folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Mahkeme Kararı İnfazı Hisseli Ev Kira Durumu

Mahkeme Kararı İnfazı Hisseli Ev Kira Durumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Dayınla anlaşma ihtimalin yok mu?

Pek anlaşılabilecek bir dayı gibi görünmüyor. 2 evi birden üstüne geçirmek falan, düşününce insanın misli misli geçiresi geliyor.

Dayısının hakkı çoksa? 

olayın iç hattını bilmiyoruz.

Devlette Ana baba hakkı diye birşey var anneden babadan kalma hak doğuyor 

Şimdi 2 kız 1 oğlan olsun

oğlan gece gündüz çalıştı kuru ekmek yedi ev yaptı borç ödedi kızlarda hiçbirşey yapmadı. Sadece yedi içti evlendi gitti.

Oğlan diyor ki aga ben kazandım hakkım var burda her tuğlasında. Kızlarda yok ana baba hakkı doğdu bende isterem diyor. 

Bu iş bütün milletin başına dolanmış. 80 milyon bu sıkıntıyı çekiyor.

Hadi bu dünyayı geçtim. Lanet bir düzen insanlık bozuk. Ana baba bu evlat hakkı yüzünden öte tarafta azap çekecek burasıda var. Ayrıca malesef anne baba  hayattayken kızlara hak verme taraftarı olmuyor hiçbir zaman. Tam tersi kız çalışıp ev borcu ödese bile. Diyelim ki hayattayken Baba dedi ki şurası şurası şunun bunun ben öldükten sonra böyle düzen alacaksınız. Bu sefer evlatlar kabul etmeyecek. Diğer türlü de Ana baba vermiyorum hakkımı ne haliniz varsa görün diyecek. Ucu boklu değnek yani. Mal yüzünden o kadar çok aile kardeş birbirine küs yaşıyor. Mal hırsı. Hakkaniyet yok zaten hep bana hep bana. Bir kardeş kabul dese diğeri mız mızlanıyor. Anlayacağınız az mal rahat kafa. 
    Bazende seviniyorum ohhh insanlar ev alamayacak mal paylaşımı olmayacak:))))

zor be bu işler. 

hacım bırak kira işleri filan boşver. Hayatını yaşa gider bi bela salar üzerine. Hayatına bak sen kafanı paikiolojini bozup durursun 

Sorun kadının yaptığının görülmemesi bu ülkede. Kız çocukta anneye yardımcı oluyor hocam. Biz 7 kardeşiz babam iflas ettiğinde ablalarım çorap, kazar ördü boncuk işledi babamla ben götürüp sattık. Aile ortamında herkes bir işin ucundan tutuyor. 5 ablam var hepsinin üstümde emeği var. Kız çocuklar genelde yan gelip yatmıyor yani. Kız çocuk olmayı kendiside seçmiyor. Ne kanunlar, ne inançlar miras erkek çocuğundur demiyor. Herkes eşit payda mirasta hak sahibidir. Sorunun tek kaynağı bold seninde dediğin gibi bold ile işaretlediğim nokta. Yoksa ben daha çok emek verdim olayı değil yani

Titanyumun gücü adına!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı
    qoqo bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Dayınla anlaşma ihtimalin yok mu?

Pek anlaşılabilecek bir dayı gibi görünmüyor. 2 evi birden üstüne geçirmek falan, düşününce insanın misli misli geçiresi geliyor.

Dayısının hakkı çoksa? 

olayın iç hattını bilmiyoruz.

Devlette Ana baba hakkı diye birşey var anneden babadan kalma hak doğuyor 

Şimdi 2 kız 1 oğlan olsun

oğlan gece gündüz çalıştı kuru ekmek yedi ev yaptı borç ödedi kızlarda hiçbirşey yapmadı. Sadece yedi içti evlendi gitti.

Oğlan diyor ki aga ben kazandım hakkım var burda her tuğlasında. Kızlarda yok ana baba hakkı doğdu bende isterem diyor. 

Bu iş bütün milletin başına dolanmış. 80 milyon bu sıkıntıyı çekiyor.

