folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Logitech MX Keys Klavye Kullanan Var Mı, Öneriyor Musunuz?

Logitech MX Keys Klavye Kullanan Var Mı, Öneriyor Musunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

@whopper hocam hayırlı-uğurlu olsun öncelikle. Ben de bu cihaz değişimi olayından dolayı ürüne yaklaştım. İşin güzel tarafı, tek tuş ile iPhone'a bile geçebiliyor. Bazen Pages'ta 2-3 sayfa metin yazıyorum.

Mouse takibi olayı da çok iyiymiş. Kartıma puan yüklenmesini bekliyorum, bu esnada yorumlarını da dört gözle bekleyeceğim.
    Ha bu arada, arka aydınlatmayı kapatırsan çok iyi pil şarjı vaadediyor ürün.

Twitter: @CanKirca
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

bu klavye için ben de arayıştayım, uzun kullanım sonrası yorumları bekliyorum. bir de mac ile ne derece uyumlu , mac için ayrı versiyon mu var yoksa tek klavye mi var.

ayrıca mac için dongle olmayan bluetooth mouse önerisi var mı mx master haricinde. daha küçük (ve ucuz) tavsiyelere açığım. 

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek
    sir bunu yazdı

bu klavye için ben de arayıştayım, uzun kullanım sonrası yorumları bekliyorum. bir de mac ile ne derece uyumlu , mac için ayrı versiyon mu var yoksa tek klavye mi var.

ayrıca mac için dongle olmayan bluetooth mouse önerisi var mı mx master haricinde. daha küçük (ve ucuz) tavsiyelere açığım. 

Normalde çalışıyormuş; ancak ürünün Mac'e özel bir versiyonu var https://www.logitech.com/tr-tr/products/keyboards/mx-keys-mac-wireless-keyboard.920-009558.html

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı
    sir bunu yazdı

Normalde çalışıyormuş; ancak ürünün Mac'e özel bir versiyonu var https://www.logitech.com/tr-tr/products/keyboards/mx-keys-mac-wireless-keyboard.920-009558.html

hocam sadece rengini mac e göre ayarlamışlar sanırım, teknik olarak bi fark göremedim.

bu arada ben de dongle olmayan uygun fiyatlı klavye mouse arayışındayım.

LynXMaSTeR tarafından 27/Tem/21 19:51 tarihinde düzenlenmiştir

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    CanKirca bunu yazdı
    sir bunu yazdı

hocam sadece rengini mac e göre ayarlamışlar sanırım, teknik olarak bi fark göremedim.

Maus için Razer basiliks x hyperspeed bakabilirsin hem dongle ve blutooht ile bağlanıyor 1 haftadır kullanıyorum gayet güzel ergonmik avuç içine tam sığıyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    CanKirca bunu yazdı
    sir bunu yazdı

Maus için Razer basiliks x hyperspeed bakabilirsin hem dongle ve blutooht ile bağlanıyor 1 haftadır kullanıyorum gayet güzel ergonmik avuç içine tam sığıyor.

logitech mause almasaydım bunu alırdım güzele benziyor gittim m590 aldım  bir daha mause alırsam logitech almayacağim orası kesin zaten eski kalitesi malesef yok

TOMBLACK tarafından 27/Tem/21 20:56 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    CanKirca bunu yazdı
    sir bunu yazdı

mouse güzelmiş ama iki elle rahat kullanılabilen bir model bakınıyorum. çoğu zaman sol elle kullanıcam.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

İlk izlenimler nasıl @whopper hocam?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

İlk izlenimler nasıl @whopper hocam?

Dün mx master 3 for mac mouse da geldi. Ne yazık ki ürünü pazarlarken klavye ile geçişlerde mouse da birlikte gecis yapıyor muhabbeti dolaylı olarak yanlış. 

Klavyeden tuşla geçince mouse değişmiyor. Mouseda yıllardır olan flow teknolojisi ile aynı ağdaki iki cihazı arasında ekran edgeleri arasında kaydırarak oto gecis yapabildiğin bir sey var. Flowa klavyeyi bağlıyorsun fare değiştiğinde klavye de değişiyor.

Gelgelelim ikisi aynı ağda değilse cihazlarınız mesela birinde vpn vs varsa çalışmıyor. Mouse ters cevirip geçiş tuşuna basmak gerekiyor. 

Açıkçası bu beni baya rahatsız etti. Ayrıca klavye pc geçiş tuşları yeterince seri işlemiyor. Bazen bir bilgisayara geçiş yaptığımda bağlantıyı göremiyor(bluetooth) 30-40 saniye bağlanamıyor.

Klavye geleli birkaç gün oldu ama hala çok fazla typo yapıyorum. uzun zamandır low profile ve numpadi olan klavye kullanmamıştım. 

Fonksiyon butonlarını locklayıp kullanmak isterseniz -ki eğer frontendde çalışıyor ve dev console sürekli açıyoranız, IDElerde debug yapıyorsanız bu şekilde kullanıyorsunuz- multimedia butonlarının ses açma tuşu dışında hepsi bu fonksiyon butonlarıyla beraber işlenmiş. Yani ses kısma için fn+f12 yapıyorsunuz. Bu da biraz mantıklı gelmedi bana.

Klavye + Mouse 1700 lira civarına geldi. Açıkçası su ana kadarki deneyimim pek olumlu değil. 

whopper tarafından 30/Tem/21 04:41 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerfurkan1098
    omerfurkan1098's avatar
    Erkek

1 yıldır mxkey kullanıyorum bağlantı süresi ve şarj efsane bence. USB C ile şarj oluyor. Şarjda kullanılıyor. 3 farklı cihaz bağlanıyor 1 tanesi kendi USB alıcısı diğerlerini ben şöyle kullanıyorum. 1 MacBook Pro diğeri sanallaştırma yaptığım Windows diğeri masaüstü pc ile şeklinde. Neden aldım. Gerçekten tasarımı ve tuşları güzel yazması ve ergonomisi süper. Windows ve Mac tuşları uyumlu. Gri rengi ve tuşların iç kısmı çukur çok hoş yazması eğlenceli 

yanlış tuşa basma oranım bu klavyede benim için daha düşük oldu ama diğer taraftan command ve alt tuşları biraz ters geliyor. Fn ile ilgili aslında çok sorun yok 2 kere basınca değişiyor. Birde ışığı güzel üstüne gelince elim yakınlık sensörü ile aydınlanıyor Not : yazılımı ve driver ile kullanmanızı tavsiye ederim. 

Toplam Hit: 3286 Toplam Mesaj: 34
logitech kablosuz klavye mx keys konfor