Lenovo P70 Şikayet

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek

4 Aylık telefonda batarya şişmesi meydana geldi, Telefonun kasa haliyle şişti ve arka kapakta şişmeye bağlı çatlama (kırılma) meydana geldi. (orjinal aksesuar ve şarj aleti ile kullanıldı) Ücret İadesi isteğiyle servise gönderdiğimde bataryayı değiştirip göndermişler, arka kapak yine aynı. 

Bilgisayar servisi bilmem ama bu ilkti, bundan sonra bir daha Lenovo P70 almam, Media Markt'ta görüştüğüm yetkili de bir çok kez batarya şişmesi nedeniyle telefonların geri geldiğini, bunun yanında dokunmatik arızanın da yoğun olduğunu söyledi. İlk defa Lenovo cep telefonu aldım, bir daha bedava verseler almam.

Servisi arıyorum telefonlara çıkan yok, eposta göndereceğim siteden bu bilgiyi kalmışlar, sosyal medyadan ulaşmaya çalıştım ne arayan var ne soran, böyle saçma bir firma görmedim, ne telefon ne bilgisayar 3'ün 1'ini alsınlar.

Hoop.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ücret iadesi yapılmaz sıfırıyla değişim hakkın var yasal olarak. Cihaz aynı sorundan 3 sefer gidip gelirse o zaman ücret iadesi hakkın oluyor. 

Tüketici hakem heyetinden dilekçe ile iade alabilirsin oda Eylülden önce karar çıkmaz. Başvuru yap ve unut sonra piyango çıkmış sayarsın. :) 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Hiç uğraşma tüketici heyetine başvur

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek

Aynen tüketici hakem heyetiyle çözeyim ben tamamen atlamıştım adamlara sinirimden bundan sonra dediğim gibi para verseler almam hiç bir ürünlerini.

Hoop.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kullanmadığım Çin malı telefon kalmadı. Xiaomi'den tut Lenovo'ya kadar. Ucuza alıyorsun vay cihaz akıyor aga Samsung taşağını yesin bunun diyorsun. Ama pratikte kullanmaya başlayınca cihaz saçma sapan sorunlar çıkarıyor. Gerek yazılım gerek donanım.

Amk kamerayı açarken hata verir mi bi telefon? Sanırsın 3D render alıyorum. Kamera lan kamera altı üstü. 

Ucuz telefonlarda görünmeyen yerlerden kısıyorlar. Gidip okuma - yazma hızı düşük bellek takarlar en basitinden telefon işlemci hızlı olmasına rağmen yavaş çalışır. 

Sony, Samsung, LG ve iPhone'dan şaşmamak gerek. Adamların en azından bi marka değeri var. Sattığı malın arkasında duruyor. 

mkyb tarafından 15/Mar/16 15:10 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @Fcuk, selam.

ben başka birşey soracağım. telefon`u hiç şarjda takılı iken kullandığın oldu mu?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek
    HarmOniYa bunu yazdı
    @Fcuk, selam.

ben başka birşey soracağım. telefon`u hiç şarjda takılı iken kullandığın oldu mu?

Telefonu kendim kullanmıyorum eşime almıştım ama sorayım bir, şarjdayken ne gibi bir durumla karşılaştın hacım?

Hoop.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @Fcuk, o şekilde kullandım. 2 ay gitmedi telefonun bataryası, ŞİŞTİ. ←_← d=-(**,)

hem de her iki yüzeyi.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

şarjda adaptör ısınması var mıv herkesde?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

şarjda adaptör ısınması var mıv herkesde?

Telefonu kullanmıyorum ancak o kadar büyük pile 2 amper şarj adaptörü konduğu için ısınma normal. 100 metrelik yolu tek seferde koşmak ayrı 1 kilometrelik yolu tek seferde koşmak ayrı. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

lenovo bilmemneyle alakası yok lenovodan 1 defa ücretsiz bire bir değişim yaptırdım bir kere de ücret çıkartmalarına rağmen 120 tl parçayı yurt dışından getirip paşa paşa bedava onarımı yaptırttım.

o dediğin olayın aynısı lumia serisinde de oldu hiç bişi yapmadı firma kabul etmiyor arka kağa bataryanın yaptıgı hasarı bunun çözümü sosyal medyadan olur yaz büyük büyük