folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Mac Book Pro Mu Yoksa Mac Book Air Mi ?

Mac Book Pro Mu Yoksa Mac Book Air Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocalar bu mac isiniyor demişssiniz. İsinme varsa benim hiç bi bokuma yaramaz. Benim kullandigim pc ne olursa olsun isinirsa çöpe atarim .  Bu konuda çok hassasim hangi serinlerinde üretim hatasi var isiniyor hangileri normal bilgisi olan varmi

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    scarletbeard bunu yazdı

hocalar bu mac isiniyor demişssiniz. İsinme varsa benim hiç bi bokuma yaramaz. Benim kullandigim pc ne olursa olsun isinirsa çöpe atarim .  Bu konuda çok hassasim hangi serinlerinde üretim hatasi var isiniyor hangileri normal bilgisi olan varmi

üretim hatasıyla serilerle alakası yok sanırım macbook pro lar böyle 100 dereyece kadar ısınıyor

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    scarletbeard bunu yazdı

hocam ısınıyor ama hiçbir sıkıntı yaratmıyor. aşırı derecede kasma olmuyor prolarda.

çok iyi portatif soğutucular var onlardan alırsın, o zaman performans gör. :) çok yakışıyorlar birbirine :))

ne diyon?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı
    scarletbeard bunu yazdı

hocam ısınıyor ama hiçbir sıkıntı yaratmıyor. aşırı derecede kasma olmuyor prolarda.

çok iyi portatif soğutucular var onlardan alırsın, o zaman performans gör. :) çok yakışıyorlar birbirine :))

Hocam isinan bi bilgisayar benim için isterse kendisi php yazilim yapip sonra tasarima döksün . Bi tramva gibi daha once bi hp almiştim yaklasik 2000 liraya 5 yil once 1 ay kullanmadim . Çok aşırı isindigindan dolayi Artik en çok dikkat ettigim konu bu benim için. Simdi isinmaz seri toshiba kullaniyorum dedim gibi 1 ay da bi gün anca kapatiyorum isinma sıfır. Fan sesi yok. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

arkadaşım kapalı ince tasarımlı cihazlardır mac'ler, bende z0nmq mac pro var 2.4 ghz quad canavar gibi render alıyor. i7960 ssd'li 24gb ram'li makineden daha iyi

evet ısınıyor, render makinası olarak tasarlanmamış tabi ama elimde patlayacak gibi de ısınmıyor. 3d uygulamalarda da oldukça başarılı.

çift monitör kullanamazsın çünkü yavaşlıyor. VGA'sı bir high end desktop kadar iyi değil, smoth layınca tekliyor ama son 1-2 yılın cihazları işini görür.

profesyonel stüdyolarda (ses - görüntü - 3d) genelde mac tercih edilir ve kullanılır çünkü işletim sistemi çökmez, virüs bozmaz...

linux da eklemeliyim.

Noyan tarafından 15/May/13 19:48 tarihinde düzenlenmiştir

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

hocam ısı konusunda en son sorunlu cihazlar macbook olurki merak etme kendi cihazımda çok nadir bi kaç dk lına böyle 92 dereceye flnfırladığı oluyo ama inanırmısın gram hissetmiyorum rahat olabilirsin kasanın tamamı aliminyum oldundan cihazın kendisi ztn başlı başına bi soğutucu görev görüyo o 92 derecede de fan hızım yakalaşık 6500rpm oluyo ki bu sadece en fazla 1 dk sürüyo bu olay oda çok nadir flash siteler fln yüklendiğinde oluyo o konuda sıkıntın olamsın ama macbook un sadece bi serisinin bir modelinde 100 derece olayı varmış bende duydum yinede daha önceki bilgisayarım olan hp kadar asla ısınamaz enazından rahatsız edicek şekilde ısnmaz ondan eminim çünkü hp kullanırken bizzat ekmek ısıtmışlığım vardı o cihazla bu cihada 92 dereceye geldinde dahi hala dizimin üzerinde durup işime devm edebiliyorum o dediğim gibi çok nadir bi durum normalde ortalama 45-55 derece arası çalışıyor bu cihazlar ve 2000rpm hızda fanları oluyor ve aşırı derecede sessiz oluyo yani bazen ekran kararıyo ama sen bilgisayar açıkmı değilmi  an baktınmı anlıyamıyorsun okdr sessiz oluyo.. bence çok düşünme hmn ihtiyacına göre 2011 sonrası bi macbook pro al gitsin hocam farketmez hepsi kaşiteli cihazlardır milyonların aldığı cihaz bi kötülüğü olsa şuanda bas bas bağırılarak forumlarada gezinirdi..

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ucenmi
    ucenmi's avatar
    Erkek

bende air var öyle netbook gibi bişi değil içinde i5 işlemci ve hd4000 ekren kartı var ayrıca ssd cabası

öncelikle pc yi ne için kullanacaksın o önemli sürekli yanımda taşıyacağım dersen air

ayrıca benim hiç sıkıntı olmada kullanım amacım şöyle

android program geliştirme (eclipse)

php ve css3 (dreamweaver)

photoshop ve fireworks (site yaparken lazım oluyor)

ayrıca vw kurrak içinde windows ve ubuntu var

windows:

asp.net (visual stdio)

sitelerin ie için uyumluluğu (ie)

ubuntu:

c ile kod yazmak derlemek (ödevler için)

ben bu işletim sistemlerinin hepsi açık her birinde ayrı şeyler açık cihazda bir kasma ve donma olmadan kullandım sanada öneririm özellikle ssd kullanmadıysan farkı göreceksin.

NOT: belki unuttum başka işler içinde kullanıyorumdur sonradna eklerim

Toplam Hit: 3274 Toplam Mesaj: 28