folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Logitech MX Keys Klavye Kullanan Var Mı, Öneriyor Musunuz?

Logitech MX Keys Klavye Kullanan Var Mı, Öneriyor Musunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Selamlar,

Öncelikle herkese mutlu bayramlar.

MX Keys kullanan/deneyen var mı? Öneriyor musunuz?
    Oyunla vs. işim olmaz, uzun metin işlerinde, yazılımla uğraşırken vs. kullanmak üzere bir klavye almak istiyorum, bu ürünü çok öneriyorlar ama değer mi emin olamaadım.

Özellikle birden fazla cihaza tek tuşla geçiş yapabilmek çok hoş görünüyor.

https://www.hepsiburada.com/logitech-mx-keys-turkce-klavye-siyah-920-010087-p-HBV000019CYVR?magaza=Hepsiburada

Teşekkürler.

CanKirca tarafından 22/Tem/21 06:30 tarihinde düzenlenmiştir

Twitter: @CanKirca
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam bende kablosuz klavye arayışında almayı düşünüyorum vazgeçtim neden diye soracak olursan F1 , F2 ... F12 tuşları FN ile çalıştığı için vazgeçtim. Kullandığım çizim programlarında F tuşlarını sürekli kullandığım için FN ile çalışmayan kablosuz klavye bakıyorum. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Hocam bende kablosuz klavye arayışında almayı düşünüyorum vazgeçtim neden diye soracak olursan F1 , F2 ... F12 tuşları FN ile çalıştığı için vazgeçtim. Kullandığım çizim programlarında F tuşlarını sürekli kullandığım için FN ile çalışmayan kablosuz klavye bakıyorum. 

logitech k360 öneririm güzel klavye 4 sene oldu pilini ben 1 defa değiştirdim malzeme kaliteside yanı çıkan loogitech ürünlerinden kaliteli yenı çıkan logitech ürünleri bana pek kaliteli gelmiyor.

fiyatına bakınca 700tl değecek bişey değil baktımda bu kadar para verilmez ben 64tl aldım migrostan indirimdeydi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Ben de 8-9 yıldır logi k360 kullanıyorum. 2-3 defa pil değiştirdim sanırım. Hatta 2 pili birden değiştirmiyorum, birini değiştirince devam ediyordu klavye sorunsuz :)

Tavsiye ederim. Oyun için de yazı yazmak için gayet rahat kullanım sağlıyor bana.

50 liraya mı ne almıştım. Bozulmuyor da, bozulsa yine aynısını alırım sanırım.

LynXMaSTeR tarafından 22/Tem/21 14:38 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    JuMaN bunu yazdı

nerdeyse hepsinde onun ayarı var. bak mesela konuda adamın attığı klavyede esc tuşunun üstünde fn lock işareti var. onu ayarlayabiliyorsun. 

fn+esc yapıyosun, f1-f12 olarak çalışıyolar. tekrar fn + esc yapana kadar öyle kalıyolar. sonra atıyorum film izlicen falan tekrar fn+esc yapıyosun, parlaklık, ses vs kontrol ediyolar.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı

nerdeyse hepsinde onun ayarı var. bak mesela konuda adamın attığı klavyede esc tuşunun üstünde fn lock işareti var. onu ayarlayabiliyorsun. 

fn+esc yapıyosun, f1-f12 olarak çalışıyolar. tekrar fn + esc yapana kadar öyle kalıyolar. sonra atıyorum film izlicen falan tekrar fn+esc yapıyosun, parlaklık, ses vs kontrol ediyolar.

Aynen, FN+ESC yapınca mod değişiyor, aynı durum Dell dahil bazı laptop'lar için de geçerli.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı

Teşekkürler hocam hiç dikkat etmemiştim o zaman mx keys bakayım  ben :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    JuMaN bunu yazdı

Teşekkürler hocam hiç dikkat etmemiştim o zaman mx keys bakayım  ben :)

Yahu bu alışveriş siteleri ne zaman çoklu alınca indirim yapacaklar? :-)
    Alınca fikirlerini benimle de paylaş hocam, buradaki Vatan/Teknosa'da yok gidip test etmek için.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

media marktta 999 liraya düsmüs gectim siparisi. ben de yazılımda apex pro tkl kulllanıyordum yormaya başladı beni. bunu deneyeyim bir de.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı

media marktta 999 liraya düsmüs gectim siparisi. ben de yazılımda apex pro tkl kulllanıyordum yormaya başladı beni. bunu deneyeyim bir de.

Üstat Mediamarkt club üyesi olunca 50TL'lik kupon geliyor, 949TL yapıyor. Herkes çok övüyor; ama değer mi bu paraya emin olamıyorum..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    JuMaN bunu yazdı

abi o olayı yazılım üzerinden halledebiliyorsun ayrıca mxler G (oyuncu) sınıfına göre çok daha oynak tuş atamaları konusunda azıcık lua kodlayabiliyorsan klavyeyi senin yerine ister kız ister kuş avlayacak kıvama getirebilirsin (lafın gelişi demek isterdim ama değil asdfsd) (gerçi lua olayı mx'lerde var mıydı bilmiyorum G sınıfı kullandığım için, bizde var misal) 

inversion gibimsi bişey olması lazım hatta. bi de ben bayadır mx lua kullanmadım tam eminmiş gibi konuşmayayım ama G'lerde varsa MX'lerde hayli hayli vardır diyorum. 

Bi de klavyenin harbi unisex olması aşırı hoşuma gitti, mac kullanmıyorum ama macdeki F tuşlarının işlevselliği hiç bişeyde yoktu şahsen F tuşlarından vazgeçebilirim demek isterdim ama zaten mecburiyetten çok gerekli olanlar haricindekileri kullanmıyorum adfasdfsdf bknz; 

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 3261 Toplam Mesaj: 34
logitech kablosuz klavye mx keys konfor