MAC Devri Bitiyor Mu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

bazılarımız için hiç başlamadı :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Yılların windows'çusuyumdum son 1 aydır Mac'e geçtim diye mi devri bitiyor vay mk. Denizi kuruturum ben bu şansla.. 

Photoshop Premiere çok hızlı evet. (Çok önemli) 

Sistem çok hızlı açlılıyor kapanıyor falan. 

Açılırken sağ alt köşeye bir sürü şey gelmiyor. Kim ne kadar yiyor bakmıyorum.

Fotoğrafları videoları bir tuşla önizleme yapıyorum pratik hızlı. Pencereler arası tek tuşla hızlı geçiş çok iyi.

Herşey masaüstünde ama öyle D arşiv falan yapasım gelmiyor zaten arşivcilikte kalmadı. 

Virüs falanda yok sanırım hiç böyle programlara gerek yok. 

Oyuncu değilim ama oyun yok diye garip geliyor. zero hour, age of oynuyordum ne güzel, artık agar.io oynuyorum :) Niye oyun çıkmıyor bu siteme anlamadım.. 

Stabil ve sorunsuz abicim bu net. 

Seside çok yüksek çıkıyor kusur bulamıyorum yinede çok sevemedim.. 

K2KB2-BDBGV-KP686-D8T7X-HDMQ8 ( win xp key ezbere yazdım :) 

Beynime bu şifreyi kazıtan kronik sorunlarıyla gelen sistemdi Windows yinede sorunlarıyla sevmişiz demek ki. 

Şimdi mac olduğu için windows makineden çok daha fazla para verdin. Aynı donanımda windows daha yavaş çalışacak buraya kadar tamamız. Atıyorum sırf apple olduğu için aynı donanıma 20 bin TL fazla verdin. O para yazılıma gitti. O parayı windows makinenin donanımına verseydin aynı hızda çalışmayacak mıydı? Bence daha da hızlı çalışabilirdi.

Şu siktiğimin apple'ının nokia gibi piyasadan silindiği günleri görsem oğlumu uzaya göndermiş kadar mutlu olurum. Hayatımın en büyük kutlamasını yapacağım. A.k iphone'u, a.k apple'ı. Yapacakları telefona sokayım.

DarkSkull tarafından 16/Ara/23 00:52 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

her şey gibi illaki günün birinde bitecek ama herkes biliyorki arm işlemcilerle köklü bir değişiklik yaptılar. harcadığı güce oranla sergilediği performansı hiç bir win. cihazla alamazsın.
    en azından şimdilik...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Apple her zaman en güçlüsünü yaptığı için o güç diğer eksileri amorti ediyor.

Verdiğin paranın karşılığı olduğunu düşünüyorum Apple için microzortun canı cehenneme.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

mac alan parasına bakmıyor ki

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Windows pc'yi sadece tasarım için kullanıyorum.

Macbook air'in fansız olması bile başlı başına büyük olay. 

En son update'den sonra 10saat giden şarj 4 saate düştü ama düzeltirler diye düşünüyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

sadece photoshop , premier ve starbucksta mail atmak için kullanılan apple mac serisi son bulabilir mi ? 

:) Mac kullanmıyorum ama mac cihazların bir developer'ın hayatını ne kadar kolaylaştırdığını bazen denk gelip kullandığımda bildiğim için baya komik geldi.

Workspace'ler arası seri geçişler, shortcutlar ve özelliğine pek bakmaksızın mac cihazlarda sorunsuz şekilde onlarca işletim sistemini virtual olarak çalıştırabilme gibi sebepler her daim +1 olarak karşımıza çıkacak. Buna özenen linux distroları var ama hala o stabilitesi yok.

Alacağın herhangi bir windows cihazın bataryası seni hiçbir zaman mac kadar götürmeyecek. Çok seyahat eden, toplantıya, sunuma katılan, yerinde oturmayan biriysen o batarya ömrü de hayat kurtarıyor.

