folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Mac Book Pro Mu Yoksa Mac Book Air Mi ?

Mac Book Pro Mu Yoksa Mac Book Air Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

13' air kullaniyorum. bazen boeing 737 ile yaristigina sahit oluyorum hız konusunda. 

icinde xcode ve visual studio da kullanıyorum. inan tıslıyor kullanırken makina :D

[22817//kaanabak]
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    Perihelion bunu yazdı
    scarletbeard bunu yazdı
    Perihelion bunu yazdı

2011 model macbook pro'dan yazıyorum gayet hızlı ssd hard disk olmamasına rağmen. ssd takarsın istersen uçarsın. amd radeon hd 6770m 1024 grafik kartı ayrıyetten 3000 intel hd grafik kartı var 8 gb ram istersen 16 yaparsın. 2.5 intel i7quad islemci benim makınenın özellikleri boyle grafik fotoğraf ve video işleri için kullanıyorum mat ekran birde 4.500 tl civarıdır 15 inç birde banamısın demedi mükkemel bir makine ama windows yükleyeceken arkadaşında dediği gibi hiç alma toshiba al :)

Hocam. Ayni anda 2 hdd bulundurabiliyormuyuz bilgim yok ondan soruyorum. Misal bi pcde olan standart 500 320 gb neyse extra 64 gb 128 gb bi ssd takabilirmiyiz.

Ve ayrica suanda toshibanin isinmaz serilerinden olan bi modelden yaziyorum. Belki ayda bi gün kapatiyorum. Makinada tık yok güzel sarj 5 saat gidiyor. Herşey güzel ama apple i takinti yaptim ve. PSD işlerine girmeyi düsünüyorum. Bu pc beni çok yoruyor gözlerim resmen aciyor diyebilriim. Apple hiç kullanmadim fakat netten bakiyorum . Apple gercekten farkli ve cazibeli. 

2 ayrı hard disk takamıyorsun malesef. apple ın kendi sıtesınden almaya kalktım oyle bı secenek yoktu daha dogrusu. anca mac pro alcan oda çoooook pahalı. cazibesi var doğrudur ama sırf bunun için onca paraya değermi tartısılır. mac kullanıcısı olarak kesinlikle mac al derin virus falan pek yok windowstan daha cok rahatsın bu konuda sarjda ise 7-8 saat yazıyor sitesinde psd falan ugrasmak için en ideal makine zaten grafik için biçilmiş kaftan. alıştınmı vazgecemessin macintoshtan. arkadasımın macbook u var pro'da diil 1 ay acık kalmıs banamısın dememiş ama en sonunda hard diski yakmıştı :D

dvd yi çıkarıp "Apple hdd caddy" dedikleri aparatı dvd nin olduğu yere takarsan oraya takabilirsin hocam. böylese 2 hdd olmuş olur.. sistemi ve programları sdd ye kurarsın, arşivlemek istediğin ya da bilgisayarda durucak olan dizi film müzikleri diğer hdd ye kurabilirsin.. retina olan aletlerde olmuyodu gibi bişi hatırlıyorum ama emin değilim.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Perihelion
    Perihelion's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

2 ayrı hard disk takamıyorsun malesef. apple ın kendi sıtesınden almaya kalktım oyle bı secenek yoktu daha dogrusu. anca mac pro alcan oda çoooook pahalı. cazibesi var doğrudur ama sırf bunun için onca paraya değermi tartısılır. mac kullanıcısı olarak kesinlikle mac al derin virus falan pek yok windowstan daha cok rahatsın bu konuda sarjda ise 7-8 saat yazıyor sitesinde psd falan ugrasmak için en ideal makine zaten grafik için biçilmiş kaftan. alıştınmı vazgecemessin macintoshtan. arkadasımın macbook u var pro'da diil 1 ay acık kalmıs banamısın dememiş ama en sonunda hard diski yakmıştı :D

dvd yi çıkarıp "Apple hdd caddy" dedikleri aparatı dvd nin olduğu yere takarsan oraya takabilirsin hocam. böylese 2 hdd olmuş olur.. sistemi ve programları sdd ye kurarsın, arşivlemek istediğin ya da bilgisayarda durucak olan dizi film müzikleri diğer hdd ye kurabilirsin.. retina olan aletlerde olmuyodu gibi bişi hatırlıyorum ama emin değilim.

bak bunu yeni duydum. macbook düşünen arkadaş dvd yi gözden çıkarıcaksa macbook pro al derim ama windows yükleme sırf havası var diye :) para bolsa saygı duyarım o ayrı :D ama gayet saglam ve işini fazlasıyla görecek bi makine

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Biri gelmiş şekil olsun havam olsun diyorsan kullan demiş. Kullanmadan şöyle laf edenler bi elinize alında bi kullanın 1-2 yıl sonra laf söyleyin, neyse.

