşsunlar yayın hakları olsun bir kültür kaybolmasınki zenginlik sadece maddiyat değildir hayatta.Çok sevdiğiniz amerikada bile insanlar ispanyolcasını başta olmak üzere diğer dillerini konuşuyorlar ama ülke bölünmüyor.Anayasasında anadil ingilizce diye belirtiliyor.En kanamalı güneydoğu bölgesinde insanları kaderlerine bırakıp türkçeyi unutturanların sonrada bildiği tek dili bölücülük unsuru diye yaygara koparmasını bilenlerin allah ta belasınıvere.lazlara gelince ki kültür bakanlığının yazılı değil sözlü bir dil olduğu üzre çalışma yapmasını ben takdir ederim.Yeterki bi kültür bi dil kaybolmasın.İsteyen camiye gitsin isteyen kiliseye herkes zeybek oynasın halay horon oynasın kime ne zarar.artvinden trabzon of ilçesine kadar 3 ayrı lehçede lazca konuşulur ve insanlar batıya göç ettikçede bu diller yok olur unutulur.Kültürlerine sahip çıktıkları için takdir etmeniz gerektiği yerden insanları yerden yere vurmanızda ayrı bi soru işaretidir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    Razorback bunu yazdı:
    yüzyıllar boyurnca birlikte yaşadığımız halkların farlılıklarıyla birbirine düşmesi emperyalist emellerin fiili anlamda gerçekleştiği bi durumki türkçeden başka bi dili kabullenmemek kafalardaki ayrımcılığı gözler önüne seriyor zaten.neden halkların farklılıkları bize ayrımcılık nedeni olsunki.Bırakın dillerini konuşsunlar yayın hakları olsun bir kültür kaybolmasınki zenginlik sadece maddiyat değildir hayatta.Çok sevdiğiniz amerikada bile insanlar ispanyolcasını başta olmak üzere diğer dillerini konuşuyorlar ama ülke bölünmüyor.Anayasasında anadil ingilizce diye belirtiliyor.En kanamalı güneydoğu bölgesinde insanları kaderlerine bırakıp türkçeyi unutturanların sonrada bildiği tek dili bölücülük unsuru diye yaygara koparmasını bilenlerin allah ta belasınıvere.lazlara gelince ki kültür bakanlığının yazılı değil sözlü bir dil olduğu üzre çalışma yapmasını ben takdir ederim.Yeterki bi kültür bi dil kaybolmasın.İsteyen camiye gitsin isteyen kiliseye herkes zeybek oynasın halay horon oynasın kime ne zarar.artvinden trabzon of ilçesine kadar 3 ayrı lehçede lazca konuşulur ve insanlar batıya göç ettikçede bu diller yok olur unutulur.Kültürlerine sahip çıktıkları için takdir etmeniz gerektiği yerden insanları yerden yere vurmanızda ayrı bi soru işaretidir.
    hocam zaten bizde resmileşmesine karşıyız yoksa bu zamana kadar birçok kürt kendi arasında kürtçe konuşuyor...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Razorback
    Razorback's avatar
    Erkek
    crafty bunu yazdı:
    Razorback bunu yazdı:
    hocam zaten bizde resmileşmesine karşıyız yoksa bu zamana kadar birçok kürt kendi arasında kürtçe konuşuyor...

Resmileşmesi demek devlet babanın hakları garanti alması demek hocam ülkenin daha güçlenmesi ve halkın evletine daha çok bağlanması demek değil midir?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Razorback bunu yazdı:
    crafty bunu yazdı:
    Razorback bunu yazdı:

Resmileşmesi demek devlet babanın hakları garanti alması demek hocam ülkenin daha güçlenmesi ve halkın evletine daha çok bağlanması demek değil midir?

zuhaha (: DÜŞÜNEMEDİKTEN SONRA NEYLEYİM KAFANIN İÇİNDEKİNİ? bölücülük kanlarında olmasın yeterki?

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
Toplam Hit: 5478 Toplam Mesaj: 45