folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Linux Mint Türkiye Topluluğu E-Dergisi ROOT Başvuruları

Linux Mint Türkiye Topluluğu E-Dergisi ROOT Başvuruları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristux
    baristux's avatar
    Erkek

Herkese merhabalar. Konu başlığı aslında yeterince açıklayıcı.

Linux Mint Türkiye Topluluğu, gün geçtikçe büyüyen bir topluluktur.Kâr amacı gütmeyen bir 

topluluk olarak Linux kullanıcılarına gönüllülük esasıyla yardım etmeyi amaçlamayan, ve bu 

amacını hız kesmeden sürdürmeye devam eden bir topluluktur.

Bununla birlikte, topluluk olarak aylık çıkardığımız bir dergi var. Dergimizin adı ROOT.

ROOT dergisinin genel amacı, Linux hakkında insanları bilgilendirmek ve Linux 

kullanıcılarını yeni çıkan şeylerden haberdar etmektir. Bunların dışında, dergiye yeni bir 

soluk kazandırmak istiyoruz ve Türkiye Linux Toplulukları olarak bir ilke imza atmak için 

kolları sıvadık.

Türkiye'deki Linux Topluluklarında ilk kez "dışarıdan" yazar, editör ve tasarımcı takviyesi 

yapılacaktır.

Aynı zamanda bir ilk olarak, sadece Linux için yazılan yazıları değil, her konudan gelen 

yazıları değerlendirip, dergimizde yayımlamaya karar verdik. Böylece daha fazla kişiye 

hitab edebileceğiz ve Linux e-dergilerine yeni bir soluk getireceğiz.

Önbaşvuruları almaya başladık. Eğer dergimizde yazar, editör, tasarımcı veya imla denetçisi 

olmak istiyorsanız aşağıdaki linklerden başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru koşulları olarak, forumumuzda en az 15 mesajı zorunlu hale getirdik (YAZAR OLACAK 

ARKADAŞLAR HARİÇ). Mesaja ihtiyacı olan, üyeye ihtiyacı olan bir forum değiliz. Bu koşulu 

getirme sebebimiz, forumu biraz tanıyın, forumdaki kişilerle biraz kaynaşın diye. Çünkü biz 

bir aileyiz ve bu ailenin ferdi olacaksınız :)

Not: Tasarımcı olarak başvuracak kişiler Linux altında Scribus ile tasarım yapmalıdır.

Başvuru Linki:

http://forum.linuxmint.org.tr/index.php?topic=7261.msg59565;topicseen#msg59565

Dergimizin sayılarının linki:

http://www.linuxmint.org.tr/root/istatistik/

Takviye yapılacak birimler:

*Yazar - Sınırsız

*Editör - 1 kişi

*Tasarımcı - 2 kişi

*İmla Denetçisi - 2 kişi

**Bu konu, Tahribat.com yönetiminin bilgis dahilinde açılmıştır.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Öncelikle tebrik eder, başarılı olmanızı dilerim.

Bir şeyler karalamak isterdim fakat Linux'a çok az işim düşüyor. Farklı konularda bir şey yazılacaksa (programlama, donanım vs.) ya da sürekli olmadan makale juriliği yapılacaksa yardımcı olabilirim.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek

Aslinda kendime ait olan txt dosyalarina yazdigim bir sürü not var.Oldukca kullanisli olabilir.

Bilgisayar degistirince linuxtan koptum.Cift ekran karti problemi halen cok sikintili bir sekilde devam ediyor.Kisa bir surede umarim cozum bulurlar desem de yillardir bir ilerleme olmadigi icin umutsuzum.

Yine de bakip duzenleme yapip yollayayim ben onlari.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

linux hakkında değil ama farklı konular üzerine tanıtım kurulum örnek kod vs. yazabilirim.

Programlamayla ilgili yeni şeyleri deneyip takip etmeyi severim. Örn: nodejs, mongodb, meteorjs oyun motoru mesela panda3d ses tanıma pocketsphinx  görüntü işleme opencv vs.  böyle bir çok alandan kurcalamışlığım var yapay zeka ile ilgili aklımda bazı modeller var onlarıda yazıya dökmeyi planlıyorum. 

yani farklı alanlarda keşif amaçlı ilgi çekici şeyler yazmak hoşuma gider. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

O değilde benim mint çöktü tüm efektleri uyguladık gitti :(

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

hayırlısı olsun

linuxla hiç işim olmuyor önceden olsa belki birkaç şey karalanabilirdi ama destek sağlanmazsa yardımcı olmaya çalışırım başarılar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

çalışma yoğun olmazsa ben de yardımcı olmak isterim hacım.

i <3 nadia

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristux
    baristux's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

ilginiz ve alakanız için teşekkür ederim. Yazarlık başvurularınızın değerlendirilmesi için, yukarıda belirttiğim linkten başvuru yapabilirsiniz. Yazar olmadan yazı göndermek istiyorsanız,

sekercilerbaris@gmail.com adresine e-posta atarak yazılarınızı bana iletebilirsiniz.

Yazılarınızı attığınız e-postada isim soyisim bilgilerinizi vermeyi unutmayınız. Vermek istemeyen arkadaşlar takma adlarını gönderebilirler.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek

buradan sorayım mint kurdum askıya al (uyku modu) seçeneği yok yerine hibarnate var nasıl bu seçeneği getirebilirim ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Wine bunu yazdı

buradan sorayım mint kurdum askıya al (uyku modu) seçeneği yok yerine hibarnate var nasıl bu seçeneği getirebilirim ?

hibernate uyku modu oluyor zaten bildigim kadarıyla, senin istedigin suspend.

menu - control centre - hardware - power management - general - actions - when the power button is pressed : suspend

bu yolu dene veya :

menu - system tools - system settings - hardware - power

sürümüne göre degisebilir, buraları bi kurcala.

yine olmuyorsa, swap alanıyla ilgili olabilir problem.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek

Andrei suspend varda basınca sanki oturumu kapatmışım gibi şifre soruyor uyku moduna geçmiyor şu uyku işini haletsem acayip hoşuma gitti 

Toplam Hit: 1995 Toplam Mesaj: 19