folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Linux Kurcam Da Hangisini Önerirsiniz ?

Linux Kurcam Da Hangisini Önerirsiniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked_by_kemikadam
    hacked_by_kemikadam's avatar
    Erkek
    Linux un çeşit çeşit sürümleri var pardus nasıl sonra redhat turkx böyle bi ton var hangisini önerirsiniz bi sorun yaşar mıyım bide sürücülerin driverlerini yüklemek zormuş öyle mi. sizce yükleyim mi 256 ram bide pentium 4.1,7 kaldırır mı iyi performans alır mıyım sizce? sizin görüşlerinize göre kuracam..

T.h.e_€mr€
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    hangi amaçla kullanacaksın ? ona bağlı. Linux kurarsın iki gün sonra küfür etmeye baslarsın. yanlıs bir şey yaparsın hdd bölümlenmesinde linux kurarken harddiskim uctu a.q linuxun dersin bkz.: zumsuk , hangi amacla kullanacağını söyle ona göre seni yonlendirelim. muzik dinlemek , internetten sorf yapmak , oyun oynamak , film izlemek amacı ile kullancaksan zaten geçmen hata, kal olduğun yerde...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vegapc
    vegapc's avatar
    Erkek

benim şu anki pc seninkiyle aynı ilk önce turkix i kumaya çalıştım baya sorunluydu ama pardus ondan cok daha ii(türkçe olmasıda çabası :) )

ayrıca kurulumuda cok kolay bunlar kurarken hdd yi nasıl siliyorlarmış onu anlamıom bende

Selam ve dua ile...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    yeni başlıyanlara tavsiyem fedore yada mandriva 10.2 dir bence ikiside gayet başarılılar linuxta artık bir çok şeyi guı den yapabiliryorsun ama konsolun tadı hiç bir yerde yok komutlarda gözünü korkutmasın linuxun içinde man dosyaları vardır 14 ciltlik bir manuel her şeyi ordan ögrenebilirsin..... komutlara gelincede bir iki küçük ayar ve program derleme(dikkat yükleme degil) haric günlük işlerinde konsol kullanmana gerek yok..... dosya sistemide windowstan farklı ama alışırsın.....
    sistemin rahatlıkla kaldırır dert etme bir sorun olursada foruma sor

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    linux kurarken hd nasıl silinir söyliyim windowsun hazırcılıgına alışınca direk next next next diyorsun benim kardeşimde linux kurarken yapmıştı aynısını :) çok sık rastlanan bir olay tembellikten kaynaklanıyor daha çok

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    adam daha hangi amacla kullanacağını yazmadı yanlıs yonlendirmeyin. dediğim gibi normal bir kullanıcı isen hiç gecmeni bosa zaman kaybetmeni tavsiye etmem...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    a4 haklı işin ucunda linux ön yargı yüzünden multimedia ve bazı donanım firmaları tarafından pek desteklenmez... yok yazılımcıyım ama .net kullanıyorum dersende pek öneremem ama diyorsan abi ben network kasıcam yok jsp php c/c++ giricem OS mekanizmalarını yutucam tamam linux kur kullanmasan bile bilmen lazım bence.....
    unutma hiç bir zaman amaca ulaşmak kolay degildir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked_by_kemikadam
    Erkek
    walla ilk önce exploit derlemek amaçlı ona iyice merak sardım bide nasıldır ne işe yarar ona bakcam iyice kurcalıyacam..

ha bide
    PHLAK var onuda ismi hoşuma gitti kafaya kodum

müzik dinlemek içn falan kurmam hem windows hemde linux kurcam ben hdd em 40 gb 3 e bölsem 10 gb yeter mi sizce linux için..

ha bire linux çıkarıyolar demek iyiki çıkarıylar ögrenmek amaçlı kuracam..

T.h.e_€mr€
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vegapc
    vegapc's avatar
    Erkek
    sadece exploit derleyeceksen cygwin die bir program aracılıgı ilede yapabilirsin bunu boşuna kurma linuxu illa kuracam diosanda exploit için 10 gb ne yapacan linuxde kurmak için 3/4 gb bırasan yeterde artar

Selam ve dua ile...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    exploid için linuxa yazık etme bence

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked_by_kemikadam
    Erkek
    ben ögrenmek istiyom nasıl dır nasıl işler bu program

zaten az buçuk programcılığımız da var..
    kafaya kodum ögrenecem..
    eger kurduktan sonra hdd yi çöpe at diyosanız bende 10 gb lık hdd alırım sonra da kurarım ne güzel.. bozana kadar bozcam yapcam...

ama ögrenecem

bana msn den iyice anlatmak ister msinz ?
    kemikadam88@hotmail.com

walla çok iyi olur anlatırsanız..
    sevaba girersiniz ..

T.h.e_€mr€
Toplam Hit: 4333 Toplam Mesaj: 21