folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Logo 3 Tiger İle Entegrasyon

Logo 3 Tiger İle Entegrasyon

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Musterilerimden biri logo3 tiger ile muhasebe ve stok takibi yapiyor. Muhsebedeki cari leri ve stok daki urunleri gorebilecegi ayri bir uygulama istiyor. Logo direk rest api sunuyor mu, veritabindan kendim mi cekmem gerekiyor bunlari yada bunun yolu yordami nedir bilem varmi?

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

direk bir rest apisi bildiğim kadarıyla yok. Normalde logo go versiyonlarında direk db üzerinden işlemleri kendin yapman gerekiyor fakat tigerda lobjects.dll diye bir kütüphaneleri var ekstra satıyor olmaları lazım ufak bir ücrete . onunla entegrasyonu sağlayabilirsin. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Logo dan pruvaya 3. Parti bir programla satış ve stoğu aktarıyorduk ama çok büyük problem hep sıkıntı çıkıyor vs vs logo da kalsın yoksa 1 yerine 3 programla uğraşacak 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

Excele veri çektiğimiz bi eklenti vardı. Logonun ürünü. İsmini unuttum şimdi. Yarın bakıp yazayım 

le le le sakine
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Logonun o işi yapan kendi birimi var, fiyatlar tabi yüksek.

Basit mantık:

1. Makro ile xml al,

2. aldığın xml i yazdığın program ile işle, raporsa rapor olarak sunacak grafiksel bir hede yap; yeniden logoya giriş yapacaksa yine makro kullan.

Pek çok karmaşık şeyi sikindirik xml ve vb ile yaptığımı hatırlıyorum, her ne kadar sikindirik desek de delphi ve vb nin gözünü seveyim dakikalar içinde iş yapar sanki bir hafta sürüyormuş gibi gösterirdim. Ahlaksız bir adam çok fazla çalışmaz ahlaksız adam kendi bilgi birikimine yatırım yapar. Çok fazla verme, fazlasını kendine al, onlar babayı alsın.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Hocam Tiger serisi Logo Object diye bir kütüphane kullanıyor. Yalnız lisans maliyetleri yüksek. Kaldıki object kütüphanesi eğer insert yapmayacaksan lazım değil. Sadece görüntüleme ise direk sql den çek göster. SQL e insert etsen bile direk programın içinde görüntülenmiyor. Logo nun o tarz bir kontrolü mevcut. Kayıt atacaksan object kütüphanesi kullanacaksın diyor. Ama sadece görüntüleme ise direk SQL den select etmeni öneririm. 

Cari kart tablosu: LG_001_CLCARD

Stok kart tablosu: LG_001_ITEMS

Onun dışında görmek istediği şeyleri logo programında açarken SQL profiler ile bakıp bulabilirsin.

Titanyumun gücü adına!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

Hocam Tiger serisi Logo Object diye bir kütüphane kullanıyor. Yalnız lisans maliyetleri yüksek. Kaldıki object kütüphanesi eğer insert yapmayacaksan lazım değil. Sadece görüntüleme ise direk sql den çek göster. SQL e insert etsen bile direk programın içinde görüntülenmiyor. Logo nun o tarz bir kontrolü mevcut. Kayıt atacaksan object kütüphanesi kullanacaksın diyor. Ama sadece görüntüleme ise direk SQL den select etmeni öneririm. 

Onun dışında görmek istediği şeyleri logo programında açarken SQL profiler ile bakıp bulabilirsin.

Sabah evden çıkarken benzer birşey düşünüyordum,

tamam insert olmuyor diyorsun. peki logodan'eklenmiş satırı update ile değiştiremez miyiz?

NoktaliVirgul tarafından 02/Mar/20 08:58 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ray52Lewis
    Ray52Lewis's avatar
    Erkek
    umit bunu yazdı

Excele veri çektiğimiz bi eklenti vardı. Logonun ürünü. İsmini unuttum şimdi. Yarın bakıp yazayım 

Navigator.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

İlk faz sadece SELECT ile çözülecek ancak ikinci fazda web üzerinden sipariş almayı planlıyorlar. Bu durumda illaki adam akıllı entegrasyon gerekiyor. Objects kütüphanesine göz gezdirdim ancak kendi çaplarında ekosistemlerini korumak ve hali hazırda müşterinin para verip aldığı uygulamaya birşey yaptırma konusunda bile ekstra lisans misans birşeyler kitleyip para kazanmanın derdinde gibi gözüküyor Logo. Herhalde direk Logo ile iletişime geçip bilgi almak en doğrusu olacak gibi duruyor :/

Birde şöyle birşeye denk geldim belki birisine lazım olur:

https://github.com/ugurozpinar/Logo

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı

Sabah evden çıkarken benzer birşey düşünüyordum,

tamam insert olmuyor diyorsun. peki logodan'eklenmiş satırı update ile değiştiremez miyiz?

Bildiğim kadarıyla hayır. Çalışma sistemi şu şekilde. İlgili satırın kayıtlarından bir key oluşturup çağırırkende bu keyi kontrol ediyor. Senin değiştirdiğin veriden oluşan key ile sistemdeki key birbiriyle uyuşmadığı için sistem ilgili kaydı göstermiyor (veya üzeri çizik geliyor olabilir)

TeRRoR bunu yazdı

İlk faz sadece SELECT ile çözülecek ancak ikinci fazda web üzerinden sipariş almayı planlıyorlar. Bu durumda illaki adam akıllı entegrasyon gerekiyor. Objects kütüphanesine göz gezdirdim ancak kendi çaplarında ekosistemlerini korumak ve hali hazırda müşterinin para verip aldığı uygulamaya birşey yaptırma konusunda bile ekstra lisans misans birşeyler kitleyip para kazanmanın derdinde gibi gözüküyor Logo. Herhalde direk Logo ile iletişime geçip bilgi almak en doğrusu olacak gibi duruyor :/

Birde şöyle birşeye denk geldim belki birisine lazım olur:

https://github.com/ugurozpinar/Logo

Aynen o dertte logo. Çünkü şirketin geliştirmeye devam edebilmesi için gelire ihtiyacı var. Zaten bunlar bilinen şeyler. Eğer bu tarz bir durum söz konusu ile Logo programını almamak gerekiyor. 

Bu arada bana verin lobject i ben yapacamda diyemiyorsun hocam. O yüzden logoyu arasanda cevap alamayacaksın muhtemelen. Ya şirkete aldırıp onun üzerinden gideceksin veya Logo ya yazılımcı çözüm ortağı olacaksın. 

Titanyumun gücü adına!!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

logo desteğe yazdım bakalım görüşüp buraya da yazarım.

Toplam Hit: 1968 Toplam Mesaj: 17
logo logo tiger logo entegrasyon logo3 logo