Linuxa Geçmek İstiyorum Fakat...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Slm müridler.Windows kullanıyorum şu anda çokda memnunum fakat sorun şu ki windows 8.1 biraz sorunlu.ara sıra ilk açılışta donmalar yaşıyorum.pc yeniden başlatmam gerekio vs vs.

bunlar linuxa geçmem için sebep degil aslında.pc yi açınca oyun fln takılasım gelio.windowsu silip linuxa geçip android üstünde çalışmak tezimi yazmak istiyorum.daha önceden ubuntu kullanmıştım.çok sevmedim.forumda da linux kullananlar ubuntu taraftarı değiller.

3 sorum olacak

linuxa geçersem hangi işletim sistemini kullanmalıyım

linuxa geçtiğim zaman windowsta yapabildiğim ama linuxta yapamayacağım şeyler nelerdir

hız açısından nasıl?

not: linuxta kod fln yazarak bişiler yapmayı planlamıyorum.pc i7 işlemci 8gb ram 525m nvdia

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

Ubuntu guzel bi isletim sistemi belki masaustu ortami gnome u sevmemissindir. Kde ve xfce ye bak kubuntu veya xubuntu yu sevebilirsin. Linux da yapamayacaklarin windows oyunlarini oynayamazsin photoshop indesign autocad tarzi programlari kullanamazsin ama onlarin da linux alternatifleri var kucuk isler icin onlar kullanilabilir.

g2k[et]tahribat[dat]com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

linux mint kullan hocam en rahat sistemlerden biri.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

steam artık linux'a da geldi. bir çok oyun linuxta da oynanıyor.

onun dışında wine ile windowsta çalışan birçok programı açabiliyorsun ama sıkıntılı.

yani ben yıllar önce photoshop kurmaya çalıştım fakat text tool çalışmıyordu mesela...

photoshop yerine gimp öneriyorlar fakat fark ediyor tabii...

programlama olarak .net tabikide bir hayal linux üzerinde. onun yerine mono falan kullanıyorlar fakat tam olarak bilmiyorum.

java c c++ falan yaparsın. android zaten linux tabanlı bir işletim sistemi olduğundan bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum...

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    angelofhope bunu yazdı

steam artık linux'a da geldi. bir çok oyun linuxta da oynanıyor.

onun dışında wine ile windowsta çalışan birçok programı açabiliyorsun ama sıkıntılı.

yani ben yıllar önce photoshop kurmaya çalıştım fakat text tool çalışmıyordu mesela...

photoshop yerine gimp öneriyorlar fakat fark ediyor tabii...

programlama olarak .net tabikide bir hayal linux üzerinde. onun yerine mono falan kullanıyorlar fakat tam olarak bilmiyorum.

java c c++ falan yaparsın. android zaten linux tabanlı bir işletim sistemi olduğundan bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum...

eclips kuracam android için.unityde sorun var mı onu bilmiyorum

öneriler için saolun hepsini okuyup bi karar verecem.

bide neden mint ?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    sokoban bunu yazdı

linux mint kullan hocam en rahat sistemlerden biri.

Sokoban haklı.

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Mint ubuntu farketmez hocam debian tabanlı olduğu için türkiyede desteği çok oyun oynayamazsın ha wine ile oynarsın ama tam performans bekleyemezsin

ubuntu sevmiyen kim acaba merak ettim hocam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Linux Mint'e geç

Sanırım grafik ağırlıklı ve linux desteklemeyen şeyleri çok yapamayabilirsin. Mesela wine ile çalışmayan ya da linux desteği olmayan oyunlar. Microsoft Office kullanamayabilirsin ama OpenOffice gibi güzel bir alternatifi var zaten linuxde.

Hız açısından her zaman windows'tan iyidir. Driver sorunu olmadıkça!

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

Elementary os kur linux mint kadar sade ve hızlı üstelik ubuntu üzerine inşa edildiği için apt yazılım merkezi vs. herşey var. Destek olarakta ubuntu için bulacağın her kaynak onun içinde geçerli oluyor.

Arayüzü çok güzel mac os'a benziyor. Photoshp ve oyun meraklısı değilsen windowsta durmanın alemi yok

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

neden linux mint,

deposu çok geniş, en yeni programlara bikaç tık / kod ile ulaşabilirsin

çogu aradıgın soruna derman bulabilirsin, debian / ubuntu / linux mint yapısı aynı oldugundan

bunlardan herhangi birine bakman sorununu çözecektir

ubuntu'daki unity'deki gibi gereksiz bi masaüstü yok.

başlat menüsü windows kullanıcılarının alıştıgı cinsten

bana sorarsan ( bana sorma ) ben xfce'li ubuntu kullanırdım

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

O makinayı linux da öldürme tavsiye etmem

başka Sürüm kur ayrıca 8.1 de sorun yaşayanlar 8 e dönsün çünkü 8.1 daha tam anlamıyla stabil hale gelmedi 

linux kullanmak istiyorsan kur sanala takıl bence tezin Araçların vs için ben öyle yapıyorum 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 4640 Toplam Mesaj: 44