folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Mahkeme Kararı İnfazı Hisseli Ev Kira Durumu

Mahkeme Kararı İnfazı Hisseli Ev Kira Durumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Merhaba, Beşiktaşta vefat eden ananem üzerine 2  adet daire vardı( konumlarını resim olarak ekledim).

Annem hasta, bende vasiliğini yapıyorum.

Dayım, 2 evide kendi ve eşinin üstüne geçirmişti. Bu durumlardan dolayı dayım ile görüşmüyorum.

2013 yılından beri dava sürecimiz oldu sonuçlandı, 2 gün önce mahkeme kararını tapuda işlettim.2 dairede %50 hisseli olarak annemin üzerine geçirdim.  Geçmişe dönük olarakta 2 daire için kira davası açıcaz.

Önceden hatırladığım kadarı ile 1 dairede dayım oturuyor, diğer daire ise kiraya verilmişti.

Sormak istediğim ise şuan için bu dairelerden kira talep etmek için yasal olarak nasıl bir yol izlemem gerekiyor, bilginiz var mı ?

https://i.hizliresim.com/o45mfj6.jpg

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

mürid için up

Yav he he
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Ecrimisil talepli dava açılacak. Kiracıya birşey deme. Geriye dönük 5 yıl için dayına dava açacaksın. Uzun soluklu bir dava sürecini de buradan anlatmak zor. Güvenilir bir avukat bulup, parasını verirsen bu davaya bakmayacak yok. Tesbir talep etmeyi unutmayın dayının malları kaçırıp tahsil kabiliyetini öldürmemesi için.

Errare Humanum Est
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Dayınla anlaşma ihtimalin yok mu?

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Pek anlaşılabilecek bir dayı gibi görünmüyor. 2 evi birden üstüne geçirmek falan, düşününce insanın misli misli geçiresi geliyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

@K4R4B4S4N

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Pek anlaşılabilecek bir dayı gibi görünmüyor. 2 evi birden üstüne geçirmek falan, düşününce insanın misli misli geçiresi geliyor.

Dayısının hakkı çoksa? 

olayın iç hattını bilmiyoruz.

Devlette Ana baba hakkı diye birşey var anneden babadan kalma hak doğuyor 

Şimdi 2 kız 1 oğlan olsun

oğlan gece gündüz çalıştı kuru ekmek yedi ev yaptı borç ödedi kızlarda hiçbirşey yapmadı. Sadece yedi içti evlendi gitti.

Oğlan diyor ki aga ben kazandım hakkım var burda her tuğlasında. Kızlarda yok ana baba hakkı doğdu bende isterem diyor. 

Bu iş bütün milletin başına dolanmış. 80 milyon bu sıkıntıyı çekiyor.

Hadi bu dünyayı geçtim. Lanet bir düzen insanlık bozuk. Ana baba bu evlat hakkı yüzünden öte tarafta azap çekecek burasıda var. Ayrıca malesef anne baba  hayattayken kızlara hak verme taraftarı olmuyor hiçbir zaman. Tam tersi kız çalışıp ev borcu ödese bile. Diyelim ki hayattayken Baba dedi ki şurası şurası şunun bunun ben öldükten sonra böyle düzen alacaksınız. Bu sefer evlatlar kabul etmeyecek. Diğer türlü de Ana baba vermiyorum hakkımı ne haliniz varsa görün diyecek. Ucu boklu değnek yani. Mal yüzünden o kadar çok aile kardeş birbirine küs yaşıyor. Mal hırsı. Hakkaniyet yok zaten hep bana hep bana. Bir kardeş kabul dese diğeri mız mızlanıyor. Anlayacağınız az mal rahat kafa. 
    Bazende seviniyorum ohhh insanlar ev alamayacak mal paylaşımı olmayacak:))))

zor be bu işler. 

hacım bırak kira işleri filan boşver. Hayatını yaşa gider bi bela salar üzerine. Hayatına bak sen kafanı paikiolojini bozup durursun 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Dayı götüne gireceği anlayınca belki yola gelir. Açıkçası atıyorum 100k alacak olsun 50 60 verse 5 sene beklemekten iyidir der anlaşırdım. Kaşınan tipten dayı ise köküne kadar itelersin o ayrı mevzu. 

İmzalamazsam ne olcak?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Nasıl böyle bişi yapabilo insanlar anlamıyorum hele hele kız kardeşine

Oralarda uzun süre çalıştım, evler küçücük bile olsa iyi kira getirileri var.

Yasal olarak kira talep etmek için zaten avukata vericen bırak o uğraşsın, ihtar falan çeksen baya yüklü bi miktardır zaten ödeyeceğini sanmam avukatlık olur o iş

Tavsiyem öyle sıkıntılı akraba ile ortak olacağına, evlerdeki hisseleri takas edip bir tanesine %100 sahip ol.

Çok bi kaybın yoksa yada ödeyebilecek gibi değilse, büyüğü kendine küçüğü dayıya ver kira borcunu mahsup et, mahkemesiz çözmeye çalış bence en hayırlısı o olur

Yoksa mahkemelerin tartışmaların ömür boyu sürer öyle ortakla

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Valla dava 2013ten beri ise, onun bir de birkac sene evveliyati vardir kesin. Yasal faizi maizi derken muhtemelen 2 daireye de cokersin gibime geliyor. Olayin detayini bilmiyorum ama bu dayi hiyarlik yapmissa mustehak...

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

Merhaba , ecrimisil talepli dava açacaksın 5 yıllık kirayı talep edebilirsin, yeni dönem kira için kiracıya noter kanalıyla durumu bildirir bir ihtarname düzenleyerek sözleşmenin artık birlikte kiraya dönüştüğünü ,pay oranında tarafına ödeme yapması gerektiğini sözleşmenin tarafı olduğunu bildirebilirsin.

Bu gibi maddi ya da  hayati değeri yüksek davalarınıza hukuki destek alarak devam etmenizi öneririm benim şu an yazdığım da dahil olmak üzere internette yer alan her bilgi somut olay ve detayları gözetmeden yazılan kirli bilgilerdir.

Toplam Hit: 2196 Toplam Mesaj: 19
hisseli tapu mahkeme kararı