Macbook Almaya Değer Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı

2011 de aldığım air hala on numara çalışıyor ve eksiksiz. parası yönünden de o zaman verdiğim tofaş parası helali hoş ossun.

Bu sürede kaç defa pil değiştirdin? 1000 devirlik pil ömrü var denilmekte. Maksimum 3 yıl demek bu.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    tusubasan bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

beni aydınlatın. 10-12k para vereceğiniz bir laptop sizi her türlü yıllarca idare etmez mi? neden apple? adam zaten basit kullanıcı, alacağı windows laptop'ta da çok birşey yapmayacak zorlamayacak. laptop fiyatları hakkında bir bilgim yok ama apple'ın yarısı fiyatına bi windows laptop çeksin. 5 yıl sonra beğenmezse gitsin diğer yarı fiyatına bi tane daha alsın. hem teknolojide geri kalmazsın hemde yeni ürün kullanırsın

Evet bunu bende merak ediyorum???

gecen sene antalyada 13kya lenovo legion aldim gtx1660 ti i7 islemcili. 3 ay once de macbook pro m1 islemcili en ucuz pcyi aldim 1200dolara. su an ikisini kiyasliyorum. lenovo simdiden teklemeye baslamis. asiri isiniyor. hayvan gibi agir bi yere goturmeye kalksam olmuyor. pro yaninda cennet gibi kaliyor. lenovoya gecince essege binmis gibi oluyorum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı
    tusubasan bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

beni aydınlatın. 10-12k para vereceğiniz bir laptop sizi her türlü yıllarca idare etmez mi? neden apple? adam zaten basit kullanıcı, alacağı windows laptop'ta da çok birşey yapmayacak zorlamayacak. laptop fiyatları hakkında bir bilgim yok ama apple'ın yarısı fiyatına bi windows laptop çeksin. 5 yıl sonra beğenmezse gitsin diğer yarı fiyatına bi tane daha alsın. hem teknolojide geri kalmazsın hemde yeni ürün kullanırsın

gecen sene antalyada 13kya lenovo legion aldim gtx1660 ti i7 islemcili. 3 ay once de macbook pro m1 islemcili en ucuz pcyi aldim 1200dolara. su an ikisini kiyasliyorum. lenovo simdiden teklemeye baslamis. asiri isiniyor. hayvan gibi agir bi yere goturmeye kalksam olmuyor. pro yaninda cennet gibi kaliyor. lenovoya gecince essege binmis gibi oluyorum

burada yaptığın işlemde önemli. lenovoda render alıp apple'da internete giriyorsan fark eder. 

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Macbooc air 2022 bekliyordum zalımlar tanıtmadı, ne zaman gelecek acaba

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı
    tusubasan bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Hacı aynen neden böyle olmaya başladı. Sağlam donanımlı notebook alıyon iki sene sonra zorlanmaya başlıyor.

Eskiden makinalar daha uzun süre gidiyordu. Sanki planlı eskitme yapıyorlar bunlara da artık.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek

değmez emulatör kurulmaz sanal masaüstü olmaz kaçak köçek işlerin de olmaz :)

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    whopper bunu yazdı
    tusubasan bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

burada yaptığın işlemde önemli. lenovoda render alıp apple'da internete giriyorsan fark eder. 

tabii ki grafik islemci gerektiren islerde daha ust pro modelleri gerekir. ben yazilim icin kullaniyorum. 8gb ramiyle bile idea, vscode, mysql server, mongodb server, spotify, tomcat falan ayni anda catir catir calistiriyor. cok zorlarsaniz zortluyor tabii ki. mesela bu bahsettigim ortamda calisirken 2-3 bluetooth cihaz bagliyken cihazlar bazen sapitmaya basliyor. muhtemelen rame bagli bir sorun.

gecen lenovoya gelistirme yapmak icin oturdum. basit bir is yaparken bile cihaz kasiyormus hissine kapiliyorum. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    serhat8102 bunu yazdı

Tel: İphone

Saat: Apple Watch

Kulaklık: Airpods

Tablet: İpad

Sizce laptobu satııp macbook almalı mıyım?

onu sen bize söylicen artık :D

Her niyetlenişimde fiyatlara bakıp vazgeçiyorum :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek
    Lazmania61 bunu yazdı

Bende de M1 13" 512 gb Macbook Pro var isteyen olursa satabilirim.

Tavsiye ederim m1 pro işlemcili ürün almayı düşündüğüm için satıyorum.

Fiyat ne istiyosun?

Toplam Hit: 3859 Toplam Mesaj: 43
macbook