LG, Cep Telefonu Pazarından Çekildi

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mkyb
  mkyb's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Mayıs/2011
  Erkek

  Son 1 senedir cep telefonu sektöründe marka hakkını satmak istiyorlardı ama sabıkalı bir marka oldukları için almaya yanaşan olmadı. Bunu Philips ve Siemens zamanında yapmıştı. 

  İlk G2 modeliyle zamanında çok iyi çıkış yapmışlardı. G3 modelinde Samsung'un S5 modelinden farklı olacağız diye 2K ekran koydular ama düşünemedikleri nokta kullandıkları işlemciydi. Qualcomm'un Snapdragon 8xx serisinin ilk işlemcilerinde anormal ısınma sorunları vardı. G4 ile sıçtıklarını sıvadılar. Ghost screen ve bootloop sorunlarıyla kullanıcılarını iyice küstürdüler. 

  G4'ün bootloop sorunu ilk ortaya çıktığından LG TR hiç sorun yapmadan sıfır cihazla değişim yapıyordu. Ancak sonradan baktılar bu işin sonu yok ve verdikleri sıfır cihazlardada sorun oluyor müşteriyi mağdur etmeye başladılar. Modüler tasarımlı diye çıkardıkları G5 falan hiç tutulmadı o yüzden.

  Zaten son 2 senedir TR pazarında yoklardı. LG mobil bölümünün müdürü değişince TR pazarına tekrardan geri döndüler. TR pazarı akıllı telefon satıcıları için şahane bir pazar çünkü hem genç nüfus fazla hemde bizde telefon gösteriş aracı.

  Son çıkardıkları telefon ise 15.000 liralık LG Wing. Aşırı saçma bir tasarımı var. LG cep telefonu işinde eskinin Nokia'sı gibi hep bir şeyler denedi ama sonu hep hüsran oldu, ellerinde patladı.

  Android telefon kullanıcılarında markaya bağlılık yok. Mesala bugün iPhone kullanan adam iPhone'dan başka telefonda yapamam der. 

  HTC ve Sony zaten piyasadan çoktan silindiler. Nokia deseniz oda bir ara Android telefon üreteyim dedi ama baktılar olmuyor saldılar. Şuan piyasa Samsung ve Apple hariç Çinlilere kalmış durumda. Samsung'ta tahminim bir kaç seneye marka hakkını Çinli bir firmaya satıp elektrikli araba işine el atar. Şuan geleceğin sektörü o. Akıllı telefon işinden yenecek ekmek kalmadı. Uğraşılan arge'ye değmiyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=s24tIM2xDGw


  Амıиа коуми ьоуие науатıи
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  PathfindeR00
  PathfindeR00's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek

  vakti zamane bir "lg shine" kullanmıştım. 

  gerçekten güzel telefondu.

 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mkyb
  mkyb's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Mayıs/2011
  Erkek

  Şu telefonu piyasaya sürmek yerine yukarıda videosunu paylaştığım kanatlı telefonu çıkarmak LG'nin ne kadar vizyonsuz bir firma olduğunu gösteriyor.

  https://youtu.be/YUOnFf-cI5g?t=31

  Bu telefon prototip aşamasında olduğu için projesi iptal edildi.


  Амıиа коуми ьоуие науатıи
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Ekerci
  Ekerci's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Ocak/2010
  Erkek

  aga ben bu işi anlamıyorum, para var imkan var herşey var adamlar kıçımın kenarı gibi telefon üretip piyasaya sürdüler. bunu sony'de yaptı. televizyon kumandasına benzeyen tasarımla telefon çıkardılar, çok iyi tasarımlarla aynı fiyat. son kullanıcı ilk tasarıma bakıyor zaten. düzgün 1-2 telefon inovatif 1 telefon çıkarsan yetecek ama yok... inovativ telefon diye T şeklinde açılan gereksiz bir telefon çıkardılar en son. kime ne faydası var? 

  bunun gibi birde amazon game studio mu ne var. eşşek ölüsü gibi para harcadılar bütün oyunları çakma, hepsi elinde patladı. para var, coder var ama mal gibi oyunlar. 

  koskoca şirketlerin başındaki adamlar nasıl oluyorda bu hatalara düşüyor. ben bi kere bakıyorum tutmaz diyorum adamlar milyon dolarlar harcıyor tutsun diye...


  Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mkyb
  mkyb's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Mayıs/2011
  Erkek

  @Ekerci

  Sabit fikirli müdürlerin bok yemesi. Fikirlerinde diretiyorlar sonuçları ise milyonlarca doların çöpe gitmesi oluyor. Nokia zamanında sadece kasasını değiştirdiği telefonlarıyla Symbian işletim sisteminde ısrar etti sonuç ortada. Sonrasında Android ile yola devam etmek yerine Windows Phone işletim sistemini tercih ettiler ve piyasadan silindiler.

  Sony'de kalın çerçeveli telefonlarda ısrar etti ve piyasadan silindi. Sony'nin telefonlarını beğeniyordum aslında çok sağlam telefonlardı. Ancak Sony telefonlar suya dayanıklı olsun, yere düşünce kırılmasın diye telefonun hava almasını engelleyen tasarımla çıkarıyordu telefonlarını. Telefon hafif zorlanınca ısınıyor, tamir edilmesi için içi açılınca aşırı zor tamir ediliyordu.

  Sony batarya, ekran (JDI'nin ortaklarından) ve kamera konusunda dünya liderlerinden olmasına rağmen bunu kullanamadı.

  LG'nin birde en büyük Sony gibi avantajı ekran ve batarya konusunda dünya liderlerinden olmasıydı. Bunu kullanamadılar. Adamların Apple ve Huawei'ye sattığı OLED ekranlarda bile parlaklığı kısınca yeşillenme sorunu oluyor. 


  Амıиа коуми ьоуие науатıи
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  OverLord
  OverLord's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Şubat/2020
  Erkek

  Malesef G3 ve g4 sonları oldu


  Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz,Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız,Bilmediğini Bilene Öğretiniz,Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Kahramann
  Kahramann's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Aralık/2009
  Erkek

   LG Wing ne güzel telefonmuş öyle ya:D

   
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Realseyler
  Realseyler's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Nisan/2020
  Erkek

  Bu telefonlar daha nereye kadar gidecek her ay kaç tane model çikiyor.Bitmeyen pil ciksa 1000 x zom falan çiksa dahi iki yil sonra o modeller de iyice bayatlar. Yaristiracak bir özelik kalmadi. Katlanan modeller randuman vermedi zaten. Şimdi nereye evrilecek merakla izleyib duruyoruz.


  Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mkyb
  mkyb's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Mayıs/2011
  Erkek

  Cep telefonu konusunda teknolojinin sınırına ulaştı artık firmalar. Zoom yapabilen kameralı telefonlar şuan moda ama pek umursanmıyor. Sanki her gün ihtiyaç duyulabilen bir özellik.

  Katlanır telefonların ilk nesilleri 7-8 bin liralara kadar düştü. İsteyen rahatlıkla alabilir.

  https://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-z-flip-256-gb-samsung-turkiye-garantili-p-HBV00000RC5T1

  Katlanır telefonların tutmama sebebi düşük malzeme kalitesi ve yüksek tamir ücreti. Ekranları en ufak darbede kırılıyor ve çok uçuk değişim masrafı çıkıyor.

  Birde tüm dünyada kullanıcılar telefona doydu artık. Alo diyeyim, WhatsApp ve Instagram'a bakayım yeter modunda millet. iPhone 4-Samsung Galaxy S2 dönemindeki gibi teknolojik devrimler nerede şimdiki telefonlar nerede... 


  Амıиа коуми ьоуие науатıи
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  taekwondo
  taekwondo's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Mayıs/2008
  Erkek

  Aga LG alternatifi kulakliktan müzik dinleyenler için bı tavsiyeni alırım

   


  Belamı bulmusum bulduqum kadar..
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  antivir-US
  antivir-US's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Ocak/2006
  Erkek

  G3 götümde patladiktan sonra nasıl bir beddua ettiysem bir daha toparlanamadilar. 


  Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
Toplam Hit: 1739 Toplam Mesaj: 27
life is good