folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Logitech Z-506 5+1 Sorunu Kafayı Yedirtecek ?

Logitech Z-506 5+1 Sorunu Kafayı Yedirtecek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cyber
    Cyber's avatar
    Erkek

mp3lerin hemen hemen hepsi stereo çift kanaldır. Sadece ön iki hoparlörden ses alman gayet normal.

Ses kartı programında test ettiğinde 5 hoparlörden ayrı ayrı ses aldıysan doğru olarak bağlamışsındır demektir.

Eğer 5 hoparlörden de mp3 dinlerken ses almak istiyorsan virtual surround açman gerekiyor. Creative ses kartlarında cmss 3d diye bir özellik vardır bu işe yarar.

Bazı hoparlörlerde jazz9940b gibi prologic desteği vardır,2 kanal sesi 5 kanal olarak dağıtabilir.

Ama arkadaşın dediği gibi 2 kanal dinlemeni tavsiye ederim. 

5.1 sistemin farkını AC3 destekli divx filmlerde, dts , dolby digital destekli dvd playerlarda anlarsın

ac3 test dosyası linki , bunla bi dene hepsinden ses alıyor olman lazım

http://www.mysurround.com/test/TestMySurround-en.dbr.ac3

MCSE,MCDST gokhan@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

bende de aynı ses sistemi var hocam.Müridlerin söylediği gibi çoğu müzik stero olduğu için 2 tanesinden kuvvetli ses diğerlerinden sanki melodi gibi birşey geliyor :)

Ama filmlerde filan öyle bir sıkıntısı yok sistemin 5inden de gümbür gümbür akıyo. hepsinden ses gelmesi için creative nin ses kartları var hocam harici şekilde kullanılıyor onlardan alınması gerekiyormuş diye duymuştum ama onlarda bi z506 parası kadar var :) bende gerek duymadım böyle kullanıyorum gayet memnunum güzel sistemdir.

Bilmediğim bir yöntem filan varsa öğrenirsen banada pm atarsan sevinirim :)

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
Toplam Hit: 2087 Toplam Mesaj: 13
ses sistemi logitech z-506 5+1