Hadi bu dünyayı geçtim. Lanet bir düzen insanlık bozuk. Ana baba bu evlat hakkı yüzünden öte tarafta azap çekecek burasıda var. Ayrıca malesef anne baba  hayattayken kızlara hak verme taraftarı olmuyor hiçbir zaman. Tam tersi kız çalışıp ev borcu ödese bile. Diyelim ki hayattayken Baba dedi ki şurası şurası şunun bunun ben öldükten sonra böyle düzen alacaksınız. Bu sefer evlatlar kabul etmeyecek. Diğer türlü de Ana baba vermiyorum hakkımı ne haliniz varsa görün diyecek. Ucu boklu değnek yani. Mal yüzünden o kadar çok aile kardeş birbirine küs yaşıyor. Mal hırsı. Hakkaniyet yok zaten hep bana hep bana. Bir kardeş kabul dese diğeri mız mızlanıyor. Anlayacağınız az mal rahat kafa. 
    Bazende seviniyorum ohhh insanlar ev alamayacak mal paylaşımı olmayacak:))))

zor be bu işler. 

hacım bırak kira işleri filan boşver. Hayatını yaşa gider bi bela salar üzerine. Hayatına bak sen kafanı paikiolojini bozup durursun 

Sorun kadının yaptığının görülmemesi bu ülkede. Kız çocukta anneye yardımcı oluyor hocam. Biz 7 kardeşiz babam iflas ettiğinde ablalarım çorap, kazar ördü boncuk işledi babamla ben götürüp sattık. Aile ortamında herkes bir işin ucundan tutuyor. 5 ablam var hepsinin üstümde emeği var. Kız çocuklar genelde yan gelip yatmıyor yani. Kız çocuk olmayı kendiside seçmiyor. Ne kanunlar, ne inançlar miras erkek çocuğundur demiyor. Herkes eşit payda mirasta hak sahibidir. Sorunun tek kaynağı bold seninde dediğin gibi bold ile işaretlediğim nokta. Yoksa ben daha çok emek verdim olayı değil yani

bunlara girmeye bile gerek yok. annesi hastaymış, asıl ihtiyacı olan kişi burda kız kardeş ama böyle (buraya ağır küfür gelecek) adamlar var işte.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Cevap yazan herkese teşekkür ederim, konuya biraz daha açıklık getireyim,

Dayım 2013 yılı öncesinde yıllardır küçük dairede kalmaktaydı, büyük dairede ise dedem ve ananem kalıyordu.( Bana söylenen küçük dairenin dayıya verileceği, büyük dairenin anneme verileceğiydi)

2008 yılı civarı anneme sizofren tanısı konuldu , tedavi vs bir suru olaylarla ben ilgilendim ve vasilini yapıyorum.(annem giresunda ikamet etmekte)

Dedem ve Ananem vefat ettiğinde , dayıma sordum büyük evin yarısı anneme kaldı değilmi diye(biz buna bile itiraz etmedik, sadece büyük evin yarısına bile tamam demiştik), oda evet dedi ve 1 sene kira bile gönderdi.

Sonradan Tapuda kontrol ettirdiğimde ise büyük daire, annanem hastanede yatarken vefatına yakın, dayımın vekalet etmesi ile karısına satışı yapıldığını gördüm.

Dayıya söylenecek çok şey var .....

Şuanlık 2 dairede kim ikamet ediyor bilgim yok, işlemleri yasal olarak yapıp, yanlış duruma düşmek istemiyorum.

Mx0TBT tarafından 13/Eki/22 10:51 tarihinde düzenlenmiştir

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek
    Mx0TBT bunu yazdı

Dayım 2013 yılı öncesinde yıllardır küçük dairede kalmaktaydı, büyük dairede ise dedem ve ananem kalıyordu.( Bana söylenen küçük dairenin dayıya verileceği, büyük dairenin anneme verileceğiydi)

2008 yılı civarı anneme sizofren tanısı konuldu , tedavi vs bir suru olaylarla ben ilgilendim ve vasilini yapıyorum.(annem giresunda ikamet etmekte)

Dedem ve Ananem vefat ettiğinde , dayıma sordum büyük evin yarısı anneme kaldı değilmi diye(biz buna bile itiraz etmedik, sadece büyük evin yarısına bile tamam demiştik), oda evet dedi ve 1 sene kira bile gönderdi.

