folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Mahalle İnternet Altyapısını Nasıl Yükselttirebilirim?

Mahalle İnternet Altyapısını Nasıl Yükselttirebilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar,

Oturduğum sokakda ve onun bulunduğu saha dolabında ( saha dolabına baya yakınım) alt yapı eksikliğinden 6-8mbit gibi saçma sapan bir hız alıyorum. Telekom yetkilisi kapıma kadar geldi zaten buraya kadar max12mbit çekiyor dedi. Ayrıca ben zaten bina içi harici kablo çekmiştim evime. Sonuç olarak binamda evimde kablo sorıunu yok. DSL hizmeti aldığım firmadan sordurdum Datacenter'a olan uzaklığım 1150metre dedi. Normalde VDSL için bu rakamın 700metre ve aşağısı olması gerekiyor dedi. Telekomdan gelen dayıda saha dolabına bile bakırla kablo geliyor tarzında konustu. Baya bi twit attım beni aradılar kayıt açtılar. Bölge müdürlük seninle konuşacak dediler. Arayan yok takan yok. Hatta artık twitterdan dönüş bile yapmıyorlar. Cimer'e kayıt açtım. Önerisi olan, yol gösterecek kimse var mıdır?

edit1: an itibariyle (13.01.2020 ; 15,12) telekom beni aradı ve 1 haftalık vizyon diye garip birşey çıkarmışlar. 9 Ocakta süreci başlatmışlar fakat beni arayıp bilgilendiren olmadığı için tüm kanallardan baya bi yazmıstım şimdi öğrendim. bakalım ne olacak

edit2: an itibariyle (02.02.2020) BTK'da TTnet lehine karar verip konuyu kapattı. Üstüne basa basa netspeed'ten destek aldığımı ve mahallenin alt yapısı kötü dememe rağmen hiçbir şekilde mesajlarımı okumayıp ttnet kullanmıyorsunuz göremiyoruz dediler. Netspeed firmasıyla görüştüğümde artık TürkTelekom'un adsl ve vdsl alt yapılarına destek vermediğini ve geliştirmediği bundan sonra çalışmaları sadece fiber yönde olacağını iletti. Artık eve fiber gelmesini beklicez hedef 2071

edit3: an itibariyle (04.02.2020) facebook üzerinden de yazmıştım dün ve bugun sabahtan döndüler. Bulunduğum bölge müdürlüğünü aramış ve evim bu yılki bakırdan fibere geçiş kapsamında düzeltilcekmiş. Fakat net tarih veremiyorlar.

HanDSomE tarafından 04/Şub/20 09:34 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Senin iş çok zor. Sokakta bile fiber yoksa hiç uğraşmazlar. Kablonet var mı peki orada ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Konu tam benlik bir soru içeriyor, cevabı için takipteyim.. Zira aynı dertten muzdaribim, 24mbs hız alıyorum.. :(

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Senin iş çok zor. Sokakta bile fiber yoksa hiç uğraşmazlar. Kablonet var mı peki orada ?

yok hocam ya artık milleni, süperonlie, kablonet, telekom, turknet, netspeed. Araştırmadığım alt yapı bakmadığım şey kalmadı. 8mbit anca çekiyor. Saha dolabının fiber alt yapısını düzeltmeleri gerekiyor. Cimer'e kayıt açtım ama açıkcası oradanda ümidim yok. Telekomda tanıdık da yok çünkü yatırım gerekiyor buda para gidiyor demek. Ne yapacağımı şaşırdım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

Lise döneminde internet sorununu bi türlü çözememiştim bende. Kimi arasam bi fayda etmedi. Karlı bir ankara gecesi beyaz bir broadway gecemize güneş gibi doğdu. Güneş gibi diyorum çünkü dolaba çarptığı gibi yanmaya başlamış. Sönmedi itfaiyede kül olunca geldi. Nereden baksan 2 haftadan uzun süre internet telefon hiç bişey çalışmadı. Turuncu fiber kablosu çektiler mahalleye bırakıyolardı ordan bakmıştım. Sonra dediler vdsl hat var. Modemlerimiz değişti. Çok mutluyduk.

Sizede bi broadway gözükmesi gerekiyor gibi.

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

yok hocam ya artık milleni, süperonlie, kablonet, telekom, turknet, netspeed. Araştırmadığım alt yapı bakmadığım şey kalmadı. 8mbit anca çekiyor. Saha dolabının fiber alt yapısını düzeltmeleri gerekiyor. Cimer'e kayıt açtım ama açıkcası oradanda ümidim yok. Telekomda tanıdık da yok çünkü yatırım gerekiyor buda para gidiyor demek. Ne yapacağımı şaşırdım.

Benimde öyleydi geçen aylarda baya düzeltme olmuş ama çakallar söylemiyorlar da şans eseri alt yapı sorgulatincaa ogrendim 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Piratebay bunu yazdı

Lise döneminde internet sorununu bi türlü çözememiştim bende. Kimi arasam bi fayda etmedi. Karlı bir ankara gecesi beyaz bir broadway gecemize güneş gibi doğdu. Güneş gibi diyorum çünkü dolaba çarptığı gibi yanmaya başlamış. Sönmedi itfaiyede kül olunca geldi. Nereden baksan 2 haftadan uzun süre internet telefon hiç bişey çalışmadı. Turuncu fiber kablosu çektiler mahalleye bırakıyolardı ordan bakmıştım. Sonra dediler vdsl hat var. Modemlerimiz değişti. Çok mutluyduk.

Film gibi olay ya
    Bizim mahalledeki dolap tam yokuşun sonunda yolun kenarında, gel bana çarp der gibi duruyor hatta kar yağdığında çocuklar o yokuştan poşetle kayıyorlar ama ne yazık ki şimdiye kadar dolaba çarpan olmadı oysa o kadar müsahit yerde duruyor ki ahh ahh :D

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Erdoğan fibere karşı olan karşısında beni bulur deyince Türk Telekom 2020'de isteyen herkese 1 haftada fiber bağlayacağız diyordu.

https://www.tahribat.com/forum/isteyen-herkese-1-haftada-fiber-internet-243977

At yalanı seveyim inananı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Erdoğan fibere karşı olan karşısında beni bulur deyince Türk Telekom 2020'de isteyen herkese 1 haftada fiber bağlayacağız diyordu.

ah be abi ben bu haberi şimdi gördüm. Yoksa cimer'de bunu da yazardım.  Broadway de yok ki çarpsın bizim saha dolabına :D benmi patlatsam napsam

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı
    Piratebay bunu yazdı

Film gibi olay ya
    Bizim mahalledeki dolap tam yokuşun sonunda yolun kenarında, gel bana çarp der gibi duruyor hatta kar yağdığında çocuklar o yokuştan poşetle kayıyorlar ama ne yazık ki şimdiye kadar dolaba çarpan olmadı oysa o kadar müsahit yerde duruyor ki ahh ahh :D

Güzel fikirmiş..

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

ah be abi ben bu haberi şimdi gördüm. Yoksa cimer'de bunu da yazardım.  Broadway de yok ki çarpsın bizim saha dolabına :D benmi patlatsam napsam

telekom doğacak masrafı çarpan kişiye rücu ederse o zaman seyreyle cümbüşü :)

.
Toplam Hit: 16272 Toplam Mesaj: 52
adsl türktelekom rezilinternet kaçıncıyüzyıl altyapı