Olaya fanatik olarak yaklaşmayalım, cihaz gerçekten iyi. İş yapmak isteyenler için üretildiği için özentiler hariç işine yarayan alıyor çok da memnun kalıyorlar.

~
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

daha yeni kendimce devrime başladım mesela masaüstünü ubuntu yaptım en son pyhton ile uğraşırken saçma sapan sıkıntılar çıkınca, vscode ve windows bile kendi içinde uyumlu değil + pyhton gibi üçüncü parti gelince daha da cortluyor.

şu saatten sonra illa windows lazım olursa açar bi sanal makine kullanır kapatırım harici düşünmüyorum.

stabilite olarak hakkını veren bir sistem macos.

mac air var pili gayet verimli taşıması kolay ki zaten çoğu işlevler artık web arayüze taşındığından chrome safari yetiyor daha ne isteyeyim, en sağlam donanımlı windows laptopta bile kapağı açıyorsun paşam kendine gelicekte sen işini göreceksin. arka planda kırk tane lüzumsuz kullanılmayan uygulama zorla kullanılsın diye çalıştırdığından bilgisayar çalışamıyor.

ama mac öyle değil, çantamda sürekli yanımda birşey olunca hemen açıp işimi görüp çantaya geri koyuyorum. bu da aradaki fiyat farkını hakediyor işte çoğu kullanıcı da bu yüzden kullanıyor.

windows'un leş olduğunu herkes biliyor ama kullanım ağı ve alışkanlıklardan ötürü kurtulamıyoruz. internette windowsla ilgili kaynağın çok olmasının sebebi çok kullanılması değil çok sorunlu olması bence :)

şöyle de bi gerçek var, iyi kötü şu günlerde ülkenin ekonomisi belli ve ona rağmen mac ürünlerinin yayılım hızı windowstan fazla artık. çünkü çoğu insan da farkında 3 lira fazla vericez ama beklentiyi karşılayacak bu diyebiliyor.

cankol tarafından 16/Ara/23 12:10 tarihinde düzenlenmiştir

imza.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

bir yanda donanım ve yazılım uyumlulugu aynı firma tarafından gelisitirilen mac ve mac os

bir yanda onlarca farklı donanıma ve bu farklı donanımlarla olusturulan konfigurasyona maximum seviyede destek ve stabilite saglamaya calisan GARİBAN WİNDOWS.

ulan alçaklar hepiniz windows'cu degil miydiniz?

parayı bulan mac'ci oldu.

yalniz degilsin bill gates baba. biz evladina sahip cikmaya devam ediyoruz.

-macbook pro 2015'te windows 10 pro kullanan bir sistem yöneticisi.

az insan çok huzur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    abdullahazad bunu yazdı

bir yanda donanım ve yazılım uyumlulugu aynı firma tarafından gelisitirilen mac ve mac os

bir yanda onlarca farklı donanıma ve bu farklı donanımlarla olusturulan konfigurasyona maximum seviyede destek ve stabilite saglamaya calisan GARİBAN WİNDOWS.

ulan alçaklar hepiniz windows'cu degil miydiniz?

parayı bulan mac'ci oldu.

yalniz degilsin bill gates baba. biz evladina sahip cikmaya devam ediyoruz.

-macbook pro 2015'te windows 10 pro kullanan bir sistem yöneticisi.

hiç unutmam, güneşli bir yaz günü idi, beylikdüzü birlik sanai sitesinde 2011'de ilk macbookumu aldım. O gün bu gün dür mobil cihaz olarak mac'den başkasina bakmiyorum. Desktop cihazda windows linux kullanıyorum eyvallah ama mobil de macbook çok farkli. Development içinde düşünsen paket uyumu, komut uyumu vs 

edit telefon calinca direk yolladim ekliyim : Docker'i açmaz isem 18-20 saat vscode'da calisa bliyorum ve performans düşüşü yaşamiyorum. Monster'in en top cihazlarini kullanıyordum bu verimi alamiyordum.

rakkoc tarafından 16/Ara/23 13:02 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.