Hocam istersen dvd bölümünü iptal ettirip yerine harddisk taktırabiliyorsun o konuda sıkıntın olmasın.

Bende macbook pro kullanıyorum  Z0LZQ modelinden, grafik tasarımcıyım. Bunda biraz ısınma problemi var ama bilgisayarda pek fazla etki yaratmıyor. 

Gerçi 2012 modellerinden sonra 2 tane fan taktılar makinalara, ssd harddisk var. Onlarda bu sorunu yaşamassın. Aldığına pişman olmayacağın alet, emin ol.

Ar0fer tarafından 14/May/13 22:24 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

herkese tesekkür ederim ilgiler için. Tekrar tekrar. Alacagim kararim kesinde işte biraz erteliyoruz. Sürekli sene başinda sıfır bi toshiba aldim. erteledim ama artik ertelemeyi düsünmüyorum. Biran once almam gerkeiyor. Tekrar tesk ederim. herkese

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı

Biri gelmiş şekil olsun havam olsun diyorsan kullan demiş. Kullanmadan şöyle laf edenler bi elinize alında bi kullanın 1-2 yıl sonra laf söyleyin, neyse.

Hocam istersen dvd bölümünü iptal ettirip yerine harddisk taktırabiliyorsun o konuda sıkıntın olmasın.

Bende macbook pro kullanıyorum  Z0LZQ modelinden, grafik tasarımcıyım. Bunda biraz ısınma problemi var ama bilgisayarda pek fazla etki yaratmıyor. 

Gerçi 2012 modellerinden sonra 2 tane fan taktılar makinalara, ssd harddisk var. Onlarda bu sorunu yaşamassın. Aldığına pişman olmayacağın alet, emin ol.

Bende şu anda mevcut makineler; macbook pro (atıl duruyor, çöl kumu nedeniyle heba oldu), thinkpad x220(aktif kullanıyorum), thinkpad x220 tablet(aktif kullanıyorum), Asus ux31a ultrabook(aktif kullanıyorum)...

mac e gelelim macbook air benim hatunda vardı 2 ay kullandım, kendisi kullanamadığı için windows yükledik bir boka benzemedi, macbook pro da win7 gayet iyiydi fakat ısınma sorunu vardı makinede yavaşlıyordu :) thinkpadlerde hiç bir sorunla karşılaşmadım, tipini beğenmediğim görüntüsünden iğrendiğim yuvarlak mouse yerine takılan şeyi sevmediğim bu makinede performans, dayanıklılık, ileri düzey sıvı koruması, 3g vs vs ne aradıysam buldum, bence sen de farklı şeyler kullanıp öyle konuş. o magic mouse da iğrenç ötesi kullanışsız bir şey.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

şu amerikadan getirilme retinalı 16 gb ramli pro türk parasıyla 5 bin lira fln bende almayı düşünüom ama şu 100 dereceye kadar ısınma mevzusu canımı sıkıo...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Perihelion
    Perihelion's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Bende şu anda mevcut makineler; macbook pro (atıl duruyor, çöl kumu nedeniyle heba oldu), thinkpad x220(aktif kullanıyorum), thinkpad x220 tablet(aktif kullanıyorum), Asus ux31a ultrabook(aktif kullanıyorum)...

mac e gelelim macbook air benim hatunda vardı 2 ay kullandım, kendisi kullanamadığı için windows yükledik bir boka benzemedi, macbook pro da win7 gayet iyiydi fakat ısınma sorunu vardı makinede yavaşlıyordu :) thinkpadlerde hiç bir sorunla karşılaşmadım, tipini beğenmediğim görüntüsünden iğrendiğim yuvarlak mouse yerine takılan şeyi sevmediğim bu makinede performans, dayanıklılık, ileri düzey sıvı koruması, 3g vs vs ne aradıysam buldum, bence sen de farklı şeyler kullanıp öyle konuş. o magic mouse da iğrenç ötesi kullanışsız bir şey.

magic mouse kullanıyorum alısınca guzel cok pratık ve hızlı oluyor :) macbook pro 2011 kullanıyorum suana kadar ısınma problemı yasamadım tmm ısınıyor ama bı sorun cıkarmadı şu zamana kadar ki 2 sene oldu ve ilk günkü gibi temiz ve hızlı :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

abi para olacak üstte arkadaşın yazdığı gibi 16gb ram i7 retinalı proyu alacaksın

air yerine ipad 4 veya şimdi çıkacak olan ipad 5 bence daha uygun olur ikiside çok hafif donanımları benzer. tabi işletim sistemi farkı var ama

pro tabi.

PanxeR tarafından 15/May/13 01:49 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

paranız hepsine bakın derim:

thinkpad x1 carbon, toshiba qosmio x875,macbook pro 16gb ramli i7 retina display, monster  q61w370et01

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 3302 Toplam Mesaj: 28