Linuxa Geçmek İstiyorum Fakat...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    MaviEkran bunu yazdı

Hocam windows 8.1'deki ufak tefek takılmalar Linux'e geçmen için bir neden değil.

Emin ol Linux'te sana o takılmaları aratacak bir çok sorunla karşılaşırsın.

Linux öğrenmek istiyorum dersen ayrı, o zaman kur. Zira bilgisayarı kullanmaktan ziyade Linux'u adam etmek için uğraşacaksın bir müddet.

Linux'ta yapamayacağın şeyler: öncelikle Windowsta kullandığın programlar linux'te çoğunlukla çalışmayacak. Linux için o programların alternatifleri olabilir ama her zaman aynı kaliteyi ve kullanıcı deneyimini yakalayamazsın.

Windows'ta kullandığın, Linux'a geçtiğinde de kullanmaya devam etmek istediğin programlar varsa söyle alternatifleri var mı, kaliteli mi biliyorsak yardımcı olalım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

Konuyu hortlatıyorum ama bende koydum kafaya yükleyecem laptopun linux driver'larını indirdim bile. Fakat linux sürümlerinin birbirinden farkı var mı basit kullanıcı için ? Ben alt tarafı nete girecem office kullacam idm lazım olur var mı bilmiyorum yada benzer. yandex disk kurarım. Yani nefes alsın yeter ama linux olsun standartlardan sıkıldım artık

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

pcbsd önerebilirim

fakat çok şişirmişler makina sağlam değilse kurulmaz

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

i3 4 gb ram 400 hdd var. fazla kasmasın doldurmuşlarsa ferah takılalım diye geliyoruz :)

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    T3SL4
    T3SL4's avatar
    Erkek
    evsiz bunu yazdı

i3 4 gb ram 400 hdd var. fazla kasmasın doldurmuşlarsa ferah takılalım diye geliyoruz :)

Hocam hiç bir sıkıntı çıkmaz sistem özellikleri iyi ben ubuntu 14.04 kullanıyorum çokta memnunum windows kullanıyor iken çok virüs yiyordum abuk subuk sitelerden program arıyor dowloand yapıyordum lakin linux'le tanıştım kendi deposundan program yüklüyorum.

windowsta iken antivirüs programı kuruyordum yanına malware programı sistemimi kasıyordu boş yere donanımı törbülüyordu.

Çare Linux :)

Stay hungary Stay foolish
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    evsiz bunu yazdı

http://www.linuxmint.com/release.php?id=23

Beğenine göre mate, cinnamon veya xfce olanını indirebilirsin.

Not: Xfce diğerlerine göre daha az kaynak tüketir.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    torpedo_XL bunu yazdı
    evsiz bunu yazdı

http://www.linuxmint.com/release.php?id=23

Beğenine göre mate, cinnamon veya xfce olanını indirebilirsin.

Not: Xfce diğerlerine göre daha az kaynak tüketir.

Kanka neden mint söylesene bi :D 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

İnternete girebilecek ikinci bir bilgisayarınız olmadan sıkıntılı... Tanınmayan bir donanıma bakar, hayata küsersiniz.

İletiler arasında LFS gördüm, GENTOO gördüm, ARCH gördüm, kernel yaması diyeni gördüm. Kendilerine mutluluklar diliyorum.

Windows 8.1 (8'den update) kararsızdı. Server 2012 R2'ye geçtim, çok mutluyum.

YeniHarman tarafından 06/Oca/15 00:33 tarihinde düzenlenmiştir

Olaylara karışmayın!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

ben senelerdir mint kullanıyorum. söylediğin ekran kartı 525m    optimus destekli dimi ? bende de 525m var. sorun yaşarsın. linuxlarda tam olarak optimus desteği yok.

Bittik biz bittik
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

edit:vazgeçtimyazmıyorum.

radres tarafından 06/Oca/15 01:51 tarihinde düzenlenmiştir

valar morghulis ...
Toplam Hit: 4682 Toplam Mesaj: 44