folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Lys Ye Tekrar Girme Hakkında Yardım

Lys Ye Tekrar Girme Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek

bu sene lys ye yabancı dil den girdim yeditepede çeviribilim okuyacaktım ama bir sene burda hazırlık okuyacağıma ingilterede okurum aynı paraya dedim. aklımda iki soru var: 

- diyelim burda yeditepe ye tercih yaptım ve tercihde çıktı. okula para vermeden kayıt yaptırıp 1 sene dondurma şansım var mı ? o süredede ingilterede dil eğitimini alıp toefl yada okulun profeincy sınavıyla hazırlığı atlarım ve önümüzdeki sene fakülteden devam ederim.

- ikinci sorumda diyelimki bu sene tercih yaptım tercihdede okul çıktı ama kayıt yaptırmadım gittim ingiltereye aldım dil eğitimini geldim. bi daha lys ye girdim. geçen sene kayıt hakkı kazanıp kayıt yaptırmadığım için yeni girdiğim lys de puan yarı yarıya düşermi? birde lys puanı hesaplanırken okul puanı falan tekrar hesaplanıyormu yoksa sadece sınavdan aldığım puanı mı sayıyorlar ikinci sefer girdiğinde.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    herhangi bir bolume yerlestirilirsen gelecek yil okuldan gelen puanin yariya duser ortalama 60 geldigini varsayarsak( okul birincisi 75) 30 puanlik kayiptir..

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek

okuldan 74 puan geldi (açık lise) bu sene tercih yapmasam önümüzdeki sene tekrar girsem sınav puanıma o 74 puan tekrar dahil edilecekmi?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bulanik
    bulanik's avatar
    Erkek

1 sene dondurma hakkın var diye biliyorum fakat bu üniden üniye değişeceği için okulla konuşsan bunu daha iyi olur.Artı olarak o dondurma işlemi kesin olur mu onuda sor sonra her şeyi hazırlarsın üniden olumlu yanıt gelmezse kalırsın öyle ikinci sorun için eğer tercih yaparsan okul puanın yarıya düşer.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bulanik
    bulanik's avatar
    Erkek

ste1n bunu yazdı:
    -----------------------------

okuldan 74 puan geldi (açık lise) bu sene tercih yapmasam önümüzdeki sene tekrar girsem sınav puanıma o 74 puan tekrar dahil edilecekmi?

-----------------------------

evet puan kaybı olmaz

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek

peki bir sorum daha var yeni başlık açmim dedim önümde iki seçenek var : 

1- burssuz yeditepe çeviribilime girmek hazırlığı da orda okumak

2- tercih yapmayıp ingiltere de dil eğitimi alıp tekrar lys ye girmek. dil eğitimi aldıktan sonra lys den (dil puanı) alıcağım puan muhtemelen yeditepe veya bilkent en kötü %50 bursla girmemi sağlar.

siz olsanız hangisini seçersiniz. çok kararsız kaldım. ikinci seçeneği seçersem ygs yede girmem gerekiyor. bu seneki ygs sınavını şansa bala geçmiştim barajın biraz üstünde puan almıştım yani kendime çok güvenmiyorum :) ama hem burs alma şansım olur hemde hazırlık sınıfını atlarım toefl la falan.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

okulu her türlü dondurursun 10dk sürer toplam, ancak önce harcını yatıracan sonra kayıt yaptıracan, kayıt yaptırdıkdan sonra dondurabilirsin, 2.dönem yine harcını yatıracan ders kaydı yaptıracan sonra donduracan. Eğer 2.öğretim ise 1.000 lira çıkar cebinden.

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

hocam hiç ingilitereye gitme bi otur bi yıl daha calıs lys ye ?

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek

tekrar ygs yi geçebilirmiyim geçemezmiyim aklıma takılan soru bu. eğer dışarda 1 sene dil eğitimi alsam lys ye girsem zaten bilkent i burslu kazanırım hazırlık sınavınıda verir direk fakülteye başlarım. ama biraz gerçekci düşünüyorum yani direk başlayasım var yeditepe ye hazırlıktan bir türlü karar veremedim ama.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Bir yeri yazar yerleştiğin kesinleşir ve gitmezsen okuldan sana eklenen puan yaklaşık %50 oranında düşecektir hacı

kazanmayı planladığın fakülteyi ara. ben kayıdı yaptırıp dondurup 1 sene sonra okumak istiyorum ingiltereye gidicem vs. anlat adamlara böyle böyle mümkün müdür diye sor onlar sana en doğru bilgiyi verirler kulaktan dolma iş yapma

ille bilkentte okuyacam diyosan ilk seneni okuduktan sonra ortalamanı yüksek tutar bi başvurursun bilkente de belki alırlar yine bilmiyorum devlet üniversitesi mantığı oralarda da geçerli midir ama

Avukat/Hukukçu
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek

doğru diyorsun en sağlıklı bilgiyi okulun kendisinden alırım ancak kafamdada risk budur deyip tercih yapmayıp yurt dışına gidip ygs lys ye bi daha girmek var :)

Toplam Hit: 2502 Toplam Mesaj: 11