folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Linux İçinden İki Adsl Hattı Tek Hatta Dönüştürme [Yardım]

Linux İçinden İki Adsl Hattı Tek Hatta Dönüştürme [Yardım]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

İki adsl hattımı, tek parça halinde kullanmak istiyorum. Yani diyelim 2 tane ayrı 8 Mbit hattımı birleştirerek 8+8=16 Mbit elde etmek istiyorum. Fakat bunu windows içerisinden yapamıyacağım aşikâr.

Bunun içinde, router alacak maddi imkanımda olmadığı için Linux içerisinden halletmek istiyorum.

Linux'a hakim olamadığım için, hangi yolu izlemem gerektiğini bilen arkadaşlardan yardım istiyorum. En azından nasıl bir yol izlemeliyim?

Aklımdaki düşünce, ayrı bir bilgisayar topluyacağım ve bu bilgisayara 3 adet eternet kartı takacağım. 2 eternet kartına iki ayrı modem den gelen RJ45 kablo girecek ve diğer eternet den ise hup'a bir RJ45 gidecek.

Yani 2 ayrı modem den gelen veriyi, tek parça halinde hup'a göndermem gerekiyor. Olay bundan ibarettir. :|

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

bildiğim kadarıyla linux ile windows ile falan yapılabilicek iş değil o. alet lazım o iş için

Bittik biz bittik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

Var hocam yapanlar, yani iyice araştırdım. Bu yüzden böyle bir konu açtım

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

Hatta adamın birisi bu,

http://www.internetcafeciler.net/linux-amp-ozgur-yazilim-ozel/73635-hat-birlestirme-ve-network-cozumleri.html

adam, freebsd kaynaklı çözümden bahsediyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

network balance mı load balancing mı neydi linux için bi sürü sonuç var hatta forumda da vardı. reneyi bul yakasına yapış :D

edit: aha konuda burda http://www.tahribat.com/Forum-2-Tane-Adsl-Hattini-Tek-Hatta-Cevirme-135218/

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

tşkler tarzan işte bu :| hatta rene de güzel bi anlatım yapsa tadından yenmez. :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

catlax bunu yazdı:
    -----------------------------

tşkler tarzan işte bu :| hatta rene de güzel bi anlatım yapsa tadından yenmez. :)

Rene yapsa çok iyi olurda, Rene'nin işi başından aşkın önceleri haftada 2-3 kere görüşüyorduk artık ayda bir görürsem şükrediyorum o derece hocam :(

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

compuyede sorabilin o da yapmıştır muhtemelen ben hayata küstüydüm ne zamandır görüşmüyoruz selamda söyle :)

edit: bahsi geçen sitedeki eleman freebsd kullanıyormuş  çok çeşitli döküman bulabilirsin bu konuda ama türkçe olarak bulurmusun bilmem.

örneğin http://www.freebsdonline.com/content/view/529/506/

http://www.fikirdenizi.com/linux-unix/133-freebsd-ve-pf-ile-outgoing-load-balancing.html

biçok kaynak varda detaylı bakmak lazım.. sayısal analize döneyim ben :|

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Twitter
    Twitter's avatar
    Erkek
    Merak ettim bakalim nasil bir cozum gelecek Rene computerwolf seyh yardimci olabilir

Tbt Dersimliler Derneği Başkanı :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

renenin anlatım yaptığı konuyu çok iyi hatırlıyorum dostum, ararsan bulursun tahribatta, aynen böyle bir konu vardı ve rene çözümünü anlatmıştı, işin içinde linuxta yoktu.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:

renenin anlatım yaptığı konuyu çok iyi hatırlıyorum dostum, ararsan bulursun tahribatta, aynen böyle bir konu vardı ve rene çözümünü anlatmıştı, işin içinde linuxta yoktu.

pfsense te load balancingi anlatmıştı.

Toplam Hit: 2973 Toplam Mesaj: 21