Sonradan Tapuda kontrol ettirdiğimde ise büyük daire, annanem hastanede yatarken vefatına yakın, dayımın vekalet etmesi ile karısına satışı yapıldığını gördüm.

Şuanlık 2 dairede kim ikamet ediyor bilgim yok, işlemleri yasal olarak yapıp, yanlış duruma düşmek istemiyorum.

Gördüğün gibi dayın hukuki destek almadığından dolayı her imkan elindeyken eline yüzüne bulaştırmış ve netice olarak tipik bir muvazaalı işlem gerçekleştirmiş.Satış için iyi niyetli görülebilecek bir 3.kişi yerine karısını seçmesi zaten durumu özetliyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

Ulan bu dayılar hep mi aynı olur arkadaş, helal olsun @Mx0TBT sonuna kadar hakkını ara ve şu dakikadan sonra anlaşma yoluna vs gitme ..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    Mx0TBT bunu yazdı

Düşündüğüm gibi neredeyse, ben kendi üstüne almıştır diye düşünmüştüm.

Bu arada @kaygusuz durum bahsettiğin gibiyse bile o evler ilk yapıldığında yapan veya yaptıran kişi masraftan kaçınmayıp tapuları ayrı ayrı çıkarttıracak, kat mülkiyeti almasa bile kat irtifakını ayrı yaptırmalı. Sonra tapu sahibi ölüyor, evlatlar aralarında anlaşsa bile böyle sorunlar çıkıyor, sonra onlar da ölüp iş torunlara kalınca işin içinden çıkılamıyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

e şöyle bişey olamaz mı? (sesli düşünüyorum)

annen nasıl olsa evin yüzde 50 sine sahip artık mal sahibi el değiştirmiş.

çık ben oturacağım de çıksın dayıya bir maddi darbe vur. (olmuyo yok oturamam dersen de kiracıya ottan boktan sebepten dava aç) rahatsız et yani korkusu yeter bence

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bisson
    bisson's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Nasıl böyle bişi yapabilo insanlar anlamıyorum hele hele kız kardeşine

Oralarda uzun süre çalıştım, evler küçücük bile olsa iyi kira getirileri var.

Yasal olarak kira talep etmek için zaten avukata vericen bırak o uğraşsın, ihtar falan çeksen baya yüklü bi miktardır zaten ödeyeceğini sanmam avukatlık olur o iş

Tavsiyem öyle sıkıntılı akraba ile ortak olacağına, evlerdeki hisseleri takas edip bir tanesine %100 sahip ol.

Çok bi kaybın yoksa yada ödeyebilecek gibi değilse, büyüğü kendine küçüğü dayıya ver kira borcunu mahsup et, mahkemesiz çözmeye çalış bence en hayırlısı o olur

Yoksa mahkemelerin tartışmaların ömür boyu sürer öyle ortakla

Hacı baba sen ne diyon ki, 6 kardeşiz  4 kız 2 erkek  ablalarımdan biri ben üniversitede iken anneme sürekli sana ben bakacağım deyip ölünceye kadar bakım sözleşmesi yaptırmış ve en pahalı daireyi üstüne yaptırmış ( İki buçuk milyon TL). Tapu geçişi sonrası eyivallah diyor tabi valideye,Daireden gelen kira ile gezip yatıryorlar,  1 yıl sonra öğreniyoruz olayı annem korkmuş biz söylemeyi şimdi davalığız.  Birde görsen adliyeye bir gelişi var sanki malı yıllarca kendisi çalışıp yapmış öyle şeyler idda ediyorki inanamazsın katil olmadan şu dava bir sonuçlanırsa inşallah tek duvam bu şimdi

I know me you know you.......
Toplam Hit: 2202 Toplam Mesaj: 19
hisseli tapu mahkeme kararı